НТМ - Новини Твого Мiста

  • leftlayout Layout
  • rightlayout Layout
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Главная Ассорти Чи можна проводити фото та відео зйомку дітей?
Чи можна проводити фото та відео зйомку дітей? Печать E-mail
Рейтинг статьи: / 0
ХудшийЛучший 
05.03.2018 18:40

foto-sjemkaЧи можна проводити фото та відео зйомку дітей в дитячому садочку без дозволу батьків? В українському законодавстві немає окремих норм, які регулюють питання зйомки та використання фото дітей. Безперечно, кожен має право вільно збирати, зберігати, використовувати і поширювати інформацію усно, письмово або в інший спосіб на свій вибір.

Проте це право обмежене правом кожної особи на повагу до приватного життя. Тому в Цивільному кодексі України закріплено, що здійснення фотозйомки має здійснюватися за згодою особи. У випадках, що стосуються зйомки дітей, то дозвіл на них мають надати батьки, оскільки в Сімейному кодексі України визначено, що батьки (опікуни, усиновлювачі) є законними представниками своїх дітей. Винятком із загального правила, коли не потрібно отримувати згоду, є зйомка у публічних місцях: відкрито на вулиці, на зборах, конференціях, мітингах та інших заходах. Але сам факт присутності дитини у публічному місці, не означає, що батьки згодні на те, щоб дитину фотографували чи знімали на відео, отже, якщо батьки дитини, заперечують проти зйомки, то її потрібно припинити.

Немає в законодавстві і чітких вимог щодо форми, у якій може бути виражена згода, тобто це може бути як усна, так і письмова згода. Цікавим є також той факт, що даючи згоду на зйомку, батьки можуть не давати згоди на публікацію зображення власної дитини. Це питання у законодавстві не врегульоване, але особа, а в нашому випадку - батьки дитини можуть навіть попередньо висловивши згоду на зйомку, так би мовити, відкликати її. Статтею 307 Цивільного кодексу передбачено те, що «фізична особа може вимагати припинення публічного показу цих зображень в тій частині, яка стосується її особистого життя». Щоправда витрати, пов’язані з демонтажем виставки чи запису, відшкодовуватимуться цією ж фізичною особою, тобто самими батьками в даному випадку.

З точки зору захисту приватності, важливе значення має те, чи можна ідентифікувати дитину на зображенні, яке публікується у ЗМІ, адже лише тоді воно вважатиметься персональними даними дитини. Наприклад, практика ЄСПЛ показує, що публікація розмитих зображень дітей, на яких не видно їх обличчя, не є порушенням права на повагу до приватного життя. Особливу увагу варто звернути на зйомку дітей, що використовується в рекламних цілях, адже законодавчо заборонені зображення дітей у небезпечних ситуаціях. Також заборонено фотографувати дітей, що використовують товари, призначені для повнолітніх, зокрема – дітей та зброї, навіть іграшкової тощо.

Слід зауважити, що законом передбачені випадки, коли дозвіл на зйомку та розповсюдження фотографій не потрібний. Наприклад, якщо опублікування фото дитини має на меті захистити її інтереси чи інтереси інших осіб, то згода її батьків не потрібна і таке поширення буде вважатися виправданим. Прикладом є розшук зниклих дітей, тощо.

За більш детальною інформацією з даного питання та інших правових питань ви можете звернутись до Нікопольського місцевого центру з надання безоплатної правової допомоги, за адресою: м. Нікополь, вул. Івана Богуна, 9, тел. (0566) 68-75-23, (0566) 68-75-40, МТС +380661773774, номер гарячої лінії 0-800-213-103.

 

Володимир ЧЕРНИШОВ,

головний спеціаліст
Нікопольського МЦ з надання БВПД

 Статья предоставлена лучшей газетой Никополя — "Проспект Трубников". Подписывайтесь на газету в специальном разделе нашего портала -"ПОДПИСКА", а также во всех почтовых отделениях. Свежий номер "Проспекта" Вы сможете приобрести в точках продажи прессы.

AddThis Social Bookmark Button
 

Нам интересно Ваше мнение по затронутой выше теме. А что думаете Вы? Ваши мнения лягут в основу нашей дальнейшей работы. Лучшие высказывания будут опубликованы в "Проспекте Трубников".

     Свежий номер уже в продаже

11-01

Посмотреть предыдущие выпуски

О нас

Если Вы нашли ошибку или несовпадение, выделите текст и нажмите "Shift"+"Enter"

ПОСЛЕДНИЕ КОММЕНТАРИИ