НТМ - Новини Твого Мiста

  • leftlayout Layout
  • rightlayout Layout
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Главная НОВОСТИ Спецрепортаж Обличчям до проблеми. ХОЧЕШ ЗРОБИТИ ДОБРО – ГОТУЙСЯ ДО КРИТИКИ І ПРОТЕСТІВ?
Обличчям до проблеми. ХОЧЕШ ЗРОБИТИ ДОБРО – ГОТУЙСЯ ДО КРИТИКИ І ПРОТЕСТІВ? Печать E-mail
Рейтинг статьи: / 1
ХудшийЛучший 
26.03.2019 20:55

Ті водії та пасажири, котрим довелося проїжджати повз села Південне та Чкалове Нікопольського району, напевне, звернули увагу на не просто відремонтовані, а ще й яскраво розмальовані в українському народному стилі автобусні зупинки, що радують око та поліпшують настрій. Адже здебільшого зупинки на наших дорогах сірі, розбиті, завалені сміттям.

Проте нещодавно яскраві малюнки на зупинках в Південному та Чкаловому були зіпсовані написами чорною фарбою з балончика: «Як вам дорога? Термимо? Надії на владу нема! Це не дорога, думай!». А на додачу ще й номер у Вайбері групи, яка нібито організовується для протесту проти жахливого стану дороги, що проходить через ці села. Таке нехтування чужою працею обурило жителів Чкаловської об’єднаної територіальної громади та її голову Олександра Чернова.

protest-2

protest

protest-3

protest-4

Тепер не тільки дорога погана, а ще й зупинки обмальовані

- Прикро, що наше намагання зробити територію сільської ради більш впорядкованою, внести якість елементи краси в наше життя невідомі зловмисники за одну ніч бездумно зіпсували з допомогою чорної фарби. Нібито на знак протесту проти розбитої дороги, - говорить Олександр Антонович. – Хоча траса ця - державного значення, до нашої сільської ради вона не має абсолютно ніякого відношення, як і автобусні зупинки, які стоять на балансі в Державній службі автомобільних доріг України. Ми відремонтували і розмалювали зупинки, бо «Укравтодор» найближчим часом навіть не планує щось з ними робити. Причому всі роботи виконані за рахунок спонсорів – базових сільгосппідприємств, фермерів та підприємців. З сільського бюджету на це не витрачено жодної копійки! Наші сільські майстрині народної творчості Людмила Димниченко з Чкалового та Людмила Реброва з Південного з такою любов’ю розмальовували зупинки, щоб односельці і всім, хто буде проїжджати повз села, могли любуватись красивими об’єктами. Можу тільки здогадуватись, що вони зараз відчувають, коли бачать свою спаплюжену творчість.

- Ідея прикрасити зупинки яскравим розписом виникла у нас в 2017 році, - розповідає начальник відділу освіти, культури, сім ї, молоді та спорту виконкому Чкаловської сільради Валентина Сафонова. – І поступово з допомогою спонсорів та наших майстринь ми втілили її в життя. Та, на превеликий жаль, є у нас люди, які проявляють свою «активність» у дивний спосіб. На мою думку, самі вони для громади нічого не зробили, а от чиюсь працю з легко перекреслили. Можна ж було прийти в сільраду зі своїми претензіями. І ми б пояснили їм, що не маємо ані повноважень, ані коштів ремонтувати траси державного значення.

protest-5

Олександр Чернов особисто приїхав на акцію протесту

Майстрині художньої творчості Людмила Димниченко та Людмила Реброва, які виконували художній розпис зупинок, безумовно, стурбовані тим, що сталося. Адже працювали з великим бажанням та натхненням, старалися порадувати своїми соняхами, квітами, лелеками всіх, хто буде їх бачити. До того ж, відновити розпис тепер практично неможливо – балонна фарба нічим не змивається, тому необхідно здирати розпис, заново шпаклювати та розмальовувати. Хоча жінки говорять, що розуміють людей, котрим не сила їздити по таких розбитих дорогах. Шкода лише, що свій протест вони вирішили висловити таким необдуманим чином.

Безумовно, розбиті дороги дуже дошкуляють нам, особливо, коли їхній ремонт навіть не планується. Багато зараз у людей також інших проблем. От і наростає в суспільстві злість, обурення і протест, які вихлюпуються на місцеву владу, адже вона найближча до людей. При цьому мало хто пробує розібратись, чи і її компетенції вирішення того чи іншого питання. Саме така ситуація вникла у Чкаловській ОТГ. Причому балончиками з чорною фарбою все не скінчилося.

Як нам стало відомо, минулої неділі незадоволені глибокими ямами на трасі державного значення Т-0432 "Нікополь-Божедарівка" перекрили її при в’їзді в село Чкалове, щоб привернути увагу влади до проблеми.

protest-6

protest-7

За весь час протестуючі пропустили тільки три автомобіля "швидкої допомоги"

Близько 50 чоловік на кілька годин заблокували трасу, і транспорту довелося об’їжджати прилеглими дорогами. Як це зробити – підказували працівники поліції, які були присутні на акції. Протестувальники не пропустили навіть два мікроавтобуси з юними футболістами ФК «Гірняк» з Кривого Рога, які їхали в спортклуб «Колос» на змагання.

А на наступний день, в понеділок, 18 березня, голова Чкаловської ОТГ Олександр Чернов та представники так званої протестної групи побували в голови Нікопольської райдержадміністрації Олега Кириченка. На зустрічі також був присутній голова районної ради Сергій Кривонос. Підсумком розмови стала пропозиція зібрати якомога більше підписів людей, які вимагають знайти кошти та відремонтували дорогу державного значення, що сьогодні більше нагадує прифронтову. Адже районна і навіть обласна влада не мають повноважень для цього. Це питання повинне вирішуватись нагорі, в Києві. І коли це станеться – один Бог знає. Даремно «активісти» так необдумано зупинки чорною фарбою розмалювали, вони ж бо, як і водії, які через перекриття траси не змогли нормально дістатись у справах або додому, ні в чому не винні. Тож перш ніж протестувати, можливо, слід краще вибирати методи?

 

Ольга НЕТРЕБА,
Олександр КОСЕНКО.

 

 

Статья предоставлена лучшей газетой Никополя — "Проспект Трубников". Свежий номер "Проспекта" Вы можете приобрести в точках продажи прессы или оформив подписку.


AddThis Social Bookmark Button
 

Нам интересно Ваше мнение по затронутой выше теме. А что думаете Вы? Ваши мнения лягут в основу нашей дальнейшей работы. Лучшие высказывания будут опубликованы в "Проспекте Трубников".

     Свежий номер уже в продаже

21-01

Посмотреть предыдущие выпуски

О нас

Если Вы нашли ошибку или несовпадение, выделите текст и нажмите "Shift"+"Enter"

ПОСЛЕДНИЕ КОММЕНТАРИИ