НТМ - Новини Твого Мiста

  • leftlayout Layout
  • rightlayout Layout
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Главная
Нова перлина у краєзнавчому музеї Печать E-mail
Рейтинг статьи: / 0
ХудшийЛучший 
16.01.2012 10:28

Нікопольський краєзнавчий музей поповнився цінною колекцією – кам’яною пластикою бронзової доби, знайденою Борисом Мозолевським під час розкопок курганів. Завдяки свідомим городянам ці історичні цінності були перевезені до Нікополя і за деякий час будуть встановлені поблизу музею.

Протягом 20 років на території Нікопольського краю працював археолог Борис Миколайович Мозолевський. Він здійснив великомасштабні роботи з дослідження більше ніж 150 курганів. І в період розкопок виявив чимало кам’яної пластики, що відноситься до доби бронзи, тобто 3-2 тисячоліття до Різдва Христового. За відсутності можливості перевезення цих історичних пам’яток до Києву, Мозолевський біля польового табору створив лапідарій, де була розташовані знайдена кам’яна пластика.

Таким чином каміння доби бронзи з дозволу начальника орджонікідзевської експедиції Сергія Поліна перевезли до Нікополя. Це стало цінним поповненням фондів краєзнавчого музею, який протягом двох років веде роботу по розбудові своєї території.

Перевезення історичної пам’ятки до Нікополя не оминула своєю увагою і деяка місцева преса. Щоправда в своїх публікаціях вони надрукували неперевірену інформацію.

Як би там не було, та завдяки свідомим городянам історичні пам’ятки, роздобуті Борисом Мозолевським, найближчім часом прикрашатимуть подвір’я Нікопольського краєзнавчого музею. 

 

 

Сюжет предоставлен телепрограммой «Новини Твого Міста». Смотрите нас в эфире ТРК «Кварц» (телеканал «ТЕТ») в понедельник в 18.00, со вторника по пятницу - в 6.30 и 7.10

AddThis Social Bookmark Button
 

Нам интересно Ваше мнение по затронутой выше теме. А что думаете Вы? Ваши мнения лягут в основу нашей дальнейшей работы. Лучшие высказывания будут опубликованы в "Проспекте Трубников".