НТМ - Новини Твого Мiста

  • leftlayout Layout
  • rightlayout Layout
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Главная Ассорти Вибори-2020. ПЕРСПЕКТИВНИЙ ТАНДЕМ: ДВА МІСТА-СУСІДА – ДВА ДОБРИХ ПАРТНЕРА
Вибори-2020. ПЕРСПЕКТИВНИЙ ТАНДЕМ: ДВА МІСТА-СУСІДА – ДВА ДОБРИХ ПАРТНЕРА Печать E-mail
Рейтинг статьи: / 0
ХудшийЛучший 
14.10.2020 20:42

olejnik-plakat

Впродовж останніх років нікопольці з заздрістю дивилися на сусіднє місто Покров, спостерігаючи за чудовими перетвореннями, розквітом, наведенням порядку та пануванням злагодженої, гармонічної атмосфери між міською владою та городянами, яка протягом останніх п’яти років панує у наших найближчих сусідів.

Покров став для нікопольців таким собі оазисом, куди наші люди цілими сім’ями їхали провести уікенд, відвідати казковий покровський парк, відпочити, поплавати в басейні, а багато хто, наслухавшись розповідей про дивовижне місто, яке від нас на відстані «всього-нічого» – 35 кілометрів, просто заради цікавості здійснювали екскурсії до Покрова.

Цілих п’ять років нікопольці ставили міській владі запитання, чому при відповідних бюджетних коштах Нікополь руйнується, а Покров квітне. Але відповіді, на жаль, так і не отримали.

Зараз розпочалася передвиборча кампанія. Правляча партія «Слуга народу» висунула кандидатом на посаду міського голови в Покрові діючого мера Олександра Шаповала, який протягом минулих п’яти років провів у місті багато успішних перетворень, зарекомендувавши себе професійним управлінцем і вдалим менеджером. В Нікополі кандидатом від партії став засновник Благодійного фонду «Майбутнє Нікопольщини», помічник народного депутата від Слуги народу Руслан Олійник, який теж добре відомий городянам своїм фондом і багатьма добрими справами в допомозі тим, хто її потребує. Обидва кандидати і раніше були добре знайомі і вирішили йти на вибори під гаслом «Два міста-сусіда – два добрих партнера». Партійне керівництво та керівництво обласного штабу цілком підтримало цю ініціативу, бо насправді повчитися в Покрова буде корисним для майбутнього очільника будь-якого міста.

kisil

Юрій Кисіль

Голова обласної організації політичної партії «Слуга народу» Юрій Кисіль прокоментував сильні та слабкі сторони, які існують в цих двох містах, і на що кандидатам на посаду міського голови слід звернути першочергову увагу:

– Нікополь та Покров – це міста, які є найближчими сусідами, вони знаходяться на відстані лише 35 кілометрів один від одного. Обидва міста дуже важливі для Дніпропетросвької області наявністю гірничодобувної та металургійної промисловості, – наголосив Юрій Кисіль. – За чисельністю населення Нікополь майже втричі переважає Покров, крім цього в Нікополі зосереджені відомі великі металургійні підприємства – феросплавний завод і низка трубних заводів. Саме ці підприємства є містоутворюючими і головними платниками податків до місцевого бюджету. Крім цього, і Нікополь, і Покров мають велике історичне надбання. Колишнє Орджоникідзе (що зараз Покров) прославив на весь світ відомий історик-краєзнавець Борис Мозолевський, знайшовши в одному зі скіфських курганів поблизу міста відому історичну знахідку – скіфську Пектораль. Нікополь має богату історичну спадщину українського козацтва. Саме на території Нікополя, тоді це було поселення Микитин Ріг, в 1648 році Богдан Хмельницький був обраний Гетьманом України і отримав тут Булаву. На Нікопольщині також були розташовані п’ять із семи Запорозьких Січей. Ці історичні факти надають місту історичну привабливість з погляду туристичного напрямку, і той, хто в майбутньому очолить місто, обов’язково повинен взяти це собі на озброєння, як одне з джерел інвестиційної привабливості.

