НТМ - Новини Твого Мiста

  • leftlayout Layout
  • rightlayout Layout
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Главная
Церква Різдва Пресвятої Богородиці Печать E-mail
Рейтинг статьи: / 1
ХудшийЛучший 
14.12.2011 12:45

"Одноліток" вітчизняної війни проти Наполеона, цей найдавніший храм Нікопольського благочиння Криворізької єпархії розташований по вул. Войкова, 68 (третя дільниця). Він є найстарішою будівлею міста, яка зберіглася та функціонує, та охороняється державою як пам’ятка архітектури національного значення. Прийнято вважати, що церква була споруджена в 1812–1820 рр. в стилі класицизму. В інтер’єрі збереглися розписи XIX ст., виконані видатним російським поетом і художником М. Волошиним. Сучасний іконостас церкви розписаний відомим нікопольським художником Марком Проданом.

church

Історія побудови храму Різдва Богородиці сягає своїм корінням глибокої минувшини... В 1778 році місцевість Сулицко-Лиманської слободи була подарована царським урядом сенаторові, таємному раднику Миколі Неплюєву. Згідно з правилами рангової дачі, новий господар заселив її народом «сімейним» Лиманській слободи. Його уповноважений І. Красовський 3 березня 1794 року подав прохання дозволити побудувати тут церкву. При цьому навів деякі статистичні дані: «Землі під оною 24 тисяч десятин, дворів у селі 83, а людей – 102 чоловічої статі і жінок до 400 душ; приходом зарахована до містечка Нікополю, відстань від слободи – в 8-ми верстах».

Ад’ютант І. Красовський в проханні намагався довести необхідність побудови церкви. Преосвященний Гавриїл на даному документі поставив резолюцію про неможливість будівництва церкви через «малу кількість дворів і душ, і коли план під церковну землю представлений буде, тоді без уповільнення буде дано дозвіл на спорудження церкви»...

І тільки більше ніж через 28 років з великим запізненням (храм було вже збудовано), 13 (26) вересня 1822 року з Катеринославської консисторії на ім’я державного таємного радника Івана Неплюева (сина Миколи Неплюєва) була отримана так звана «храмоздатна» грамота, що дозволяла почати будівництво кам’яної церкви в Сулицко-Лиманській слободі.

Церква будувалася за проектом типового храму «висотою шість вершків, в довжину – вісім аршин, в ширину – чотири аршина». Точна дата закінчення будівництва церкви не встановлена.

 

Нагадуємо, що ви можете проголосувати за даний об'єкт, залишивши свою думку у коментарях до даного матеріалу.

AddThis Social Bookmark Button
 

Нам интересно Ваше мнение по затронутой выше теме. А что думаете Вы? Ваши мнения лягут в основу нашей дальнейшей работы. Лучшие высказывания будут опубликованы в "Проспекте Трубников".