НТМ - Новини Твого Мiста

 • leftlayout Layout
 • rightlayout Layout
Главная Консультация врача 6 березня – Всесвітній день боротьби зі сліпотою внаслідок глаукоми
6 березня – Всесвітній день боротьби зі сліпотою внаслідок глаукоми
Рейтинг статьи: / 0
ХудшийЛучший 
25.03.2013 14:53

У 2008 році з ініціативи Всесвітньої Глаукомної асоціації та Всесвітньої Асоціації пацієнтів, що мають глаукому в Україні вперше було оголошено День боротьби зі сліпотою внаслідок глаукоми 

Кількість хворих на глаукому в світі за кожних 10 років збільшується приблизно на 20 млн. Динаміка захворюваності на глаукому в Україні характеризується аналогічними тенденціями та є невтішною. Щорічно в Україні виявляють 25 тисяч нових випадків захворюваності на глаукому, яка серед причин сліпоти посідає друге місце. Якщо у 2007 році в Україні на кожні 100 тис. населення було зареєстровано 542 хворих на глаукому та в 2012 – 569 хворих.

У Дніпропетровській області з року в рік збільшується кількість виявлених хворих на глаукому (2008 р. – 2017 осіб, 2009 р. – 2072, 2010 р. – 2084, 2011р. – 2231, 2012 р. – 2231осіб).

Ще стільки ж можуть не здогадуватися про наявність у них захворювання. Під диспансерним наглядом знаходиться 17 936 осіб.

Термін «глаукома» об’єднує велику групу захворювань очей, яка характеризується постійним або періодичним підвищенням внутрішньоочного тиску з послідуючим розвитком дефектів поля зору, зниженням центрального зору та атрофією зорового нерву. Найчастіше хвороба розвивається непомітно. Порушення відтоку внутрішньоочної рідини – одна із найчастіших причин необоротної сліпоти.

Глаукома – це хвороба очей у хворому організмі. Факторами, які спричиняють її, є: розлад нервової, серцево – судинної систем, ендокринні та спадкові захворювання. Наприклад, 40 % пацієнтів із патологією дна ока складають люди, хворі на діабет.

Розрізняють відкритокутову чи закритокутову форми глаукоми. Відкритокутова форма найчастіше довго протікає безсимптомно і виявляється на пізній стадії. Закритокутова більш виражена при значному підвищенні тиску і проявляється гострим приступом: виникає біль в оці, надбровній дузі, скронях, уражене око заслане туманом, при погляді на лампу з’являються райдужні кола.

Реєструються випадки з нормальним внутрішньоочним тиском. У таких випадках тиск тримається в зоні верхньої границі норми, але кровообіг в зоровому нерві різко погіршується, а значить його функції порушуються.

Ознаками захворювання можуть бути затуманення очей, райдужні кола навколо джерела світла, вологість очей, часта зміна окулярів та невдоволеність ними. При наявності таких ознак та для своєчасного виявлення цієї хвороби радимо всім, кому виповнилося 40 років, вимірювати внутрішньоочний тиск раз на рік в долікарських кабінетах в поліклініках за місцем проживання.

Офтальмологами Дніпропетровської області постійно проводяться виїзні акції з вимірювання внутрішньоочного тиску в багатолюдних місцях. В 2012 році в рамках проведення Всесвітнього дня боротьби з глаукомою в торгівельних центрах Дніпропетровської області, в офтальмологічних та долікарських кабінетах ЛПЗ

області, амбулаторіях ЦПМСД, КДЦ, сільських амбулаторіях обстежено 4122 пацієнта. Виявлено 93 випадки офтальмогіпертензії, що складає 2,3%.

Перевірте стан свого зору

Чи хворів у вашій сім’ї хтось глаукомою?

Чи з’являються у вас райдужні кола, коли ви дивитесь на світло?

Чи літають «мушки» перед очима?

Чи болять вранці очі? Затуманюється погляд?

Чи є у вас судинна патологія, страждаєте цукровим діабетом, ішемічною хворобою серця, гіпертонічною хворобою?

Чи є схильність до вазоспазмів (часто холодні руки, ноги)?

Чи є у вас здоровий дискомфорт піл час водіння автомобілем?

Ви курите?

Чи пов’язана ваша робота з хронічним стресом?

Чи підвищувався у вас внутрішньоочний тиск більше 26 міліметрів ртутного стовпчика?

Якщо ви відповіли на два чи більше запитань позитивно, радимо звернутися до спеціаліста за місцем проживання

   

  Задайте СВОЙ вопрос нашему специалисту. Ответ вскоре будет опубликован в этом разделе и на страницах "Проспекта Трубников".


  AddThis Social Bookmark Button
   

  Нам интересно Ваше мнение по затронутой выше теме. А что думаете Вы? Ваши мнения лягут в основу нашей дальнейшей работы. Лучшие высказывания будут опубликованы в "Проспекте Трубников".

  ПОСЛЕДНИЕ КОММЕНТАРИИ