НТМ - Новини Твого Мiста

  • leftlayout Layout
  • rightlayout Layout
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Главная
"Проспекту Трубників" - 80! Печать E-mail
Рейтинг статьи: / 0
ХудшийЛучший 
03.02.2012 12:07

Газета «Проспект Трубників» святкує свій 80-річний ювілей. Перший номер «Будівника Трубного» побачив світ 2 лютого 1932 року. з того часу змінювалась назва газети, її зміст, оформлення та колектив. І на сьогодні «Проспект» - найоб’ємніша повно кольорова газета, що виходить двічі на тиждень та інформує читачів про події у місті, області та Україні, допомагає вирішувати проблеми та пропонує чимало цікавої інформації. Сьогодні у випуску ми згадаємо історію газети «Проспект Трубників».

Біографія багатотиражки співпадає з початком будівництва та розвитку потужного промислового підприємства – Нікопольського Південнотрубного заводу.   Перший номер заводської газети «Будівник Трубного» вийшов 2 лютого 1932 року. Там натхненно описували початок будівництва заводу на території міста. Так почалась історія промислового гіганта та друкованого видання. По закінченні будівництва ПТЗ, у 1938 році, газету перейменували в «Трубник». Творили її робочі кореспонденти, не відходячи від станка. Заводське життя кипіло та знаходило відображення на сторінках рідної багатотиражки. У 70 роках в «Трубнику» під керівництвом тодішнього редактору Віктора Чумака працював Георгій Герасименко.

У 2000 році газету перейменовують у «Проспект Трубників». З тих пір це вже не заводська багатотиражка, а концептуально нова міська газета. В розробленні її концепції брав участь колишній директор ПТЗ Олександр Нєустроєв та його помічниця Катерина Краснова. Георгій Герасименко на той час займав посаду спочатку виконуючого обов’язки, а потім – головного редактора. Газета запровадила конкурс серед журналістів, що підвищив їх професіоналізм, а разом з тим і якість друкованого видання.

Перехід від старої газети «Трубник» до сучасної проходив і під керівництвом редактора Едуарда Слабких та кореспондента, а потім і редактора Василя Архіпова. Період його роботи співпав з Помаранчевою революцією, та проблемами на Нікопольському заводі феросплавів. Газета мала свою думку з приводу подій, журналістам це додало ризику в роботі.

В той же час газета продовжувала активно змінюватись та перетворюватись на міське видання, відходячи від заводу, проте не забуваючи про своє коріння.

Проспект Трубників сучасного формату вже кілька місяців очолює Володимир Глядченко. ЇЇ засновником є Олег Фельдман, а видавництвом РПЦ «Січ». Газета виходить двічі на тиждень, та являє собою не тільки добірку новин і корисної інформації. Але і пропонує свою допомогу читачам. Перше, з чого розпочав Володимир Глядченко на посаді – це проведення анкетування серед мешканців, для того, щоб дізнатись, що більш за все їх хвилює? Та розробити нову концепцію газети.

Анкетування показало, що хвилює людей. Тому ці питання, а саме сфера охорони здоров’я, екології та дозвілля – знайшли відображення на сторінках газети. Особливу увагу Проспект Трубників приділяє і історії рідного краю, тому зародилась ідея створити рубрику «7 Чудес Нікопольщини». Крім того, Проспект розпочав надавати швидку журналістську допомогу. Відкриті гарячі телефонні лінії, на які можна подзвонити, задати питання чи поскаржитись на проблему.

В структурі редакції працює і телестудія «Січ». Нерідко сюжети на злободенні теми для нікопольчан з’являються на телебаченні. Є також і сайт, де можна не тільки почитати, але і подивитись відео новини. Колектив редакції – це і професіонали своєї справи, які мають багатий досвід роботи, і молоді творчі люди, які грамотно і натхненно виконують покладені на них обов’язки.

В рамках відзначення свого ювілею газета наприкінці весни збирається проводити чимало заходів. Це і урочисті зустрічі, відзначення ветеранів журналістики, проведення святкових концертів та акції. До участі запрошують всіх друзів газети!

 

 

Сюжет предоставлен телепрограммой «Новини Твого Міста». Смотрите нас в эфире ТРК «Кварц» (телеканал «ТЕТ») в понедельник в 18.00, со вторника по пятницу - в 6.30 и 7.10

AddThis Social Bookmark Button
 

Нам интересно Ваше мнение по затронутой выше теме. А что думаете Вы? Ваши мнения лягут в основу нашей дальнейшей работы. Лучшие высказывания будут опубликованы в "Проспекте Трубников".