НТМ - Новини Твого Мiста

  • leftlayout Layout
  • rightlayout Layout
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Главная Ассорти ЛІКАРНЯ №4 ОБСЛУГОВУЄ ПОСТРАЖДАЛИХ ВНАСЛІДОК АВАРІЇ НА ЧАЕС
ЛІКАРНЯ №4 ОБСЛУГОВУЄ ПОСТРАЖДАЛИХ ВНАСЛІДОК АВАРІЇ НА ЧАЕС Печать E-mail
Рейтинг статьи: / 0
ХудшийЛучший 
23.04.2018 10:20

У ХХ столітті було чимало подій, що відбилися на усьому подальшому розвитку людства і назавжди залишилися в пам’яті мільйонів, подій, що змінили світ. Історики та політики, письменники та соціологи з різних країн зазвичай називають їх етапними, епохальними, доленосними, найбільшими і такими, що не знають аналогів. Навіть через роки вони не припиняють хвилювати численних дослідників, які намагаються по новому переосмислити їх значення, відкрити нові, раніше невідомі сторінки жахливої трагедії та народного подвигу.

До таких подій за правом належить аварія, що сталася в ніч на 26 квітня 1986 року на Чорнобильській АЕС. Вона наочно показала всьому людству, наскільки небезпечним може виявитися «мирний» атом, що вирвався на свободу, наскільки беззахисним і вразливим може опинитися весь світ перед цією бідою.

likvidatori

Ліквідатори в травні 1986-го...

Перед нами предстають долі десятків людей – пожежників, енергетиків, будівельників, водіїв, міліціонерів, лікарів, робітників промислових підприємств. Усіх їх вирвала з мирного життя і назавжди об’єднала катастрофа на Чорнобильській АЕС. Не шкодуючи свого здоров’я і життя, вони стали на шляху підступного «мирного» атома, рятуючи світ.

На ліквідаторів, які повернулися додому з небезпечної зони, чекали нові нелегкі випробовування – боротьба з отриманими під час перебування в Чорнобилі хворобами, боротьба за визначення своїх прав і отримання заслужених пільг.

Для надання медичних послуг ліквідаторам і постраждалим від Чорнобильської катастрофи в м. Нікополь був заснований кабінет з обслуговування осіб, які постраждали від аварії на ЧАЕС. З 2004 року кабінет працює на базі КЗ «Нікопольська міська лікарня №4» ДОР». Сумна статистика, на жаль, відображає, скільки шкоди завдала ця аварія здоров’ю людей.

З м. Нікополь на роботи, що були пов’язані з ліквідацією аварії на Чорнобильській АЕС, протягом 1986–1990 рр. підприємствами міста у відрядження Нікопольським військовим комісаріатом на військові збори було направлено приблизно 1300 громадян. Статистичні дані на 2018 рік говорять таке: на диспансерному обліку знаходяться 520 осіб, з них ліквідаторів 403; інвалідів, захворювання яких пов’язано з наслідками аварії на ЧАЕС, – 77 осіб, з них ліквідаторів 73.

В КЗ «Нікопольська міська лікарня №4» ДОР» особи, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС, мають змогу:

  • - пройти диспансерний огляд;
  • - безкоштовне УЗД;
  • - діагностичне обстеження;
  • - отримати талони на комп’ютерний томограф;
  • - пройти лікування в денному стаціонарі, фізіотерапевтичному відділенні.

Ліквідатори аварії I категорії мають право на виписку безкоштовних ліків один раз на рік на суму 248 грн. Хворим цієї категорії надають путівки в Чорнобильське відділення ОКБЛ ім. Мечникова щомісячно.

Ми, українці, повинні пам’ятати і шанувати героїв, завдяки яким сьогодні живемо. Чорнобиль був є і буде, тому згадувати про нього потрібно не лише раз на рік, а робити це постійно. І відлуння Чорнобильських дзвонів буде чути ще не одне покоління.

 

Г. КОСТИРЯ,
лікар-терапевт по обслуговуванню осіб,
які постраждали на ЧАЕС.

 

 

 

Статья предоставлена лучшей газетой Никополя — "Проспект Трубников". Подписывайтесь на газету в специальном разделе нашего портала -"ПОДПИСКА", а также во всех почтовых отделениях. Свежий номер "Проспекта" Вы сможете приобрести в точках продажи прессы.

AddThis Social Bookmark Button
 

Нам интересно Ваше мнение по затронутой выше теме. А что думаете Вы? Ваши мнения лягут в основу нашей дальнейшей работы. Лучшие высказывания будут опубликованы в "Проспекте Трубников".

Если Вы нашли ошибку или несовпадение, выделите текст и нажмите "Shift"+"Enter"

ПОСЛЕДНИЕ КОММЕНТАРИИ