НТМ - Новини Твого Мiста

  • leftlayout Layout
  • rightlayout Layout
Главная НОВОСТИ Клякса на карте Никополя Коли почнуть вирішуватися проблеми Каховського водосховища?
Коли почнуть вирішуватися проблеми Каховського водосховища?
Рейтинг статьи: / 0
ХудшийЛучший 
31.05.2016 13:40

31 березня ц.р. газета «Проспект Трубників» повідомила: «В Никополе польсько-немецкая группа журналистов снимает сюжет для телеканала ZDF». Зібраний матеріал не залишився лежати на полиці. Другий канал німецького телебачення підготував і вже показав фільм про ризики, які несе діяльність атомної енергетики країнам Європи.

За останні два роки довелось декілька разів зустрічатись із зарубіжними журналістами, які цікавилися проблемами нашого регіону в розрізі діяльності розташованого поряд з Нікополем Запорізького енергокомплексу. Не можу не зазначити, що такої уваги до екологічних проблем з боку центральних ЗМІ і місто, і регіон давно не удостоювалися. А приводів і причин для цього більш ніж достатньо.

В минулому місяці країна відзначила 30-річчя Чорнобильської катастрофи. Громадські організації нагадали, що в жовтні 1955 року дала струм перша турбіна Каховської ГЕС, а весняна повінь 1956-го започаткувала створення другого дніпровського «моря». Плавні Великого Лугу стали його дном. Для мене ці дві події взаємопов’язані, перш за все, тим, що рішення про план перетворення природи та будівництва в нашій країні 43-х ядерних блоків приймались без обговорення і для розповсюдження міфічних ідеологічних цінностей. А без 60-річного нашого «моря» не було б Запорізького енергокомплексу – «енергетичного серця України», робота якого вимагає утримувати і не понижувати теперішній рівень Каховського водосховища.

Рукотворне море Нікополя

Можливо, сьогодні для когось буде новиною, що ідеологія і практика будівництва світлого майбутнього впровадила класовий підхід і до навколишнього середовища. В 1972 році, до 50-річчя створення СРСР, видавництво «Промінь» (Дніпропетровськ) випустило художній альбом, присвячений Дніпру. Прозові та поетичні твори в ньому подано трьома мовами, «що мають спільне коріння, так само як і одного коріння народи, котрим вони належать». Але на прикладі Дніпра ми стали свідками і впевнилися, що не всі природні багатства використовувались належним чином. В ці ж роки вирішенням проблем забруднення Рейну та Великих озер спільно зайнялись країни Європи, США та Канади, а одержаний досвід було використано при дослідженні стану Дніпра, профінансоване Канадою та відповідними програмами ООН протягом 1994–2003 років.

Сьогодні ми опинилися в непростій ситуації. Справа в тому, що вирішення проблем Каховського моря вимагає підходів і дій, які знаходяться в протиріччі з необхідністю господарювання, яке, зокрема, включає в себе питне водопостачання і риборозведення, а також розбавлення неочищених і недостатньо очищених всіх видів стоків використаної води.

Перебування в Нікополі зарубіжних та вітчизняних тележурналістів планувалося задіяти як один із заходів запланованої до Дня води науково-практичної конференції з нагоди 60-річчя Каховського водосховища. Тим більше, що на ній ми мали обговорити проблеми адаптації водного законодавства ЄС до національного законодавства України згідно з підписаним договором про Асоціацію з ЄС. На жаль, місцева влада не пройнялась необхідністю цього заходу, а благодійних внесків для проведення конференції виявилось замало.

Проте в лютому цього року регіональна організація НСЖУ підтримала заходи по відзначенню 60-річчя Каховської ГЕС, в сьогодні наші матеріали опубліковані в пресі Нової Каховки, Томаківки, Марганця, в районній газеті «Південна зоря». Підготовлено також виступ на сесії Дніпропетровської обласної ради. До роботи плануємо залучити друковані ЗМІ та радіо сусідніх областей.

Сьомого липня відзначається День Дніпра. До цієї дати хочемо задіяти засоби масової інформації трьох областей, щоб широко обговорити проблеми Каховського водосховища. Сподіваюсь, що Нікопольська міська рада підтримає таку нашу ініціативу. Крім цього, плануємо провести зустріч громадських організацій регіону навколо водозбірного басейну Каховського водосховища. До речі, активність обговорення екологічних проблем в ЗМІ свідчить про те, що вони не залишать без уваги таку подію.

Р. S. Бажаючі переглянути фільм німецьких журналістів в Інтернеті можуть знайти його за посиланням: http://www.zdf.de/ZDFmediathek/beitrag/video/2717000/Risiko-Atomkraft---Europas-Pannenmeiler#/beitrag/video/2717000/Risiko-Atomkraft---Europas-Pannenmeiler

 

Вячеслав САНДУЛ, голова Нікопольського відділення

Міжнародного фонду Дніпра, член НСЖУ.

 

Статья предоставлена лучшей газетой Никополя — "Проспект Трубников". Подписывайтесь на газету в специальном разделе нашего портала -"ПОДПИСКА", а также во всех почтовых отделениях. Свежий номер "Проспекта" Вы сможете приобрести в точках продажи прессы.

AddThis Social Bookmark Button
 

Нам интересно Ваше мнение по затронутой выше теме. А что думаете Вы? Ваши мнения лягут в основу нашей дальнейшей работы. Лучшие высказывания будут опубликованы в "Проспекте Трубников".

     Свежий номер уже в продаже

Подпишись уже сегодня!

Посмотреть предыдущие выпуски

О нас

Написать нам

ПОСЛЕДНИЕ КОММЕНТАРИИ

Предложите тему