Слід відмітити, що в останні роки розвиток і благоустрій цих двох міст став дуже відрізнятися. Нещодавно квітучий, з достатньо розвинутими інфраструктурними об’єктами Нікополь демонструє сьогодні наявність занепаду та руйнувань. В Покрові ж навпаки. Сьогоднішній Покров – місто з міцними традиціями, разом з тим готовий розвиватися і йти цілеспрямовано вперед. Це чітко спостерігається останні п’ять років. Саме за цей час в Покрові відбулися кардинальні зміни, місто впевнено йде шляхом сучасного комфортного простору. Сила міста – в його громаді, а також у професійній роботі керівницької команди однодумців, які мають досвід, знають наявність проблем і шляхи їхніх рішень. Ці люди – це частина нашої великої команди. На жаль, в Покрові існують проблеми, які не вирішуються ще з 90-х років, вони загальні майже для всіх малих міст – це стан доріг, зношеність старого жилого фонду і т. і.

Майбутньому міському голові Нікополя доведеться проводити велику і важку роботу з відновлення міста та вирішення багатьох накопичених проблем. Це і інфраструктура міста, стан доріг, відновлення паркових зон, якість питної води. Під особливу увагу потрібно взяти стан міського пасажирського транспорту, ефективність роботи охорони здоров’я в місті. В зв’язку з тим, що Нікополь знаходиться в 30-кілометровій зоні Запорізької АС, слід ретельніше вивчити покращення екологічного стану в місті. Також є багато інших як масштабних, так і дрібних питань, які потребують неодмінного вирішення міською владою. Треба відновити злагоджені партнерські відносини з великими містоутворюючими підприємствами. Майже в кожній родині, яка живе в місті, є працівники цих металургійних заводів. Великий бізнес, а в даному випадку це металургійні підприємства, завжди брав і, впевнений, і надалі буде брати активну участь в розвитку інфраструктури. Двом майбутнім мерам доведеться посилити відкритість у взаєминах з громадою. Тільки разом з людьми, знаючи їхні проблеми і вирішуючи їх разом можна досягти бажаних позитивних результатів.

Головною перспективою розвитку Нікополя, Покрова і всього регіону повинен стати обраний шлях децентралізації. В рамках Програми Президента «Велике будівництво» ми будемо наполегливо змінювати життя людей на краще. Необхідно покінчити з пустими обіцянками, які люди слухали роками, і прискорити реалізацію перспективних ідей та ініціатив. Наше головне завдання – розвиток малих міст, а отже, і розвиток усього регіону, – так прокоментував ідею партнерства двох міст Юрій Кисіль.  

german

Денис Герман

Зі своєю позитивною оцінкою виступив і наш, обраний по 35-му округу, народний депутат України Денис Герман. Він досить гідно оцінив злагоджену роботу з міським головою Покрова і своїм помічником Русланом Олійником в складних умовах карантинних заходів, які в нашому регіоні тривали декілька місяців, ускладнюючи роботу з виборцями.

– Тандем Олійник і Шаповал – це точно про синергію, коли сума двох додатків дасть більший результат, – коментує партнерство Денис Герман. – У Шаповала великий досвід керівництва містом, він успішно розвинув інфраструктуру для городян, у Олійника – напористість, молодість і бажання довести, що мер може бути тим, хто по-справжньому вирішує міські проблеми, володіє баченням трансформації міста, ефективно взаємодіє на всіх вертикалях державного управління.

Тому особисто я вірю, що у тандема Шаповал-Олійник велике майбутнє і в цьому майбутньому і Нікополь, і Покров отримають новий імпульс для розвитку. Перші якісні зміни, які ці міста можуть досягти таким союзом, – щільну й ефективну взаємодію на рівні мерій та підтримку народного депутата ВР в частині залучення інвестицій з державного бюджету для вирішення важливих питань на місцях. Друге (за списком, але не менш важливе) це соціальні, спортивні та культурні заходи для городян. Моя особиста мрія, щоб тандему Олійник-Шаповал, в разі перемоги на виборах, вдалося створити по-справжньому розвинуті, комфортні на зразок європейськіх міста в Дніпропетровській області.

