На аграріїв чекають «золоті часи»! Печать
Рейтинг статьи: / 1
ХудшийЛучший 
15.11.2011 11:40

Ось чому Нікопольському коледжу ДДАУ ніколи не забракне студентів

З появою на світ семимільярдного жителя планети в світових ЗМІ якось особливо жваво почали обговорювати тему загрози продовольчої кризи – мовляв, Земля не в змозі прогодувати людство вже на межі 8 мільярдів мешканців. І роль держав-«житниць», які володіють відповідними умовами та ресурсами для вирощування сільгоспкультур, невпинно зросте – для них настануть чи не справжні «золоті часи». Головне тоді – не стати пішаком у чужій геополітичній грі. В Україні, яка має майже третину світових чорноземів, такі часи, на жаль, ще не настали: держава лише вишукує дорогу до розквіту. І все ж таки перспектива змінити металопрокат та сировину на збіжжя та харчі у якості «годувальників» бюджету – чимала. Маленька деталь: останній приріст доларових мільярдерів в країні відбувся виключно завдяки бізнесменам-аграріям. Зростає тенденція виїзду городян з мегаполісів до сільської місцевості, ближче до природи та здорової екології. Ось, власне, і вся коротка передмова, яка пояснює наш інтерес до перспектив професій аграріїв, пов’язаних з роботою на землі та на фермах. Вони – безмежні, і за ними – майбутнє. А коли так, то, безумовно, є привід дивитися у майбутнє з оптимізмом і у Нікопольського коледжу Дніпропетровської державної аграрної академії.

colege

Захищати землю, підвищувати культуру землеробства – місія землевпорядників та працівників агропромислового комплексу. Спеціалістів цих напрямків і готує Нікопольський коледж ДДАУ – один із найстаріших навчальних закладів Нікопольського регіону і найкращий з периферійних підрозділів академії. В далекому 1922 році на базі напівзруйнованої садиби поміщика Нечаєва, що знаходилася в Залимані між Новопавлівкою і Чернишовкою, розпочалося навчання в сільськогосподарській професійній школі. В 2012 році ми будемо святкувати своє 90-річчя. За цей час коледж підготував більше 15 000 спеціалістів для сільського господарства. Сьогодні ми – вищий навчальний заклад І рівня акредитації, директором якого вже понад 18 років є Олексій Свінтозельський – відмінник аграрної освіти України і відмінник технічної служби.

Коледж має 96 аудиторій, лабораторій та кабінетів, навчально-виробничі майстерні, гуртожиток, пункт технічної діагностики, навчальний полігон площею 7 га, три комп’ютерних кабінети на 50 дисплейних місць. Є в нас бібліотека на 90 тис. томів, електронна бібліотека з виходом в Інтернет, свій музей історії закладу, кабінет технічної творчості, спортивний та тренажерний зали, актова та лекційна аудиторії.

У коледжі працюють 51 дипломований викладач та 30 інженерів різних спеціальностей. Нікопольський коледж ДДАУ здійснює підготовку фахівців за двома спеціальностями: «Експлуатація та ремонт техніки і обладнання агропромислового виробництва» (основна у коледжі); «Землевпорядкування». Але незабаром буде і третя: «Аквакультура та рибництво» – відділення готуватиме фахівців з вирощування різних видів риб в нашому регіоні.

volonters

Сьогодні в коледжі навчаються 400 студентів денної форми навчання та 75 студентів-заочників. При цьому 358 студентів – бюджетники (ось яка зацікавленість держави в працівниках АПК!) і лише 45 – на контрактній основі.

422 майбутні механіки отримують знання із загально-технічних та спеціальних дисциплін. Їх професійні навички формуються під час проведення різноманітної практики у майстерні коледжу та агрогосподарствах регіону. Так, практику з вивчення зарубіжної техніки студенти проходять в навчально-практичному центрі Мирогощанського аграрного коледжу, технологічно-виробничу та виробничо-переддипломну – в провідних агрофірмах та господарствах трьох районів-сусідів: «Славутич», «Борисфен», «Росток», «Пектораль», Нікопольській державній сортодослідній станції, птахокомплексі «Дніпровський» тощо.

Майбутні землевпорядники проходять практику з фотограмметрії і автоматичних зйомок в навчально-практичному центрі аграрного коледжу Полтавської аграрної академії, а технологічно-виробничу – в відділах Держкомзему в м. Нікополі, Орджонікідзе і в різних районах Херсонської, Дніпропетровської областей, а також в ТОВ «Домінант», ПП «Кадастр», ПП «Землевпорядник М» і в інших сільських районах. До речі, дипломовані землевпорядники працюють в місцевих радах, районних відділах і обласних управліннях земельних ресурсів, а також у науково-проектних інститутах, геодезичних підприємствах та приватних фірмах. Вони виконують роботу з приватизації земель і видачі державних актів на право власності на землю, передають земельні частки (паї) громадянам, організовують оформлення документів щодо передачі земель в оренду, готують документи для представлення земельної ділянки на земельному аукціоні. Без землевпорядників не може обійтися жоден продаж землі, бо саме вони здійснюють грошову і експертну оцінку земель.

Взагалі майбутній шлях залежить від амбіцій, здібностей та натхнення кожного: є чимало прикладів, коли випускники коледжу займалися власним бізнесом, створювали фермерські господарства, відкривали власні майстерні з обслуговування та ремонту техніки.

Навчаючись у Нікопольському коледжі ДДАУ, студенти отримують і паралельні робочі професії: водія автотранспортних засобів категорій «В», «С», «С%1», тракториста-машиніста п’яти категорій, слюсаря з ремонту сільгоспмашин і устаткування 3-го розряду, оператора комп’ютерного набору. Випускники, які закінчили коледж на «4» і «5», можуть продовжити навчання в Дніпропетровському чи Харківському агроуніверситетах або в Таврійській аграрній академії (м. Мелітополь). В коледжі є 22 предметних гуртка, творчі та спортивні секції. Щороку студенти беруть участь у Всеукраїнському фестивалі художньої самодіяльності серед вишів аграрної освіти «Софіївські Зорі», в міських конкурсах «Студент року» і «Студентська весна», в інтелектуальній грі «Що? Де? Коли?», в спартакіадах навіть всеукраїнського рівня. Вироби гуртків технічної творчості щороку демонструються на виставці технічної творчості. Кращі роботи представляють коледж в НМЦ Агроосвіти в Києві.

Шість інтелектуальних конкурсів для студентів, танцювальний гурт «Феєрія», участь в літературних конкурсах ім. П. Яцика та Т. Шевченка, благодійні акції «Допоможи онкохворим дітям», проведення ігротек у селах району, волонтерський загін, футбольні змагання на Кубок губернатора – ось неповний перелік доказів того, що нудьгувати нашим студентам не доводиться – немає коли!

Для 75 учнів тимчасовою рідною домівкою став студентський триповерховий гуртожиток. Сьогодні в ньому тепло і затишно, є всі умови для роботи та дозвілля. Великі світлі кімнати з опаленням, тепла вода, в кожній третій кімнаті – комп’ютер, в кімнаті вихователя – телевізор, фортепіано, бібліотека, шахові столики… Працюють гуртки «Обереги України», є спортивна кімната та кімната для занять.

Студрада, яку очолює відмінниця навчання, номінант регіонального туру конкурсу «Студент року-2010» Олена Кравчук, контролює успішність навчання і організує дозвілля. А сьогодні вона вітає всіх студентів міста і шле найкращі побажання.

Людмила МИХАЙЛОВА,
заступник директора
Нікопольського коледжу ДДАУ
з виховної роботи.

AddThis Social Bookmark Button