НТМ - Новини Твого Мiста

  • leftlayout Layout
  • rightlayout Layout
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Главная
Цілющі джерела Нікопольського краю Печать E-mail
Рейтинг статьи: / 2
ХудшийЛучший 
11.01.2012 10:08
Українці й гості з близького зарубіжжя для оздоровлення воліють клімат берегів Чорного й Азовського морів, гірських річок, озер, українських Карпат і Кримських гір, лісових масивів. Для цих ландшафтів характерне поєднання чистого, наповненого киснем повітря і високої вологості. В Україні діючими є 45 курортів загально-державного та міжнародного значення і 13 – місцевого; налічується понад 400 санаторіїв. За своїми природними і кліматичними умовам Україна належить до країн, які практично в кожному регіоні мають власні джерела здоров’я! Але багато хто і не підозрює, що в Нікопольському районі так само є два унікальних природних водних джерела, які, на думку наших читачів, мають повне право посісти провідні позиції в списку «Сім чудес Нікопольського краю».

 

Борисівське цілюще джерело

У селі Борисівка Нікопольського району в 2009 році православне духовенство освятило цілюще джерело, якому виповнилося понад сто років. Його названо на честь ікони Божої Матері – «Живоносне джерело».

source

Встановлено, що вода з джерела допомагає при захворюваннях шлунково-кишкового тракту, лікує захворювання очей. Про цілющі властивості цього джерела знають не лише жителі села – за водою сюди їдуть з Дніпропетровської та Запорізької областей.

Історія свідчить, що спочатку в цьому місці з-під землі витікав невеличкий струмок, аж поки поруч не оселився православний старець. Можливо, старий дуже хотів, щоб люди не просто брали тут чисту воду, але й славили при цьому Господа Бога. Власне, цим пояснюється те, що кілька років тому церква побудувала на цьому місці капличку і щороку, напередодні Великодня, проводить обряд освячення цілющого джерела. Також біля джерела побудована купальня – зануритись у дивовижну воду має можливість кожен бажаючий очиститися тілом і душею.

Як дістатись?

Їхати трасою Нікополь – Дніпропетровськ, 20 км від Нікополя, зупинка «с. Дмитрівка», і ще 5 км праворуч від вказівника «с. Борисівка».

Джерело поблизу
Марганця

Поблизу Марганця, в місці, де в XVI сторіччі знаходилась Буцько-Томаківска Запорозька Січ, теж існує джерело з водою, яка вважається цілющою. За переказами, вода в джерелі зазвичай була насичена йодом й мінералами настільки, що використовувалась як антисептик – поранені в боях козаки лікувалися цією водичкою, прикладаючи змочені в джерелі пов’язки до ран.

source2

Протягом довгих років джерело вважалося зниклим. А кілька років тому віднайшов це диво сучасний козак, отаман Островського куреня Микола Яловий. Тоді, за давньою козацькою традицією, було вирішено встановити на цьому місці православний хрест, а поруч з ним обладнати бювет природного водного джерела. В 2011 році ця мрія здійснилася: біля хреста Покрови Пресвятої Богородиці – покровительки козаків – можна напитися води з питного фонтанчика.

Цілющі властивості цієї води – не вигадка: вони сертифіковані лабораторією Інституту охорони здоров’я, Академії гастроентерології та Київським інститутом криміналістики. Встановлено, що мінеральна вода «Цілюща» має позитивний вплив на пацієнтів з гастроентерологічними і патологічними відхиленнями та розладами.

Як дістатись?

Джерело розташоване на відстані 15–17 км від Нікополя. Рухатися треба через селище Червоногригорівка дамбою в напрямку Марганцю – до селища Острів. Прямого маршрутного сполучення з цілющим джерелом, на жаль, немає.

Нагадуємо, що ви можете проголосувати за даний об'єкт, залишивши свою думку у коментарях до цього матеріалу.

 

Статья предоставлена лучшей газетой Никополя — "Проспект Трубников". Подписывайтесь на газету в специальном разделе нашего портала - "ПОДПИСКА", а также во всех почтовых отделениях. Свежий номер "Проспекта" Вы сможете приобрести в точках продажи прессы.

AddThis Social Bookmark Button
 

Нам интересно Ваше мнение по затронутой выше теме. А что думаете Вы? Ваши мнения лягут в основу нашей дальнейшей работы. Лучшие высказывания будут опубликованы в "Проспекте Трубников".