НТМ - Новини Твого Мiста

  • leftlayout Layout
  • rightlayout Layout
Главная Культура и досуг Ключі від нашого майбутнього – в руках цих дітей
Ключі від нашого майбутнього – в руках цих дітей
Рейтинг статьи: / 0
ХудшийЛучший 
20.02.2017 16:24

8 лютого 2017 року в Нікопольському міжшкільному центрі трудового навчання та технічної творчості відбувся регіональний обласний інтелектуальний конкурс «Модель майбутнього» серед учнів позашкільних та загальноосвітніх навчальних закладів Нікопольського регіону

Цей конкурс проводиться на базі нашого Центру вже п’ятий рік. Його тематика була різною кожного року. Діти виготовляли і залізничний транспорт майбутнього, і водний транспорт, і оригінальний проект велосипеда для дітей-дошкільнят, і моделі військової техніки. А в цьому році нашим вихованцям була запропонована номінація «Дитячий ігровий майданчик майбутнього».

Що є найціннішим скарбом у світі? Золото, діаманти, сапфіри? Ні! Найціннішим скарбом людства і кожної країни зокрема є діти. Саме вони в своїх руках тримають ключі від нашого майбутнього. Кожна дитина – чистий струмок, і щоб він залишався таким, його потрібно постійно підживлювати джерелами: любові, ніжності, добра. Немає більшого щастя, аніж посмішки та сміх щасливих дітей! Віримо, що дорослі зроблять усе, щоб дитячі мрії стали дійсністю. Адже саме для цього ми всі живемо та працюємо.

Діти – великі фантазери. І ось сьогодні вони діляться з нами своїми задумами та мріями стосовно того, якими хочуть бачити дитячі ігрові майданчики у майбутньому, адже багато часу вони проводять граючи. І хто знає, може, сьогодні наші діти тільки фантазують, придумуючи фантастичні споруди, а у майбутньому їхні задуми стануть реальністю!

Конкурс дозволяє юним конструкторам і винахідникам яскравіше проявити політ своєї фантазії. І саме такі найсміливіші розробки у майбутньому здатні допомогти здійснити інноваційний прорив в Україні.

На відкритті конкурсу були присутні шановні гості: методист Дніпропетровського обласного центру науково-технічної творчості та інформаційних технологій Дзигар Л. П., заступник директора з технічної творчості Бенько Н. Л., батьки учасників змагань, члени журі – педагоги КПНЗО «НМЦТН та ТТ» та ЦНТТ м. Марганця. Гості привітали учасників і побажали їм перемоги. Прозвучав гімн України – і конкурс було розпочато.

В ньому у командному заліку взяли участь сім команд КПНЗО «Нікопольський міжшкільний центр трудового навчання та технічної творчості (м. Нікополь), команда Центру технічної творчості м. Марганця, учні загальноосвітніх шкіл №№ 4, 6, 9, 10, 14, 24, 25 м. Нікополя. Кожна команда складалася з двох учасників різних вікових категорій: з 10 до 13 та з 14 до 17 років, які повинні були розробити технічний малюнок моделі або креслення в масштабі, бортжурнал (описання моделі) та саму модель майбутнього. Школярі серйозно підійшли до задуму моделі майбутнього згідно із запропонованою номінацією: дитячий ігровий майданчик майбутнього. Тут були і ігровий майданчик «Буревісник» у вигляді корабля, і ігровий майданчик для вивчення правил дорожнього руху, і ігровий майданчик для дітей з особливими потребами, і дитячий майданчик «Еко-ленд», і майданчик для спритних, кмітливих та веселих, і ігровий майданчик «Веселка», і фантастичний підводний ігровий майданчик, і сільський ігровий майданчик майбутнього, і майданчик «Серце океану», і ігровий майданчик «Перемога», і двоповерховий ігровий майданчик з пінопласту. Фантазії дітей не було меж!

При оцінюванні робіт були враховані: загальне враження, дизайн; сюжетна композиція; якість та майстерність виготовлення макету, насиченість рельєфу деталями; документально-технічні матеріали; спеціальні ефекти; і, звичайно, захист моделей учасниками.

Маленькі конструктори майже як дорослі автори захищали своє творіння. Вони пояснили, чому саме таку модель обрали, що в ній незвичайного, яке вона має практичне значення, як вирішені екологічні проблеми в конструкції моделі, проблеми безпеки дитячого життя в процесі гри на дитячих майданчиках.

Члени журі зацікавлено слухали дітей, запитання ставили не тільки дорослі, але й інші учасники конкурсу, і на всі майбутні конструктори знаходили відповідь. Це було неймовірно цікаво!

Перше командне місце посіла команда КЗ «НСЗШ № 14» (керівник – Чередниченко Анна Віталіївна); друге – команда Центру науково-технічної творчості м. Марганця (керівник – Морозова Т. М. ); третє – команда КЗ «НСЗШ № 4» (керівник – Дьолог В. С.). В особистій першості у віковій категорії з 10 до 13 років перше місце посів учень 6 класу КЗ «НСЗШ № 14» Воронов Даніїл зі своїм ігровим майданчиком «Перемога»; друге – Маслова Олександра, вихованка гуртка ПТМ Нікопольського міжшкільного центру трудового навчання та технічної творчості (майданчик для спритних, кмітливих та веселих); третє поділили Терещенко Роман, вихованець Центру науково-технічної творчості м. Марганця (ігровий майданчик «Сузір’я риби»), та Берестень Дмитро, вихованець гуртка ПТМ Нікопольського міжшкільного центру трудового навчання та технічної творчості (майданчик «Граючись – навчаємо»).

У віковій категорії з 14 до 17 років перше місце посів Свергун Владислав, учень 8 класу КЗ «НСЗШ № 14» (дитячий майданчик «Перемога»); друге – у Дьолог Єлизавети, учениці 8-а класу КЗ «НСЗШ № 4» (дитячий майданчик «Еко-ленд»); третє місце поділили Іваночко Іван, учень 11 класу КЗ «НСЗШ № 6 (дитячий ігровий комплекс), та Беляєва Катерина, вихованка гуртка Центру науково-технічної творчості м. Марганця (ігровий майданчик «Серце океану»).

Краща команда була нагороджена кубком та грамотою, а переможці в особистій першості – медалями, грамотами Дніпропетровського обласного центру науково-технічної творчості та інформаційних технологій учнівської молоді та солодкими подарунками, сфотографувалися на згадку про участь у конкурсі. Учасники конкурсу поділилися з методистом Дніпропетровського обласного центру науково-технічної творчості думками про номінацію конкурсу у майбутньому році.

Дякуємо всім учасникам конкурсу за чудові і неповторні роботи, за творчість, фантазію! Чекаємо всіх у нашому Центрі у наступному році!

 

Наталя Бенько, заступник директора з ТТ.

 

 

 


Статья предоставлена лучшей газетой Никополя — "Проспект Трубников". Подписывайтесь на газету в специальном разделе нашего портала -"ПОДПИСКА", а также во всех почтовых отделениях. Свежий номер "Проспекта" Вы сможете приобрести в точках продажи прессы.


AddThis Social Bookmark Button
 

Нам интересно Ваше мнение по затронутой выше теме. А что думаете Вы? Ваши мнения лягут в основу нашей дальнейшей работы. Лучшие высказывания будут опубликованы в "Проспекте Трубников".

ПОСЛЕДНИЕ КОММЕНТАРИИ