НТМ - Новини Твого Мiста

  • leftlayout Layout
  • rightlayout Layout
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Главная НОВОСТИ Спецрепортаж Діти Нікопольської школи мистецтв тепер грають на унікальному роялі «Ямаха»
Діти Нікопольської школи мистецтв тепер грають на унікальному роялі «Ямаха» Печать E-mail
Рейтинг статьи: / 0
ХудшийЛучший 
12.03.2019 16:03

Наприкінці лютого в Нікопольській міській школі мистецтв відбувся концерт під казковою назвою «Зимова фантазія». Свою виконавчу майстерність гри на музичних інструментах перед викладачами, батьками та гостями продемонстрували учні та колективи школи мистецтв.

royal-3

Почесною гостею цього заходу була помічник народного депутата України Вадима Івченка Олександра Сотула, яка є засновником Дніпропетровської обласної громадської організації «Центр захисту життя та сімейних цінностей». Її запросили на концерт не випадково, бо ще влітку минулого року Нікопольська міська школа мистецтв потрапила до поля зору Олександри Сотули, а саме – після XI Відкритого Міжнародного фестивалю-конкурсу «Золота Ліра», який відбувся у місті Дніпро. Тоді вона й познайомилася з маленькими переможцями – учнями школи. А після вивчення її діяльності і керуючись метою підтримати талановитих та обдарованих дітей, наприкінці минулого року до Нікопольської школи мистецтв передали рідкісний і дуже гарний музичний інструмент – рояль «Ямаха». Таких роялів лише чотири в Україні – в Харківській, Київський, Одеській школах. А з минулого року – в Нікополі. І це цілком справедливо і заслужено.

royal

Марія Барабаш виконує п’єсу Дебюссі на роялі «Ямаха»

У школі мистецтв навчаються 672 учні, вона має художнє, музичне і хореографічне відділення та є культурним осередком міста. Успіхи вихованців музичної школи переконливі – вони є переможцями регіональних, Всеукраїнських та Міжнародних конкурсів і мають змогу продовжувати навчання в кращих вищих навчальних закладах світу. Школа мистецтв впроваджує та розвиває сучасні навчальні проекти, вони охоплюють різну вікову категорію та доступні навіть дітям з інвалідністю. Завдяки успішній роботі при школі проекту, який має назву «Центр освіти дорослих», є єдиним в Україні і другий рік поспіль має більше 3060 дорослих випускників, 13 жовтня 2017 року Нікополь приєднався до глобальної мережі ЮНЕСКО міст, що навчаються крізь віки.

Звертаючись до присутніх, Олександра Сотула зазначила, що творчо обдарованим дітям завжди треба допомагати, підтримувати їхній талант і давати змогу розвиватися. «Ми повинні дбати, щоб діти мали змогу втілювати свої мрії, розвивати майстерність і виходити на найвищий рівень своїх можливостей. Хай вони досягають успіхів і прославляють нашу прекрасну Україну», – наголосила в своєму виступі Олександра Федорівна.

royal-2

Олександра Сотула (зліва в першому ряду) та Ольга Пастушок (справа) із задоволенням слухають виступ юних музикантів

Повертаючись до концерту, слід зазначити, що це були дуже майстерні виступи. Першим номером на роялі «Ямаха» п’єсу К. Дебюссі «Доктор Градус» виконала переможниця Всеукраїнських та Міжнародних конкурсів Марія Барабаш, учениця 4-го класу гри на фортепіано, викладач Олена Борт. Єва Казарінова присвятила свій виступ зимовим святам, виконавши музичний твір Михайла Леонтовича «Щедрик», викладач Данило Казарінов, концертмейстер Ірина Казарінова.

Чудовим був виступ фортепіанного дуету переможців Всеукраїнських та Міжнародних конкурсів – Ірина Доруда та Марія Скирдова представили композицію В. Моцарта «Маленька нічна серенада». Ансамбль домристів зачарував звучанням музики Ігоря Поклада «Чарівна скрипка». Вокальний ансамбль під керівництвом Пилипа Марущака продемонстрував свої вокальні дані піснею Павла Майбороди «Рідна мати моя» і українською народною піснею «Розпрягайте, хлопці, коні». Виступ ансамблю гітаристів під керівництвом Михайла Жернових представив композицію А. Лермана «Іспанський танець». Виконанням класичної музики порадували ансамблі гітаристів та віолончелістів.

royal-4

Неперевершеними були хоровий спів та виконання джазової музики оркестру «Lil band», керівник Ірина Казарінова.

Після закінчення концерту вихованці художнього відділення подарували Олександрі Федорівні картину «Біля озера» – це колективна художня робота, яку виконали в техніці витинанка.

Зі словами вдячності виступила директор школи Ольга Пастушок. Вона наголосила, що змога розкрити дитячі таланти, зробити з них справжніх майстрів належить, насамперед, професійній майстерності викладачів. Директор підкреслила, що школа є однією з небагатьох в Україні, де діти навчаються безкоштовно, бо зобов’язання за навчання дітей, підтримку дитячої творчості взяла на себе місцева влада.

Концерт «Зимова казка» залишив чудові враження і вкотре переконав, що в нашому місті працює багато професіоналів – справжніх майстрів творчості, і є дуже багато талановитих дітей, яких ми зобов’язані завжди підтримувати і допомагати розвивати їхні творчі здібності.

 

Юлія БІЛИК для «Проспекта Трубников».

 

 

Статья предоставлена лучшей газетой Никополя — "Проспект Трубников". Свежий номер "Проспекта" Вы сможете приобрести в точках продажи прессы.


AddThis Social Bookmark Button
 

Нам интересно Ваше мнение по затронутой выше теме. А что думаете Вы? Ваши мнения лягут в основу нашей дальнейшей работы. Лучшие высказывания будут опубликованы в "Проспекте Трубников".

     Свежий номер уже в продаже

19-01

Посмотреть предыдущие выпуски

О нас

Если Вы нашли ошибку или несовпадение, выделите текст и нажмите "Shift"+"Enter"

ПОСЛЕДНИЕ КОММЕНТАРИИ

САМОЕ ПОПУЛЯРНОЕ НА САЙТЕ