НТМ - Новини Твого Мiста

  • leftlayout Layout
  • rightlayout Layout
Главная Криминал ПИЯЦТВО й АЛКОГОЛІЗМ як передумова до вчинення злочинів
ПИЯЦТВО й АЛКОГОЛІЗМ як передумова до вчинення злочинів
Рейтинг статьи: / 1
ХудшийЛучший 
01.07.2011 10:26

Одним з найбільш поширених та негативних явищ є пияцтво. Багаторічна практика свідчить, що в суспільстві завжди діє ланцюгова реакція: від соціальної безправності, матеріальної невпевненості до пияцтва й алкоголізму в майбутньому як намагання уникнути суворої дійсності. В більшості випадків кінцевим результатом такої реакції стає вчинення правопорушень, бо необхідні гроші для придбання спиртних напоїв, або, як наслідок вживання алкоголю – агресія.

Пияцтво – це систематичне, надмірне споживання спиртних напоїв, воно знижує рівень соціальної активності особистості та негативно позначається на здоров’ї людини, яка споживає алкоголь. Пияцтво передує алкоголізму.

Алкоголізм – тяжке захворювання, спричинене систематичним, тривалим зловживанням спиртними напоями. Алкоголізм характеризується фізичною потребою, потягом до алкоголю та залежністю від нього. Між пияцтвом і злочинністю існує тісний зв’язок. Безумовно, поведінка людини, яка перебуває в стані алкогольного сп’яніння, зумовлена не тільки впливом алкоголю, а й низкою інших факторів, пов’язаних з вихованням і звичною поведінкою. Але найчастіше алкоголь не вносить нічого нового до мотивів злочинної поведінки, а лише посилює та проявляє бажання, які виникали раніше.

В основі всіх видів такої мотивації прямо чи побічно є прагнення до спілкування з іншими людьми. Алкоголізм єднає цих осіб у групи, де відповідні інтереси, аморальні дії, сварки та бійки становлять основу стосунків та призводять до деградації особи, асоціальної поведінки, недостатнього самоконтролю. І як наслідок – у результаті деморалізації особи відбувається становлення «дозвільної» діяльності, втрачаються позитивні інтереси та потреби і виникає почуття безкарності. Майже завжди у стані сп’яніння посилюється жорстокість насильницьких злочинів, безглуздість і злість. Пияцтво та вживання алкоголю є самопідбурюванням до злочину. При алкоголізмі завжди настають серйозні особисті зміни в характері, у вольовій і емоційній сферах. Тому потрібно вживати всіх можливих заходів, направлених на боротьбу з пияцтвом та алкоголізмом, особливу увагу звертаючи на вживання алкоголю неповнолітніми!

О. ГОЛОВНЯ,
старший помічник
Нікопольського міжрайонного
прокурора.

AddThis Social Bookmark Button
 

Нам интересно Ваше мнение по затронутой выше теме. А что думаете Вы? Ваши мнения лягут в основу нашей дальнейшей работы. Лучшие высказывания будут опубликованы в "Проспекте Трубников".

ПОСЛЕДНИЕ КОММЕНТАРИИ