НТМ - Новини Твого Мiста

  • leftlayout Layout
  • rightlayout Layout
Главная Консультация врача Негативний вплив тютюну на організм людини
Негативний вплив тютюну на організм людини
Рейтинг статьи: / 2
ХудшийЛучший 
18.04.2013 15:00

Куріння негативно впливає на організм людини, причому з довготерміновим ефектом.

Негативний вплив спричинений смолами, які містять 43 канцерогени, що викликають злоякісні захворювання; окисом вуглецю та окисними газами, які сприяють розвитку серцево-судинних захворювань. Нікотин не відіграє провідної ролі у розвитку захворювань, однак з ним пов’язано виникнення залежності від нікотину, яка підтримує споживання тютюну і перешкоджає відмові від куріння.

Вплив тютюну на організм людини стає сьогодні соціальною і медичною проблемами. Доведено, що куріння тютюну є великою небезпекою для здоров'я людини та оточуючого її населення і може викликати різні захворювання, які в свою чергу можуть призвести до передчасної смерті. Виявляється, що смертність від раку легень серед курців у 20 разів вища, ніж серед тих, що не курять. Також курці в 13 разів частіше хворіють на стенокардію (захворювання серця) і в 10 разів частіше – на виразкову хворобу шлунка.

Куріння спричиняє 30% усіх випадків смерті від онкологічних захворювань і 90% усіх випадків захворювання на рак легенів. Зростання поширеності куріння серед жінок призвело до того, що в деяких країнах рак легенів, як провідна причина смерті, випередив рак молочної залози. Куріння також істотно збільшує ризик розвитку інших форм раку: раку ротової порожнини, глотки, гортані, стравоходу, підшлункової залози, нирок, сечового міхура, шийки матки. У курців у 5–8 разів частіше розвиваються хронічні обструктивні захворювання легень.

Куріння негативно впливає на ендокринну систему, особливо жіночу. У жінок, які курять, частіше виникають кровотечі, зниження жіночих статевих гормонів в крові, рання менопауза. Куріння жінок під час вагітності спричиняє не тільки збільшення частоти ускладнень вагітності і випадків внутріутробної смерті плода, зростання ризику викиднів і зниження маси тіла новонароджених, але й приводить до відставання у психічному і фізичному розвитку дитини протягом перших 7–9 років життя.

Негативним впливом хронічної тютюнової інтоксикації є зменшення очікуваної тривалості життя: 35-річна жінка, котра курить, проживе на п’ять років, а 35-річний чоловік, що курить, – на сім років менше, ніж їх однолітки, які не курять.

Шановні мешканці міста, кидайте палити! Не перетворюйте в сигаретний попіл відпущене вам життя!

 

О. Ю. Меркулова,

головний спеціаліст санітарно-гігієнічного відділу Нікопольського
міськрайонного управління Головного управління Держсанепідслужби у Дніпропетровській області.

 

Задайте СВОЙ вопрос нашему специалисту. Ответ вскоре будет опубликован в этом разделе и на страницах "Проспекта Трубников".

AddThis Social Bookmark Button
 

Нам интересно Ваше мнение по затронутой выше теме. А что думаете Вы? Ваши мнения лягут в основу нашей дальнейшей работы. Лучшие высказывания будут опубликованы в "Проспекте Трубников".

ПОСЛЕДНИЕ КОММЕНТАРИИ


www.gasalfa.ru Документы на газификацию Серпуховский район
gasalfa.ru