НТМ - Новини Твого Мiста

  • leftlayout Layout
  • rightlayout Layout
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Главная Никополь и его история Пошук триває. Виявлено нове ім’я воїна-трубника
Пошук триває. Виявлено нове ім’я воїна-трубника Печать E-mail
Рейтинг статьи: / 0
ХудшийЛучший 
12.05.2020 15:13

З 2011 року за підтримки генерального директора ТОВ «НВО «Трубосталь», Заслуженого працівника промисловості України, Почесного громадянина м. Нікополя, кандидата технічних наук Олександра Фельдмана реалізується унікальний в Україні проект «Нікопольський меморіал − воїни-трубники». За минулі роки його учасники – директор з питань безпеки ТОВ «НВО «Трубосталь» Олег Мільченко, заступник директора Нікопольського краєзнавчого музею з наукової роботи Мирослав Жуковський, юрист ТОВ «НВО «Трубосталь» Роман Мільченко виявили десятки невідомих раніше імен працівників Нікопольського Південнотрубного заводу, які не повернулися з фронту боротьби з нацистськими окупантами додому.

У лютому 2020 року до них звернулася мешканка м. Нікополя Л. Живцова, яка повідомила про свого родича – Максима Несторовича Волоського. Він народився у 1918 році на Херсонщині. 16-річним юнаком розпочав працювати на будівництві Нікопольського Південнотрубного заводу. У 1939 році був призваний до Червоної Армії і служив у 136-му окремому кавалерійському ескадроні на території Грузії. З липня 1941 року його родина, яка проживала у Нікополі, втратила з ним листування. Після закінчення війни Максим Волоський не повернувся додому. Нікопольський військовий комісаріат після перевірки по армійських архівах видав його матері довідку, що він зник безвісти на фронті. За клопотанням та за підтримки генерального директора ТОВ «НВО «Трубосталь» Олександра Фельдмана виконавчий комітет Нікопольської міської ради 8 квітня 2020 року ухвалив рішення про надання дозволу на увічнення імені Максима Несторовича Волоського на пам’ятнику загиблим воїнам-трубникам, який знаходиться на балансі підприємства і дбайливо ним доглядається.

poshuk

Максим Волоський під час служби в армії

poshuk-2

 

 

Мирослав ЖУКОВСЬКИЙ,
історик.

 

 

Статья предоставлена лучшей газетой Никополя — "Проспект Трубников". Свежий номер "Проспекта" Вы можете приобрести в точках продажи прессы или оформив подписку.
AddThis Social Bookmark Button
 

Нам интересно Ваше мнение по затронутой выше теме. А что думаете Вы? Ваши мнения лягут в основу нашей дальнейшей работы. Лучшие высказывания будут опубликованы в "Проспекте Трубников".