НТМ - Новини Твого Мiста

  • leftlayout Layout
  • rightlayout Layout
Главная Видеоновости Вірші Шевченка польською та свято єдності. Так відзначили в Нікополі річницю перепоховання поета
Вірші Шевченка польською та свято єдності. Так відзначили в Нікополі річницю перепоховання поета
Рейтинг статьи: / 0
ХудшийЛучший 
05.06.2014 11:39

22 травня Україна відзначила річницю перепоховання Тараса Шевченка. В Нікополі в цей день до бюсту Кобзаря поклали квіти, діти читали його вірші, навіть польською мовою. Адже в четвертій школі відбулось свято єдності під гаслом «Щоб усі слов’яни стали добрими братами і синами сонця правди».

 

Тарас Шевченко помер 10 березня 1861 року, був похований у Петербурзі на Смоленському цвинтарі. А вже 22 травня того ж року його перепоховали на Чернечій горі в Каневі та відслужили панахиду в Успенському соборі, як заповідав Великий Кобзар.  На Дніпропетровщині вшанували 153 річницю його перепоховання.

У Нікополі до бюсту Тараса Шевченка, що поблизу будівлі райдержадімінстрації, прийшли школярі місцевих шкіл: поклали квіти, читали вірші великого українського поета.

Лунали вірші Шевченка і польською мовою. Адже вшанувати поета прийшли учні 4-ї школи, у яких в цей день проходило свято під гаслом єдності Кобзаря «Щоб усі слов’яни стали добрими братами і синами сонця правди».

На вивчення віршів Кобзаря польською мовою у дітей пішло лише кілька днів, адже польську мову, як другу іноземну вони вивчають з п’ятого класу. Учениця четвертої школи Карина Якимець продекламувала вірш Тараса Шевченка «Думка» польською мовою.

Читали в цей день школярі і власні вірші – з виданої збірки «З Шевченком у серці». Ось так, по-дружньому, в атмосфері патріотизму та єднання вшанували пам’ять великого українця.


Сюжет предоставлен телепрограммой «Новини Твого Міста». Смотрите нас в эфире ТРК «Кварц» (телеканал «ТЕТ») в понедельник в 18.00, со вторника по пятницу - в 6.30 и 7.10

AddThis Social Bookmark Button
 

Нам интересно Ваше мнение по затронутой выше теме. А что думаете Вы? Ваши мнения лягут в основу нашей дальнейшей работы. Лучшие высказывания будут опубликованы в "Проспекте Трубников".

ПОСЛЕДНИЕ КОММЕНТАРИИ