НТМ - Новини Твого Мiста

  • leftlayout Layout
  • rightlayout Layout
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Главная
Шолоховський (Токівський) каскадний водоспад Печать E-mail
Рейтинг статьи: / 10
ХудшийЛучший 
14.12.2011 12:52

Водоспад на річці Кам’янці – гідрологічний пам’ятник природи, який вважається таким з 1974 року. Загальна площа цього дивовижного куточку серед напівдикого степу – два гектари. Каскадний водоспад увійшов в історію краю під назвою «Червоний Камені».

waterfall

І хоча адміністративно він відноситься до Апостолівського району (село Токівське), ми за звичаєм вважаємо його перлиною Нікопольського краю. Адже розташований цей пам’ятник природи обласного значення на суміжній території Нікопольського і Апостолівського районів.

waterfall1

Водоспад бере свій початок від правої притоки річки Базавлук. Довжина самого водоспаду – близько 14 метрів. Водоспад став жертвою цивілізації. Його почали знищувати ще за радянських часів, коли в Токовському кар’єрі почали видобувати гранітний камінь. Тоді, при проведенні робіт, цю місцевість неодноразово тривожили вибухи. А до початку розробки граніту на берегах водоспаду росли рідкісні квіти, занесені до Червоної книги, а також цінні лікарські рослини. Водоспад традиційно входить до маршрутів любителів зеленого туризму.

Нагадуємо, що ви можете проголосувати за даний об'єкт, залишивши свою думку у коментарях до даного матеріалу.


 

Статья предоставлена лучшей газетой Никополя — "Проспект Трубников". Подписывайтесь на газету в специальном разделе нашего портала - "ПОДПИСКА", а также во всех почтовых отделениях. Свежий номер "Проспекта" Вы сможете приобрести в точках продажи прессы.

AddThis Social Bookmark Button
 

Нам интересно Ваше мнение по затронутой выше теме. А что думаете Вы? Ваши мнения лягут в основу нашей дальнейшей работы. Лучшие высказывания будут опубликованы в "Проспекте Трубников".