НТМ - Новини Твого Мiста

  • leftlayout Layout
  • rightlayout Layout
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Главная НОВОСТИ Гвоздь номера Відлуння події. Духом сильна і вільна країна – незалежна моя Україна!
Відлуння події. Духом сильна і вільна країна – незалежна моя Україна! Печать E-mail
Рейтинг статьи: / 0
ХудшийЛучший 
01.09.2019 08:09

prapor-6

З’єднався колір синій та жовтавий…

23 серпня в Україні відзначали День державного прапора – одного з офіційних символів країни. Дата святкування була обрана на згадку про події 1991 року, коли до будівлі Верховної Ради група народних депутатів внесла синьо-жовтий стяг. Саме ж свято було засноване указом другого президента України Леоніда Кучми «Про День Державного Прапора України» від 23 серпня 2004 року. Синьо-жовте поєднання кольорів було затверджено Верховною Радою 28 січня 1992 року.

Згідно з найбільш популярним тлумаченням колірної гами прапора, синя його смуга символізує ясне небо, а жовта – золоті пшеничні ниви. Дехто ж стверджує, що насправді барви нашого прапора здавна символізують дві головні стихії природи – воду і вогонь. Водночас, з релігійного погляду, жовтий (золотий) колір уособлює Творця і взагалі Вищу духовність, а синій – усе земне.

Перша історична згадка про поєднання синього та жовтого елементів в офіційній символіці датується 1256 роком – днем заснування Львова. Герб цього міста, зокрема, прикрасив золотий лев на синьому тлі. Золотий і синій кольори з XIV ст. офіційно використовувалися в гербі Руського королівства. Також ці барви є і на гербах місцевої знаті, князів, шляхтичів. Поєднання символічних для країни кольорів знаходимо і в добу козацтва, особливо починаючи з XVIII ст. Часто у запорожців були сині стяги, прикрашені золотистими орнаментами, образами православних святих або ж козаків. Поєднання синього і жовтого кольорів остаточно оформилося як єдинонаціональне на початку XX ст. Так, перше офіційне визнання синьо-жовтого прапора відбулося 22 березня 1918 року. Тоді Центральна Рада законом затвердила поєднання жовтого і блакитного як стяг Української Народної Республіки.

prapor

prapor-2

Примітно, що досі точаться дискусії довкола того, яким чином розташовувалися кольори на прапорі УНР: блакитний вгорі та жовтий унизу, чи навпаки. Науковці сходяться на тому, що не існує документів, якими б в УНР затверджувався саме «жовто-блакитний» порядок смуг. Тому цілком можливо, що використовувалися обидва варіанти.

Правильна назва Державного прапора України – синьо-жовтий. Його кольори розташовані в такому порядку: вгорі – синій, внизу – жовтий. Водночас не всім до вподоби така послідовність розміщення кольорів, тому смуги державного стяга пропонують поміняти місцями. Цю ідею часто аргументують фен-шуєм та українською історією. Прибічники ідеї «перевертання» прапора, зокрема, заявляють, що такий порядок кольорів – чи не основна причина нещасть України. Тому, за їхнім твердженням, для розквіту України треба лише «перевернути» прапор. Стосовно ж «історичного» аргументу, то, дійсно, порядок смуг на прапорі тривалий час був невизначеним, тому використовували обидва варіанти. Проте, починаючи з 1848 року, поступово став переважати синьо-жовтий варіант, котрий, зрештою, й закріпили у XX столітті.

З нагоди Дня державного прапора України в Нікополі пройшло декілька заходів. Так, зранку було урочисто піднято синьо-жовте полотнище біля будівлі міської ради. Також відбувся патріотичний автопробіг, присвячений Дню прапора, в якому взяли участь ветерани АТО, члени родин загиблих воїнів, козаки, журналісти та депутати. Колона автівок з синьо-жовтими стягами рушила від храму Святого Праведного Петра Калнишевського і проїхала проспектом Трубників та вулицею Електрометалургів. Закінчився автопробіг на площі біля пам’ятника Богдана Хмельницького, де його учасники акапельно виконали гімн України.

Нині свято нашого народу

24 серпня українці відсвяткували 28-ту річницю незалежності нашої країни. За майже три десятиріччя в Україні відбулося багато радісних і сумних подій, але ми поступово, незважаючи ні на що, продовжуємо творити нову історію нашої молодої країни.

О дев’ятій ранку представники міської влади, громадськості і просто патріотично налаштовані нікопольці зібралися в історичному центрі міста, на площі Богдана Хмельницького. Після невеличкого екскурсу в історію здобуття українцями своєї незалежності учасники зібрання вшанували пам’ять загиблих за мир та свободу нашого народу воїнів хвилиною мовчання та поклали квіти до підніжжя пам’ятника гетьману Богдану Хмельницькому.

prapor-3

prapor-4

О десятій годині ранку урочистості відбулися біля пам’ятника «Захисник України». До людей, які там зібралися за покликом серця, організовано приєдналися козаки Затопської Січі, члени громадських організацій, учасники АТО, волонтери та активні жителі Нікополя, які урочистою ходою, з іконою та державними прапорами прийшли від храму Петра Калнишевського ПЦУ. Майже всі учасники зібрання, в тому числі й міський голова, традиційно були у вишиванках.

Заступник директора Нікопольського краєзнавчого музею Наталія Романова озвучила історичну довідку про важкий шлях українців до створення суверенної незалежної держави, потім міський голова Андрій Фісак вручив відзнаки Президента України учасникам АТО. Хвилиною мовчання нікопольці вшанували пам’ять синів та дочок України, які поклали свої життя за її свободу і процвітання. До пам’ятника «Захисник України» після хвилини мовчання лягли живі квіти, а священики відслужили молебень.

prapor-5

Об 11.00 родини наших загиблих захисників та їхні побратими були запрошені до Палацу урочистих подій. Рідним воїнів, які захищали нас на сході і не повернулися, були вручені дипломи, посвідчення та відзнаки «Почесний громадянин міста Нікополя». Дипломи та посвідчення отримували дружини, а відзнаки – діти, які осиротіли внаслідок неоголошеної війни на Донбасі. Церемонія вручення у багатьох присутніх в обрядовій залі викликала сильні емоції та сльози.

 

…Безумовно, роки незалежності стали випробуванням для всіх нас – випробуванням на зрілість, терпіння, толерантність. На жаль, за 28 років зроблено багато і водночас мало. Сьогодні ми поки що лише на початку шляху побудови сильної процвітаючої держави. Але не може бути сумніву, що ми зможемо поліпшити життя у власній державі. Державі, що вистраждана поколіннями українців, за яку віддано стільки життів і крові наших пращурів і сучасників…


Ольга НЕТРЕБА.

 

Статья предоставлена лучшей газетой Никополя — "Проспект Трубников". Свежий номер "Проспекта" Вы можете приобрести в точках продажи прессы или оформив подписку.


AddThis Social Bookmark Button
 

Нам интересно Ваше мнение по затронутой выше теме. А что думаете Вы? Ваши мнения лягут в основу нашей дальнейшей работы. Лучшие высказывания будут опубликованы в "Проспекте Трубников".

     Свежий номер уже в продаже

25-01

Посмотреть предыдущие выпуски

О нас

Если Вы нашли ошибку или несовпадение, выделите текст и нажмите "Shift"+"Enter"

ПОСЛЕДНИЕ КОММЕНТАРИИ