НТМ - Новини Твого Мiста

  • leftlayout Layout
  • rightlayout Layout
Главная Ассорти Державна реєстрація прав на нерухоме майно
Державна реєстрація прав на нерухоме майно
Рейтинг статьи: / 0
ХудшийЛучший 
15.03.2016 12:51

З 1 січня 2016 року в Україні запроваджені нові правила державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень. Реєстрація нерухомого майна регулюється, в першу чергу – Закон України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» в новій редакції та Порядком державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 25 грудня 2015 року № 1127 «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень»

Відповідно до прийнятого закону відбулися наступні зміни:

1. Державна реєстрація права власності й інших речових прав проводиться незалежно від місцезнаходження нерухомого майна в межах АР Крим, області, міст Києва та Севастополя, окрім державної реєстрації права власності й інших речових прав, що проводиться нотаріусами незалежно від місцезнаходження нерухомого майна.

2. Відтепер нотаріуси наділяються повноваженнями державних реєстраторів прав на нерухоме майно та можуть здійснювати державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень без вчинення нотаріальної дії щодо такого майна, тепер громадяни можуть самостійно обирати, до кого звертатися – до держреєстратора чи нотаріуса

3. Заява про державну реєстрацію прав та оригінали документів, необхідні для відповідної реєстрації, може подаватися заявником у паперовій або електронній формі у випадках, передбачених законодавством.

4.Строк проведення державна реєстрація права власності й інших речових прав – не може перевищувати 5 робочих днів.

5.Змінились ставки адміністративного збору за проведення державної реєстрації прав, величина якого залежить від швидкості реєстрації.

Розрахунок адміністративного збору, зокрема, за державну реєстрацію права власності на нерухоме майно (крім випадків державної реєстрації права власності на підприємство як єдиний майновий комплекс) у строк що не перевищує:

5 робочих днів, складає – 0,1 розміру мінімальної зарплати;

2 робочих днів, складає – 1 розміру мінімальної зарплати;

протягом 24 годин, крім вихідних та святкових днів, з моменту прийняття заяви – 2 розміру мінімальної зарплати;

протягом 2 годин, крім вихідних та святкових днів, з моменту прийняття заяви – 5 розмірів мінімальної зарплати.

6.Крім того, одним із нововведень закону є те, що відтепер отримання документів за результатом розгляду заяв у сфері державної реєстрації прав в електронній чи паперовій формі за допомогою програмних засобів ведення Державного реєстру прав, мають однакову юридичну силу та використовуються відповідно до законодавства.

Згідно пункту 22 зазначеного вище Порядку, інформація з Державного реєстру прав надається у паперовій формі на аркушах паперу форматом А4 без використання спеціальних бланків, проставлення підпису та печатки державного реєстратора.

На офіційному сайті Міністерства юстиції України можна перевірити дійсність документа, виданого з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно. Для цього слід пройти за наступними посиланнями: http://rrpdoc.informjust.ua/ 

Міністерство юстиції України ®Електронні сервіси онлайн®Державні реєстри®Перевірити виданий документ

У зв’язку зі законодавчими змінами тепер не передбачено видання свідоцтва про право власності на нерухоме майно (на відміну від законодавства, що діяло до 1 січня 2016 року), на підтвердження державної реєстрації речових прав на нерухоме майно видається у паперовому вигляді в формі інформаційної довідки. Отже, єдиним документом, що підтверджує право власності на нерухоме майно – є інформація з даного реєстру.

Безумовно, в людей виникає побоювання щодо не можливості отримання паперового підтвердження права власності та недовіра до таких нововведень. В такому випадку, власникам нерухомості, можна порадити періодично перевіряти інформацію про свої об’єкти в реєстрі, а якщо відомості про такі об’єкти не внесені до нього, терміново це зробити.

Перевірка інформації також не створить проблем, оскільки Державний реєстр прав відкритий і отримання відомостей з нього доступне як за об’єктом нерухомості, так і за суб’єктом права. Тому, будь яка зацікавлена особа може отримати інформацію, звернувшись до будь-якого нотаріуса чи державного реєстратора, або безпосередньо отримати такі відомості через офіційний веб-сайт Міністерства юстиції України (https://kap.minjust.gov.ua/services/registry).

Підсумовуючи, вищезазначене, треба зазначити, що на шляху до євроінтеграції Міністерство юстиції України чи не найбільше впроваджує надання послуг населенню електронній формі, що є важливим та відповідальним кроком вперед, в реформуванні відносин щодо реалізації прав власності.

 

Приватний нотаріус Нікопольського міського нотаріального округу
Пахомовська Діана Сергіївна

Тел..688-566

 


Статья предоставлена лучшей газетой Никополя — "Проспект Трубников". Подписывайтесь на газету в специальном разделе нашего портала -"ПОДПИСКА", а также во всех почтовых отделениях. Свежий номер "Проспекта" Вы сможете приобрести в точках продажи прессы.


AddThis Social Bookmark Button
 

Нам интересно Ваше мнение по затронутой выше теме. А что думаете Вы? Ваши мнения лягут в основу нашей дальнейшей работы. Лучшие высказывания будут опубликованы в "Проспекте Трубников".

ПОСЛЕДНИЕ КОММЕНТАРИИ