Важливим завданням для Нікополя і Покрова є екологічні питання. Варто приділити увагу якості питної води. Для цього потрібні колосальні кошти, адже трубопроводи значно зношені, та й і очисні споруди залишають бажати кращого. Для реалізації таких проектів, можливо, потрібно розглядати варіанти приватного і державного партнерства. Крім того, серед першочергових завдань – капітальний ремонт так званого Олексіївського мосту, який весною зазнав руйнування, створивши великі проблеми в транспортному сполученні важливої автодороги південного напрямку. Зараз транспортне сполучення відбувається завдяки тимчасово спорудженому понтонному мосту. Окремий важливий пункт для Нікополя – будівництво басейну, на який нікопольці очікують вже кілька років. Я вважаю, при залученні коштів обласного бюджету його будівництво почнеться в цьому році.

Серед завдань також підтримка підприємництва, через створення сучасного хаба: майданчики для обміну ідеями та залучення інвестицій. Ну і, звичайно, посильна допомога ОСББ в частині поточних і капітальних ремонтів житлових будинків. До приймальні народного депутата направлені десятки звернень про допомогу в зв’язку з необхідністю поточних ремонтів багатоповерхових будинків. Завдань багато. Впевнений, тандему Олійник-Шаповал вони під силу!

shapoval

Олександр Шаповал

Самі кандидати на посаду міського голови налаштовані оптимістично щодо свого майбутнього партнерства. Олександр Шаповал каже:

- Так історично склалося, що Покров та Нікополь пов’язані між собою спільним минулим і сьогоденням. Наші міста завжди були поруч і мешканцям ніколи не було байдуже до тих процесів, що тривають у сусідів. Тож спільна співпраця це те, що на часі, що відкриє нові перспективи на майбутнє. Насправді, планів дуже багато і у розрізі розвитку економічного потенціалу, впровадження соціальних проектів, покращення інвестиційного клімату, обміну у сферах освіти, культури, спорту і туризму - створення сприятливих ділових відносин. Головні питання будуть продиктовані людьми, громадою. Я є прихильником дотримуватись позиції поваги, співпраці і підтримки і завжди готовий підставити дружнє плече.

olejnik-2

Руслан Олійник

Руслан Олійник вважає:

- Миміста-сусіди, між нами найкоротша відстань, в нас багато спільного, спільних друзів, родичів. В першу чергу ми хочемо и будемо дбати про якісне і безпечне транспортне сполучення між Нікополем і Покровом. Це важливо і життєво необхідно для обох міст. Ми це чітко розуміємо і вже тримаємо під контролем разом з відповідними обласними та державними службами, роботи по відновленню Олексіївського мосту, який є вкрай необхідним автомобільним сполученням. Важливим спільним питанням для нас є якість питної води для населення наших міст. Зараз вже ведуться переговори з однією ізраїльською компанією, яка має сучасні технології по очищенню питної води і успішно втілює їх по всьому світу. Хочемо залучити до реалізації цього проекту державні кошти і приватний капітал. Проект буде втілюватися під гаслом «Чиста вода в кожний дім і кожну квартиру!»

Стосовно нашої чоловічої дружби хочу наголосити, що справжні дружні стосунки між чоловіками – це не про політику, гроші, або владу. З Олександром Шаповалом ми давні друзі і бачили один одного в різних ситуаціях, а при потребі підтримували один одного. Зараз наше головне завдання перевтілити дружні взаємини в якісні партнерські відносини очільників двох сусідніх міст. Для Нікополя зараз не час для експериментів. Я вважаю, що весь позитивний досвід адміністрування та ведення господарської діяльності в Покрові наша команда повинна застосувати в Нікополі».

 

 

 Статья предоставлена лучшей газетой Никополя — "Проспект Трубников". Свежий номер "Проспекта" Вы можете приобрести в точках продажи прессы или оформив подписку.
AddThis Social Bookmark Button
 

Нам интересно Ваше мнение по затронутой выше теме. А что думаете Вы? Ваши мнения лягут в основу нашей дальнейшей работы. Лучшие высказывания будут опубликованы в "Проспекте Трубников".

     Свежий номер уже в продаже

53-01

Посмотреть предыдущие выпуски

О нас

Если Вы нашли ошибку или несовпадение, выделите текст и нажмите "Shift"+"Enter"

ПОСЛЕДНИЕ КОММЕНТАРИИ