НТМ - Новини Твого Мiста

  • leftlayout Layout
  • rightlayout Layout
Главная НОВОСТИ Спецрепортаж У НІКОПОЛІ ВІДБУВСЯ ПЕРШИЙ ФОРУМ ГРОМАДСЬКИХ ПРОЕКТІВ В РАМКАХ БЮДЖЕТУ УЧАСТІ
У НІКОПОЛІ ВІДБУВСЯ ПЕРШИЙ ФОРУМ ГРОМАДСЬКИХ ПРОЕКТІВ В РАМКАХ БЮДЖЕТУ УЧАСТІ
Рейтинг статьи: / 0
ХудшийЛучший 
24.05.2017 07:52

В 2017 році у Нікополі вперше стартував бюджет участі! Міськрадою була прийнята Міська цільова програма «Партиципаторне бюджетування  (бюджет участі) у м. Нікополь на 2016-2020 роки». У 2017 р. передбачено 300 тис. грн. для фінансування проектів-переможців Бюджету участі. Вже 1 травня розпочався конкурс із прийому Заявок нікопольців (гранична дата подачі – 31 травня 2017 р.).

Для успішної реалізації програми за технічної і фінансової підтримки Німецького товариства міжнародного співробітництва GIZ у співпраці з місцевою владою - благодійний фонд «Нікополь туристичний» реалізовує проект «Супроводження впровадження бюджету участі у м.Нікополі задля покращення якості життя мешканців міста і розвитку громадянського суспільства». 

forum-1

В рамках проекту у Нікополі 20 травня був організований Форум громадських проектів, в якому прийняло участь понад 80 небайдужих нікопольців, серед яких - представники місцевих громадських організацій, голови ОССБ, квартальних комітетів, студенти та просто активні мешканці.

З привітальними словами виступили заступник міського голови Олена Давидко та гість з Німеччини, експерт Німецького товариства міжнародного співробітництва GIZ (з питань партиципації) Лукас Борн. Він відзначив високий рівень організації заходу та акцентував увагу на позитивному моменті процесу партиципації, він формує довіру між жителями міста та міською адміністрацією та створює додатковий рівень прозорості рішень, які приймаються та виконується міською владою. Також він зазначив, що коли містянам дають можливість приєднатися до керуючої команди, вони відчувають прив’язаність та відповідальність за своє місто.

Бюджет участі міста Нікополь презентували – начальник відділу економічного аналізу і прогнозування міськради Наталя Дударчук, представники спільного з GIZ проекту фонду "Нікополь туристичний" - Володимир Байдуков та Сергій Горгіладзе.

Завдяки виступу заступника директора департаменту фінансів міськради у м. Черкаси та координатору громадського бюджету у цьому місті - Тетяни Харченко гості мали нагоду познайомитись з трирічним досвідом впровадження громадського бюджету у місті. Також у рамках форуму і вперше у Нікополі було проведено марафон з написання проектів, модератором у якому виступив досвідчений тренер, та за власними словами «фанат бюджету участі» Леонід Донос з Полтави.

У рамках форуму пройшов марафон з написання проектних заявок. Учасників було об’єднано у групи, які працюючи з картами міста мали визначити найбільш пріоритетні напрямки застосування коштів громадського бюджету Нікополя. Далі три найбільш важливі сфери потрібно було систематизувати у проектні заявки. Тож учасники мали нагоду не тільки навчитися вирішувати проблеми у командній роботі, але й заповненню проектної заявки, що допоможе їм при участі у конкурсі Бюджету участі Нікополя.

За підсумками марафону  відбулась презентація проектів учасників, а це близько 18 заявок! Створення штучного ставку в парку Пушкіна, реставрація альтанки в парку Перемоги, майданчик для вигулювання собак, встановлення освітлення у пікнік-зоні парку Металургів, двядцятиметрова лавка дружби та вільна точка доступу wifi.  Шляхом загального голосування переможцем було обрано проект відновлення освітлення у сквері Визволення в  Старій частині міста. Загалом можна сказати, що захід пройшов вдало і цілі, які ставили перед собою організатори були виконанні. Більше активних містян дізналися що таке Бюджет участі та головне - у них виникло бажання приймати участь у покращені свого міста через подачу власних Заявок до конкурсу Бюджету участі. Поспішайте і ви до 31 травня!

