НТМ - Новини Твого Мiста

  • leftlayout Layout
  • rightlayout Layout
Главная Ассорти Про страховий стаж підприємців-єдинників І групи
Про страховий стаж підприємців-єдинників І групи
Рейтинг статьи: / 0
ХудшийЛучший 
30.06.2017 09:34

pfu

З 1 січня 2017 року фізичні особи – підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування та віднесені до І групи платників єдиного податку, зобов’язані сплатити єдиний внесок за місяць у сумі не менше 0,5 мінімального страхового внеску. Відповідні періоди здійснення підприємницької діяльності до страхового стажу зараховуються пропорційно до сплаченого єдиного внеску

У 2017 році мінімальний страховий внесок для фізичних осіб підприємців становить 704 грн. на місяць (3200 грн. × 22%).

Отже, для фізичних осіб – підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування та віднесені до І групи платників єдиного податку, обов’язковою є сплата єдиного внеску у сумі не менше 352 грн. щомісяця.

За даними Державної фіскальної служби кількість фізичних осіб – підприємців, що застосовують спрощену систему оподаткування і обрали І групу платників єдиного податку, з 01.01.2017 року збільшилась на 42,6 тис. осіб, або на 30%, і станом на 01.05.2017 року становить 206,8 тисяч осіб. Водночас серед фізичних осіб – підприємців даної групи 67% (138,4 тис. осіб) скористалися нормами абзацу 2 пункту 3 частини 1 статті 7 Закону та сплачують єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у розмірі 352 гривні.

Водночас, для зарахування періодів здійснення підприємницької діяльності до страхового стажу як повний місяць необхідно сплати за місяць єдиний внесок в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок, тобто 704 грн.

Несплата такими особами єдиного внеску в мінімальному розмірі позбавляє їх права на зарахування цих періодів в повному обсязі до страхового стажу, необхідного для призначення пенсії та страхових виплат за соціальним страхуванням.

 

Ольга Литовченко,

заступник начальника Нікопольського об’єднаного управління

Пенсійного фонду України Дніпропетровської області.


 

 

 

 

 

Статья предоставлена лучшей газетой Никополя — "Проспект Трубников". Подписывайтесь на газету в специальном разделе нашего портала -"ПОДПИСКА", а также во всех почтовых отделениях. Свежий номер "Проспекта" Вы сможете приобрести в точках продажи прессы.

AddThis Social Bookmark Button
 

Нам интересно Ваше мнение по затронутой выше теме. А что думаете Вы? Ваши мнения лягут в основу нашей дальнейшей работы. Лучшие высказывания будут опубликованы в "Проспекте Трубников".

     Свежий номер уже в продаже

26-01

Подпишись уже сегодня!

Посмотреть предыдущие выпуски

О нас

Написать нам

ПОСЛЕДНИЕ КОММЕНТАРИИ