НТМ - Новини Твого Мiста

  • leftlayout Layout
  • rightlayout Layout
Главная Консультация юриста Мінімальна заробітна плата у 2017 році
Мінімальна заробітна плата у 2017 році
Рейтинг статьи: / 0
ХудшийЛучший 
04.02.2017 15:15

Відповідно до законодавства, Верховна Рада України прийняла Закон України «Про Державний бюджет України на 2017 рік». В бюджеті-2017 закладені основні соціальні показники, на основі яких розраховуються розміри соціальних гарантій (мінімальний розмір оплати праці, допомога у зв’язку з вагітністю та пологами та багато інших): мінімальна заробітна плата та прожиткові мінімуми.

Відповідно до статті 8 Закону України «Про Державний бюджет України на 2017 рік» в бюджеті на 2017 рік закладені такі розміри мінімальної заробітної плати:

у місячному розмірі: з 1 січня 2017 року – 3200 гривень.

у погодинному розмірі: з 1 січня 2017 року – 19,34 гривні.

Для забезпечення контролю за дотриманням законодавства з оплати праці, уряд створив спеціальну Міжвідомчу групу на чолі з віце-прем’єром Павлом Розенком, яка стежитиме за виконанням рішення про підвищення мінімалки.

У «групи реагування» увійшли місцеві чиновники – представники фіскальної служби, Державної служби праці.

Відстежувати ситуацію також будуть і в Пенсійному фонді (ПФ). Проаналізувавши дані реєстру платників соціального внеску, буде виявлена недостовірна інформація, Пенсійний фонд може зажадати «усунути порушення». Інформацію про порушення ПФ буде передавати в Державну фіскальну службу України та Державну службу статистики.

Між Пенсійним фондом України, Державною фіскальною службою України та Державною службою України з питань праці буде здійснюватися обмін інформацією про відомості, які містять ознаки використання праці неоформлених працівників і порушень законодавства про працю.

Додаткові повноваження отримали органи місцевого самоврядування. Місцева влада може перевіряти дотримання закону про працю не тільки на комунальних, але і в приватних підприємствах.

Держава встановлює рівень мінімальної зарплати і зобов’язана контролювати бізнес у цьому питанні. Невиплата заробітної плати загрожує серйозними проблемами: починаючи від адміністративної відповідальності, закінчуючи кримінальною. У випадку адміністративної відповідальності, порушникам переважно загрожують штрафи. А ось кримінальна відповідальність – це позбавлення волі на строк до п’яти років.

Ці зміни спрямовано на виведення зарплати з «тіні».

Ольга Литовченко,

заступник начальника Нікопольського об’єднаного управління

Пенсійного фонду України Дніпропетровської області.

 

.

 

 

 

Задайте СВОЙ вопрос нашему специалисту. Ответ вскоре будет опубликован в этом разделе и на страницах "Проспекта Трубников".


AddThis Social Bookmark Button
 

Нам интересно Ваше мнение по затронутой выше теме. А что думаете Вы? Ваши мнения лягут в основу нашей дальнейшей работы. Лучшие высказывания будут опубликованы в "Проспекте Трубников".

ПОСЛЕДНИЕ КОММЕНТАРИИ