НТМ - Новини Твого Мiста

  • leftlayout Layout
  • rightlayout Layout
Главная НОВОСТИ Спецрепортаж Музей Івана Сірка відкрився у Капулівці
Музей Івана Сірка відкрився у Капулівці
Рейтинг статьи: / 0
ХудшийЛучший 
23.10.2012 22:08

У Капулівській середній школі напередодні свят Покрова Пресвятої богородиці та Дня українського козацтва в урочистій атмосфері відкрили після капітального ремонту та реставрації історико-краєзнавський музей, якому дали ім’я Івана Сірка – кошового отамана Війська Запорозького

Ті, хто бував у цьому селі, напевно, знають, що на шкільному подвір’ї встановлений бюст І. Сірка, відлитий у травні 1956 року на заводі ім. Леніна в Дніпропетровську. Дуже влучний образ отамана був списаний з відомого полотна Іллі Рєпіна «Запорожці пишуть листа турецькому султану».

На відкриття музею прибуло чимало шанованих гостей – керівники району, депутати облради Андрій Шипко та Олександр Фельдман, вчителі-ветерани…

Перед відкриттям гості та запрошені мали змогу ознайомитися із взірцями народної творчості учнів та їх батьків. Представлені поробки, вишиванки, картини справили неабияке враження на присутніх.

На оновлення музею із районного бюджету було виділено 50 тисяч гривень. Дирекція школи, вчителі та учні вклали у скарбницю історії та культури села чимало старань, пошукової роботи. Сьогоднішній музей поєднав у собі експонати скіфської і козацької доби, періодів колективізації і війни, повоєнного часу, шляху до незалежності і нинішнього періоду.

Депутат обласної ради Андрій Шипко висловив побажання, щоб музей не зупинявся на досягнутому, примножувався новими експонатами, свідоцтвами про визначних людей села.

Олександр Фельдман, генеральний директор ВНЦ «Трубосталь», депутат облради та один із засновників благодійного фонду «Славетна Січ» подарував музею роботу петриківських майстрів «Запорожці пишуть листа турецькому султану», виконану у рел’єфній техниці , карту розташування козацьких січей на Нікопольщині, три комплекти набору книжок – альбому «Нікополь очима художників» та «Співець Скіфського степу».

Окреме місце в музеї відведене пам’яті Леоніда Федоровича Бурди – фундатора своєрідної історично-культурної скарбниці села, історика і патріота. На церемонії була присутня його вдова Ніна Миколаївна, яка висловила вдячність за подібну ініціативу, а також рідні краєзнавця.

Відкриття музею у Капулівці відбулося в унісон із відзначенням 360-річчя Чортомлицької січі. Це ще раз доводить, що козацькому роду нема переводу!

 

Володимир ПЕТРОВ.
Фото автора та Е. Слабких.

 

Статья предоставлена лучшей газетой Никополя — "Проспект Трубников". Подписывайтесь на газету в специальном разделе нашего портала -"ПОДПИСКА", а также во всех почтовых отделениях. Свежий номер "Проспекта" Вы сможете приобрести в точках продажи прессы.


AddThis Social Bookmark Button
 

Нам интересно Ваше мнение по затронутой выше теме. А что думаете Вы? Ваши мнения лягут в основу нашей дальнейшей работы. Лучшие высказывания будут опубликованы в "Проспекте Трубников".

ПОСЛЕДНИЕ КОММЕНТАРИИ

Предложите тему