НТМ - Новини Твого Мiста

  • leftlayout Layout
  • rightlayout Layout
Главная НОВОСТИ Гвоздь номера То не вітер лине з поля в придніпровській стороні, то летить козацька воля на булановім коні…
То не вітер лине з поля в придніпровській стороні, то летить козацька воля на булановім коні…
Рейтинг статьи: / 0
ХудшийЛучший 
11.08.2017 13:12

4-6 серпня цього року серпня поблизу села Капулівки Нікопольського району відбулося вшанування пам’яті видатного кошового отамана Івана Дмитровича Сірка «Звідси воля розлилася на всю Україну!».

Афганець, чорнобилець, учасник АТО житель села Капулівка Юрій Бабенко з онуком, який дочекався його повернення з війни

Сюди, на правий берег річки Чортомлик (зараз затока Каховського водосховища між селами Олексіївка та Капулівка), на місце колишньої Чортомлицької Січі, де покоїться прах непереможного козацького полководця, щорічно на початку серпня з’їжджаються нащадки запорозьких козаків, щоб вшанувати пам’ять своїх героїчних предків. Цього року традиція також не була порушена. Приємно, що на захід з’їхалося досить багато учасників, зокрема, козацькі осередки та громадські організації Нікопольщини, Січеславщини, Запоріжжя, Херсонщини, Донеччини, Луганщини, Полтавщини, Одещини, Чернігівщини, Київщини та інших регіонів України.

Основні події відбулися в суботу, 5 серпня. Урочистою ходою від Співочого поля, де козаки таборувалися, на чолі зі священиками Української православної церкви вони прийшли до могили кошового Сірка. Тут відбулася панахида за загиблими захисниками України – від запорозьких козаків до учасників АТО. Присутні на колінах вшанували їхню пам’ять під мелодію «Пливе кача…».

Фрагмент реконструкції козацького бою

Учасників заходу радо вітали на Нікопольській землі представники обласної, міської та районної влади, нікопольські козаки. Потім відбулася урочиста посвята у козаки та джури, найменшому з котрих три рочки!

На території Меморіального комплексу «Могила кошового отамана Івана Сірка» працювали виставки майстрів народно-прикладного мистецтва, здебільшого козацької тематики. В одному з наметів силами співробітників Нікопольського краєзнавчого музею був організований перегляд документального фільму запорізького режисера Сергія Андрієнка «Отаман» про Івана Сірка. До речі, в цій стрічці є кадри про одне з минулих вшанувань пам’яті славного кошового біля його могили.

Вітають козаки з Грушівки

Продовження заходу «Звідси розлилася воля на всю Україну!» відбулося в другій половині дня на Співочому полі. Там до уваги його учасників пропонувалися: виступи творчих колективів художньої самодіяльності, фестиваль бойових мистецтв, вишкіл на конях, козацькі забави (лава на лаву, володіння козацькою зброєю).
Крім цього, відбулася реконструкція однієї з битв козаків – із залученням воїнів на конях, піхоти та козацької артилерії на редутах. Навесні–влітку 1618 року козацьке військо під проводом гетьмана Петра Конашевича-Сагайдачного дійшло майже до Москви. Передовий загін, який очолював Петро Дорошенко, наштовхнувся на укріплений гарматами російський редут. Козаки вирішили атакувати московитів, не чекаючи основних сил...

Гарний сувенір на згадку про Нікопольщину

…Страшна спека, яка зараз палить все навкруги, нікого не злякала. Крім нікопольців, з різних куточків нашої країни приїхали до могили Івана Сірка нащадки козаків, щоб згадати, як їхні пращури боронили від ворога нашу землю, як більш за все любили волю та свою Батьківщину. Приїхали з дітьми та онуками, яким передають пам’ять про славну історію нашого народу. А значить, не переведеться рід наш – і зараз, і повсякчас.

Вінок – найкраща прикраса для юних україночок

 

Ольга ПРИХОДЬКО.

 

 

 

 

 

Статья предоставлена лучшей газетой Никополя — "Проспект Трубников". Подписывайтесь на газету в специальном разделе нашего портала -"ПОДПИСКА", а также во всех почтовых отделениях. Свежий номер "Проспекта" Вы сможете приобрести в точках продажи прессы.

AddThis Social Bookmark Button
 

Нам интересно Ваше мнение по затронутой выше теме. А что думаете Вы? Ваши мнения лягут в основу нашей дальнейшей работы. Лучшие высказывания будут опубликованы в "Проспекте Трубников".

     Свежий номер уже в продаже

Подпишись уже сегодня!

Посмотреть предыдущие выпуски

О нас

Написать нам

ПОСЛЕДНИЕ КОММЕНТАРИИ

Предложите тему