НТМ - Новини Твого Мiста

  • leftlayout Layout
  • rightlayout Layout
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Главная
Як діє Закон про приватизацію гуртожитків? Печать E-mail
Рейтинг статьи: / 0
ХудшийЛучший 
07.02.2012 13:11

Восени 2011 набрав чинності Закон України, що передбачає порядок передачі гуртожитків у власність територіальних громад з можливістю подальшої їх приватизації. За даними комітету з управління комунальним майном, у Нікополі 32 гуртожитки. На сьогодні у власності територіальної громади – 6. Усі вони знаходяться на балансі ЖЕК №3. І тут проживає близько 1 відсотка населення міста. Як живуть в гуртожитках та що дала їм приватизація, ми дізнавались у гуртожитку по вулиці Електрометалургів, 33.

За даними статистики, 1 відсоток мешканців Нікополя проживає у гуртожитках. Завдяки Закону України про забезпечення реалізації житлових прав мешканців гуртожитків, ці нікопольчани тепер мають можливість приватизувати свій куточок. Та не боятись його втратити. У гуртожитку №1, що по Електрометалургів, 33, 15 сімей вже приватизували свої кімнати.

Одночасно з приватизацією кімнат, згідно закону, мешканці матимуть можливість приватизувати житлові секції та блоки. Проте жителі нікопольських гуртожитків про таке поки не чули. Але дуже сподіваються. Адже відтоді вони б могли самі вирішувати свої проблеми. А не бігати до ЖЕКу. А проблеми в гуртожитку є. Мешканці Електрометалургів 33 поскаржились на високу квартплату та дорогу електроенергію.

За квадратний метр мешканці платять 2 гривні 75 копійок. Тож за дві кімнати слід викласти більше 90 гривень. І це тільки квартплата. З проханням розібратись мешканці звертались і в мерію. Та поки відповіді немає. З нагальними проблемами, з якими щодня стикається гуртожиток останнім часом допомагає депутат міської ради Олександр Рибаков.

Зараз в гуртожитку триває ремонт під’їзду. Усіляко мешканці намагаються тримати свій будинок в нормальному стані. Адже це їх дах над головою, і тільки від них самих залежить, яким він буде.


 

Сюжет предоставлен телепрограммой «Новини Твого Міста». Смотрите нас в эфире ТРК «Кварц» (телеканал «ТЕТ») в понедельник в 18.00, со вторника по пятницу - в 6.30 и 7.10

AddThis Social Bookmark Button
 

Нам интересно Ваше мнение по затронутой выше теме. А что думаете Вы? Ваши мнения лягут в основу нашей дальнейшей работы. Лучшие высказывания будут опубликованы в "Проспекте Трубников".