НТМ - Новини Твого Мiста

  • leftlayout Layout
  • rightlayout Layout
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Главная Культура и досуг Відлуння події. Розвиваємо дитячу творчість за допомогою книги
Відлуння події. Розвиваємо дитячу творчість за допомогою книги Печать E-mail
Рейтинг статьи: / 0
ХудшийЛучший 
12.03.2019 16:36

21 лютого, в День рідної мови, на базі КЗ «Нікопольська середня загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №2» пройшов міський семінар шкільних бібліотекарів на тему: «Розвиток творчого потенціалу дитини засобами шкільної бібліотеки», який організував відділ освіти і науки Нікопольської міської ради.

Директор школи Володимир Гринько привітав учасників заходу та познайомив їх з історією та сьогоденням навчального закладу, згадав про відомий шкільний музей, що був заснований вчителем історії Матвієм Мілявським.

Під час теоретичної частини семінару методист науково-методичного центру відділу освіти і науки Тетяна Юрич нагадала присутнім основні теоретичні положення щодо розвитку дитячої творчості. А завідувач бібліотеки КЗ «НСЗШ №19» Н. Швидка розповіла про тісну співпрацю з дитячим журналом «Барвінок», де працює випускниця школи С. Прудник, та зацікавила колег прийомами роботи з розвитку дитячої творчості за допомогою дитячої періодики.

tvorchist-3

Бібліотекарі презентують свої програми

Завідувач бібліотеки КЗ «НСЗШ №3» Л. Россік познайомила учасників семінару з інноваційними методами роботи бібліотеки та представила калейдоскоп яскравих пізнавальних заходів, що були проведені протягом останніх років. Після цього всі присутні мали змогу виявити свій рівень творчого потенціалу та креативності під час проведення тестування.

Родзинкою семінару стала літературно-музична композиція за творами Ліни Костенко «Це – голос наш. Це – пісня. Це – душа», підготовлена завідувачем бібліотеки школи №2 Г. Осинською та музичним керівником Г. Доценко. Юні артисти – учні старших класів – із захопленням декламували поетичні рядки, чарували вокальними даними та акторською майстерністю під час виконання творів поетеси. Вчителі музики та молодших класів також долучилися до виконання пісень.

tvorchist

Літературно-музична композиція за творами Ліни Костенко

Слово Ліни Костенко збагачує читача інтелектуально, возвеличує душу й серце почуттями, неймовірною красою слова. Борець за правду і справедливість, Ліна Костенко за життя стала легендою і символом України. Яскравий світ її творчості вже декілька десятиліть вражає нас своєю чарівністю і загадковістю, духовністю і благородством. Під час літературно-музичної композиції Ліна Костенко предстала ніжною і люблячою Жінкою, чуттєвою, милосердною і глибокою.

Чарівні звуки живої фортепіанної музики, співочі голоси, влучно дібрані слова, лірична поезія та живі емоції створили незабутню атмосферу чуттєвості і величі водночас.

На завершення семінару завідувач бібліотеки КЗ «НСЗШ №2» Г. Осинська та вчитель трудового навчання Т. Раєвська провели майстер-клас «Мобільна закладка для книги», під час якого бібліотекарі зробили яскраві рухомі закладки та обмінялися ними один з одним, попередньо написавши побажання своїм колегам. Піднесений настрій від побаченого та почутого залишився в учасників семінару надовго.

Подібні заходи виховують в учнів любов до рідної мови, повагу до жінки, гордість за багату талантами рідну землю, прищеплюють інтерес до читання та книги, а також розвивають творчі здібності учнів та надихають на власну творчість. Заходи, що проводяться для дітей, спрямовані на результативність не стільки зараз, а, насамперед, на майбутнє.

Хочеться наголосити на тому, що шкільні бібліотекарі систематично проводять семінари, під час яких підвищують свій професійний рівень, висвітлюють нагальні проблеми бібліотеки сучасної школи, надають методичні поради молодим спеціалістам, діляться досвідом роботи.

 

 

Тетяна ЮРИЧ,
методист з бібфондів науково-методичного центру
відділу освіти і науки Нікопольської міської ради.

 

Статья предоставлена лучшей газетой Никополя — "Проспект Трубников". Подписывайтесь на газету в специальном разделе нашего портала -"ПОДПИСКА", а также во всех почтовых отделениях. Свежий номер "Проспекта" Вы сможете приобрести в точках продажи прессы.

AddThis Social Bookmark Button
 

Нам интересно Ваше мнение по затронутой выше теме. А что думаете Вы? Ваши мнения лягут в основу нашей дальнейшей работы. Лучшие высказывания будут опубликованы в "Проспекте Трубников".

     Свежий номер уже в продаже

53-01

Посмотреть предыдущие выпуски

О нас

ПОСЛЕДНИЕ КОММЕНТАРИИ