Польсько-українське єднання. ЕКСПЕРИМЕНТ ВИДАВСЯ ВДАЛИМ Печать
Рейтинг статьи: / 1
ХудшийЛучший 
30.12.2017 00:07

Польська мова наразі дуже популярна. Багаторічний успішний досвід з її вивчення у Нікополі має середня загальноосвітня школа №4. Її учні систематично посідають призові місця на національних олімпіадах, знання, отримані на уроках іноземної, дозволяють вільно здобувати професії у вищих навчальних закладах Польщі. Педагоги постійно перебувають у пошуках іноваційних підходів до навчання, тому цьогоріч підґрунтям для вивчення мови став культурний компонент, причому з акцентом не на окрему культуру, а на пошуки давніх зв’язків польського та українського народів.

pol-ukr-2

Відзвітували за 2017 рiк та визначили плани на 2018-

У процесі дослідницької роботи було знайдено багато цікавих фактів. Вразила пошуковців постать поета Тимка Падури – поляка з українською душею. Він, як виявилося, є автором відомої пісні «Гей, соколи…», яку багато хто в Україні вважав народною. Ця пісня давно стала народним гімном Польщі, але не менш популярна і в нашій країні, особливо після того, коли зазвучала на Майдані у 2013 році. У Тимка Падури є спільний творчий доробок з відомим українським композитором Миколой Лисенком – «Козак і лірник». А слова пісні «За Сибіром сонце сходить…»: «Хоч, здається, не в кайданах, та все ж не на волі…» – є мірилом демократичних свобод сучасного суспільства. Похований польський поет на український землі, у селищі Махнівка Вінницької області. Про ці дивовижні сплетіння доль говорили під час щорічного звіту роботи двох гуртків юних полоністів та юних знавців української мови, який не був схожий на нудну доповідь, а скидався, скоріше, на літературно-музичного кафе. Дивилися документальні сюжети, обговорювали їх, згадували про те, що дізналися протягом року і, звичайно ж, багато співали: під фонограму, гітару та акапельно, польською та українською, але про головне – про свободу і незалежність. Керівникам гуртків, Соколовій Ларисі – «Юних мовників» та Андрощук Гражині – «Юних полоністів», діти відвели роль гостей, а не вчителів.

Від гуртківців під час заходу була озвучена спільна пропозиція про оформлення кабінету на честь Тимка Падури та висловленні сподівання залучити до цієї справи польську сторону. Ініціативу радо підтримала шкільна дирекція. Таким чином не лише відзвітували за рік, але й визначилися з планами на наступний.

pol-ukr

Ще довго лунали українські та польські пісні

Про щире захоплення міжнаціональними зв’язками засвідчили душевні пісні, які ще довго лунали з кабінету, навіть після того, як гості попрощалися з господарями, діти не хотіли розходитися. Засвоєння мови через пошуки нового і цікавого, синтез наукового та творчого, пізнання рідної культури, усвідомлення себе частинкою світової спільноти. Результати свідчать – експеримент виявився вдалим!

 

Оксана ЛИМАР.

 

 

 

Статья предоставлена лучшей газетой Никополя — "Проспект Трубников". Подписывайтесь на газету в специальном разделе нашего портала -"ПОДПИСКА", а также во всех почтовых отделениях. Свежий номер "Проспекта" Вы сможете приобрести в точках продажи прессы.

AddThis Social Bookmark Button