НТМ - Новини Твого Мiста

  • leftlayout Layout
  • rightlayout Layout
Главная Видеоновости На сесії міськради: про бюджет та податки
На сесії міськради: про бюджет та податки
Рейтинг статьи: / 0
ХудшийЛучший 
10.02.2015 16:17

Перша в цьому році сесія Нікопольської міської ради виявилась багатою на ухвалені рішення. Так, депутати проголосували за головний фінансовий документ міста, ухвалили ставки податку на житлове та комерційне майно та вирішили, що ж таки робити з пайовою часткою одного з супермаркетів міста. Далі про це детальніше.

За тиждень до початку сесії широко анонсувалось, що на засідання прийде військовий комісар Геннадій Тарасюк, щоб роздати депутатам мобілізаційні повістки. Та напередодні цей захід відмінили. Воєнком таки прийшов, проте лише, щоб поспостерігати за перебігом сесії.  Та не зважаючи на це, сумувати депутатам на сесії не було коли. Тільки-но традиційно пролунав гімн України та міста, як в залу увійшли кілька десятків молодиків, деякі – були в масках. Свою присутність пояснили так: громада хоче  бути присутньою на сесії. А в масках – бо деякі хлопці хворіють. Депутати заспокоїлись.

Як виявилось пізніше, таким чином молодики протестували проти будівництва кафедрального собору УПЦ Московського патріархату в центрі міста. У першу чергу, їх цікавило: чи закладені на це кошти в бюджет? Як запевнив виконуючий обов’язки міського голови Андрій Фісак,  в бюджеті на це не закладено жодної копійки.

Далі депутати перейшли до порядку денного та визначились з податком на житлове та комерційне майно. Бюджетна комісія запропонувала оподатковувати квартири більше 85 квадратних метрів та будинки більше 250 квадратів (пропозиція ж Кабміну – 60 та 120 метрів, відповідно). У депутатів – своя пропозиція.

Квадратуру депутати збільшили: тепер нікопольці, що мають квартири площею більше 120 квадратних метрів, або будинки більше 250 квадратів, за різницю в квадратурі сплачуватимуть 1% мінімальної заробітної плати за 1 кв. м. Підприємці ж сплачуватимуть за свої об’єкти нежитлової нерухомості 0,2 % податку. Причому на 2015 рік ці нововведення стосуватимуться лише юридичних осіб. викласти з кишені 25 тисяч гривень на рік доведеться і власникам легкових авто, які експлуатуються до 5 років та мають обсяг циліндру двигуна більше 3 тисяч кубічних сантиметрів.

Головне питання порядку денного сесії – бюджет. Депутати, не довго сперечаючись, його ухвалили. Андрій Фісак назвав головний фінансовий документ міста «бюджетом виживання, а не розвитку». Деякі депутати закликали своїх колег голосувати за рішення, що дозволять активніше наповнювати бюджет.

Крім того, депутати проголосували за виділення матеріальної допомоги родинам померлих і загиблих у зоні АТО військовослужбовців. В першому випадку три родини отримали по 10 тисяч гривень, в другому – на чотири сім’ї виділено 200 тисяч гривень.

 

Сюжет предоставлен телепрограммой «Новини Твого Міста». Смотрите нас в эфире ТРК «Кварц» (телеканал «ТЕТ») в понедельник в 18.00, со вторника по пятницу - в 6.30 и 7.10


AddThis Social Bookmark Button
 

Нам интересно Ваше мнение по затронутой выше теме. А что думаете Вы? Ваши мнения лягут в основу нашей дальнейшей работы. Лучшие высказывания будут опубликованы в "Проспекте Трубников".

ПОСЛЕДНИЕ КОММЕНТАРИИ