За умовами конкурсу, будь-який житель міста Нікополь, якому виповнилося 18 років може подати свою ідею у вигляді Заявки до конкурсу проектів бюджету участі. Наприклад: створення дитячого, або спортивного майданчику, арт-об’єкту чи стріт-арту, покращення естетичного вигляду свого мікрорайону, благоустрій території міста, становлення велопарковки чи невеликої ділянки велодоріжки, створення молодіжного простору, благоустрій пляжної чи берегової території, заміна вікон у шкільному класі та інші Ваші ідеї вартістю до 15000 грн. Заявку, додаток до неї та інструкцію можна завантажити на офіційному сайті проекту: nikopolcharity.wixsite.com/pbnikopol.

Щодо усіх питань оформлення заявки та конкурсу в цілому радимо звертатися на гарячу лінію проекту:  +38 (066) 477 000 2

Слідкуйте за новинами та інформацією про Бюджет участі у Нікополі:

У соцмережі: fb.com/groups/PBNikopol

Довідки щодо пост-релізу: +38 (066) 477 000 2 (Володимир Байдуков).

Програма Форуму громадських проектів

Час

Подія

10.30 – 11.00

Реєстрація, ранкова кава, зустріч учасників.

11.00 – 11.15

Відкриття форуму, привітання учасників від почесних гостей.

11.15 – 12.00

Чому саме бюджет участі?

Розгляд питань: що таке бюджет участі? Навіщо він потрібен? Розгляд досвіду інших міст України, що успішно його реалізували.

12.00 – 12.15

Презентація бюджету участі м. Нікополь.

Детальні відомості про Програму, Положення, умови.

Інформація про заявки, які вже подані на участь у конкурсі.

12.15 – 12.30

Робота з громадою: інформаційна кампанія в рамках проекту.

12.30 – 13.00

Розвиток громадянського суспільства: початок.

Виступи громадських активістів, які вже подали свої заявки на конкурс «Бюджет участі – 2017».

13.00 – 14.00

Фуршет

14.00 – 16.00

Воркшоп з написання проектів.

Практичне завдання. Робота у групах.

16.00 – 17.00

Марафон проектів (презентація від груп).

Підсумок форуму.

ДОВІДКА

 

ПРО ПРОЕКТ

Благодійним фондом «Нікополь туристичний» при технічній і фінансовій допомозі Німецького товариства  міжнародного співробітництва GIZ та у співпраці з Нікопольською міською радою реалізовується проект «Супроводження впровадження бюджету участі у м.Нікополі задля покращення якості життя мешканців міста і розвитку громадянського суспільства». Партнер в особі фонду був відібраний за результатами відкритого конкурсу, що оголошувався GIZ.

В рамках проекту фонд «Нікополь туристичний» реалізовує:
• Проведення Форуму громадських проектів.
• Робота 5 інформаційних палаток у місті. Виготовлення і розміщення рекламної інформації у ЗМІ, інтернеті, носіях зовнішньої реклами.
• Локальні зустрічі з громадянами міста, надання їм інформації щодо проекту та участі у ньому.
• Безкоштовна консультація учасників щодо заповнення Заявки проекту на Гарячій лінії проекту: +38(066)4770002. Графік роботи Гарячої лінії: ПН-СБ з 8.30 до 17.00.
• Інформаційна підтримка учасників проекту на протязі від подання заявки до реалізації проекту.
• На етапі голосування - всебічне оповіщення нікопольців про проекти, які надійшли на голосування, стимулювання участі у голосуванні - як онлайн, так і в бібліотеках міста, міськраді. Розміщення інформаційних стендів у місцях голосування.
• Інформаційне супроводження реалізації проектів-переможців.
• Проведення другого Форуму громадських проектів по результатам реалізації проектів.

Загальна мета фонду «Нікополь туристичний» – зробити місто Нікополь комфортним для мешканців і привабливим для гостей туристичним загальноукраїнським центром козацької і скіфської історії!

 

 

 


Статья предоставлена лучшей газетой Никополя — "Проспект Трубников". Подписывайтесь на газету в специальном разделе нашего портала -"ПОДПИСКА", а также во всех почтовых отделениях. Свежий номер "Проспекта" Вы сможете приобрести в точках продажи прессы.

AddThis Social Bookmark Button
 

Нам интересно Ваше мнение по затронутой выше теме. А что думаете Вы? Ваши мнения лягут в основу нашей дальнейшей работы. Лучшие высказывания будут опубликованы в "Проспекте Трубников".

     Свежий номер уже в продаже

26-01

Подпишись уже сегодня!

Посмотреть предыдущие выпуски

О нас

Написать нам

ПОСЛЕДНИЕ КОММЕНТАРИИ

Предложите тему