НТМ - Новини Твого Мiста

  • leftlayout Layout
  • rightlayout Layout
Главная Видеоновости До дня визволення Нікополя
До дня визволення Нікополя
Рейтинг статьи: / 0
ХудшийЛучший 
10.02.2014 18:07

 

8 лютого Нікополь відзначає 70-річницю з дня визволення міста від німецько-фашистських загарбників. В цей день об 11.00 на Меморіалі «Вічна Слава» відбудеться урочистий мітинг та покладання квітів. Запрошуються всі бажаючі. З тих пір минуло довгих 70 років, проте очевидці та учасники війни й досі пам’ятають ці дні, ніби це було вчора.

Окупація Нікополя тривала два з половиною роки. Німецькі окупанти на нашій території відстроювали марганцеві шахти та добували руду для промисловості Німеччини. За деякими даними, сам Гітлер називав втрату цього району першим кроком до програшу у війні.

Наступ радянських військ з метою ліквідації Нікопольського плацдарму ворога почався 30 січня 1944 року. А ввечері 7 лютого 4-й Український фронт повністю очистив від ворожих військ нікопольській плацдарм і 8 лютого разом з частинами 3-го Українського фронту звільнив місто Нікополь. З тих пір минуло чимало часу. Проте спогади живуть в серцях очевидців та учасників війни. Корінний нікополець Геннадій Кириченко війну зустрів далеко від рідного міста – під Києвом. Адже в ті роки він навчався в другому Київському артилерійському училищі. Перший день Великої вітчизняної пам’ятає, нібито це було вчора.

В Нікопольсько-Криворізькій наступальній операції Геннадій Никифорович участі не брав. Проте зі слів племінника після закінчення війни дізнався, як з міста тікали німці.

В результаті наступу Червоної Армії були розгромлені три танкові, одна моторизована та 8 піхотних дивізій. Війська Німеччини втратили більше 40 тисяч. Майже все важке озброєння та автотранспорт були покинуті при відступі або розгромлені радянськими військами. Перемога Червоної Армія мала велике значення для промисловості СРСР – країні повернули Нікопольський та Криворізький промислові райони.

 

Сюжет предоставлен телепрограммой «Новини Твого Міста». Смотрите нас в эфире ТРК «Кварц» (телеканал «ТЕТ») в понедельник в 18.00, со вторника по пятницу - в 6.30 и 7.10


AddThis Social Bookmark Button
 

Нам интересно Ваше мнение по затронутой выше теме. А что думаете Вы? Ваши мнения лягут в основу нашей дальнейшей работы. Лучшие высказывания будут опубликованы в "Проспекте Трубников".

ПОСЛЕДНИЕ КОММЕНТАРИИ