НТМ - Новини Твого Мiста

  • leftlayout Layout
  • rightlayout Layout
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Главная
Податкова інспекція інформує - декларування доходів громадян за 2011 рік набирає обертів Печать E-mail
Рейтинг статьи: / 0
ХудшийЛучший 
06.02.2012 10:04

nalogНікопольська ОДПІ інформує: з 1 січня 2012 року розпочато компанію декларування громадянами свого майнового стану і доходів, отриманих ними протягом 2011 року.

Декларування доходів пов’язано із виконанням платниками податків вимог Податкового кодексу України від 02.12.10 № 2755-VІ (далі – Кодекс), згідно із положеннями якого річні податкові декларації про майновий стан та доходи для платників податку на доходи фізичних осіб, подаються за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному року – до 1 травня року, що настає за звітним (пп. 49.18.4 п. 49.18 ст. 49 Кодексу). При цьому, при реалізації платниками податку права на податкову знижку строк подання декларації не обмежується 1 травня.

Обов’язок щодо подання декларації у платника податку на доходи фізичних осіб виникає у разі отримання ним протягом звітного 2011 року окремих видів оподатковуваних доходів:

-    з яких при їх нарахуванні чи виплаті податок не утримувався але не є звільненим від оподаткування;

-    у разі отримання протягом календарного року дохід, що оподатковується за ставками, встановленими п.167.1 ст. 167 Кодексу, виплачується платнику податку двома або більше податковими агентами, і при цьому загальна сума такого доходу за будь – який календарний місяць перевищує десятикратний розмір мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня звітного податкового року (у 2011 р. – 9410 грн.);

-    у разі отримання доходів від особи, яка не є податковим агентом, тобто від нерезидента або фізичної особи, яка не має статусу суб’єкта підприємницької діяльності або не є особою, яка здійснює незалежну професійну діяльність;

-    у разі отримання іноземних доходів.

Обов’язок платника податку з подання декларації вважається виконаним, якщо він отримував доходи:

-    виключно від податкових агентів, крім випадків, прямо передбачених Кодексом;

-    від опеацій продажу (обміну) майна, дарування, при нотаріальному посвідченні договорів за якими був сплачений податок відповідно до цього розділу;

-    у вигляді об’єктів спадщини, які відповідно до цього розділу оподатковується за нульовою ставкою податку.

Крім цього, необхідно зауважити, що фізична особа зобов’язана самостійно визначити суму податкового зобов’язання в поданій нею декларації та сплатити зазначене податкове зобов’язання до 1 серпня поточного року.

Дещо про збір за спеціальне використання

рибних та інших водних живих ресурсів

Державна податкова служба України інформує : відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 11 травня 2011 року № 482 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 6 квітня 1998 року № 449», починаючи з 20.05.11 діють нові нормативи збору за спеціальне використання рибних та інших водних живих ресурсів. Тож у зв’язку зі зміною нормативів всередині звітного податкового періоду, рекомендуємо у річній податковій звітності по збору за спеціальне використання рибних та інших водних живих ресурсів за 2011 рік по кожному з видів ресурсів річні дані по всіх колонках зазначати двома рядками, а саме: окремим рядком зазначати дані за період з 01.01.11 по 19.05.11 включно та окремим рядком – за період з 20.05.11 по 31.12.11 включно, про що робити відповідну примітку у рядках колонки «Вид ресурсів».

 Відділ масово-роз’яснювальної роботи та звернень громадян

AddThis Social Bookmark Button
 

Нам интересно Ваше мнение по затронутой выше теме. А что думаете Вы? Ваши мнения лягут в основу нашей дальнейшей работы. Лучшие высказывания будут опубликованы в "Проспекте Трубников".