НТМ - Новини Твого Мiста

  • leftlayout Layout
  • rightlayout Layout
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Главная Ассорти Пряма мова. ЧОМУ Я ПІШЛА В ПОЛІТИКУ
Пряма мова. ЧОМУ Я ПІШЛА В ПОЛІТИКУ Печать E-mail
Рейтинг статьи: / 0
ХудшийЛучший 
14.09.2020 18:56

sotula

Громадський діяч Олександра Сотула

У мене часто запитують: «Чому я пішла в політику?» Все просто. Не можу і не хочу стояти осторонь людської біди. Так мене виховали батьки. По іншому не вмію. Якщо ти прийняв рішення жити на Батьківщині, то мусиш зробити все, що в твоїх силах, щоб твоя країна процвітала, а її громадяни жили достойно.

Більше 10 років силами Благодійного фонду я реалізовую соціальні проекти, знаю про проблеми українців, намагаюся допомогти тим, хто цього потребує.

Співчуття до людей, порядність, професіоналізм, на мою думку, – це той лакмус, який точно покаже – чи здатен депутат підтримати своїх громадян, боротися за зміни на благо в країні.

Отто фон Бісмарк писав: «Небажання займатися політикою не звільняє від її результатів». І це дійсно так. Я на собі відчула тиск та беззаконня. Представники влади не захищають права людей, а зухвало порушують їх, потураючи корупційним схемам.

У політику прийшла з наміром пройти шлях змін у нашій державі разом з політичною силою та лідером, якому повірила. Донедавна я не розуміла багатьох речей. Як в країні, яка має всі ключові фактори щоб збудувати ефективну конкурентоспроможну економіку та досягнути високого рівня добробуту людей, громадяни бідують?

Міжнародні порівняння ключових економічних показників вказують на аномальність процесів розвитку української економіки. Територія України є найбільшою і однією із найбагатших на природні ресурси серед країн Європи. Крім того ми маємо чудове географічне положення, важливі індустріальні активи, освічених, талановитих людей.

Україна володіє майже 9% світових запасів чорнозему, 18% запасів марганцевої руди, майже 3% запасів залізної сировини. Однак економіка України генерує в 3,5 рази менше доданої вартості на душу населення за паритетом купівельної спроможності ніж Словаччина, в 3,2 рази менше ніж Польща, та в 2,8 рази менше, ніж Туреччина.

В економічній історії України були періоди тривалого зростання, як, наприклад, у 2000-2008 роках, коли ВВП у середньому додавав по 7% річних. Його забезпечили експорт металургійної та машинобудівельної продукції, а також внутрішнє кредитування, яке, зокрема, направлялося на житлове будівництво.

Я часто буваю в районних центрах та селах Дніпрпетровської області, не один рік опікуюся Нікополем, Покровом та Нікопольським районом.

Роботи багато, позаяк і проблем у цих регіонах. Будинки та прибудинкові території часто знаходяться в аварійному стані. Школи, дитячі садочки потребують капітального ремонту, повного оновлення. У мешканців Нікополя через низький тиск водопостачання у місті елементарно немає води. Малий та середній бізнес не витримує надто великого навантаження. Через низькі зарплати та пенсії людям часто не вистачає грошей навіть на ліки.

Боляче спостерігати за трудовою міграцією, за тим як наша еліта, інтелект нації шукає кращої долі закордоном.

Швецький політик Харс Енсен свого часу слушно зазначив: «коли з країни їдуть вчені, інженери, лікарі, інтелігенція, потім у такій державі правителями стають пройдисвіти, політиками – плебеї, депутатами парламенту – комерсанти, артисти, спортсмени».

Особливо важкі наслідки для держави має дилетантство у парламентаризмі. Так, людині властиво помилятися. Але якщо вона не вчиться, а повторює свої помилки, її не можна допускати до влади.

Є таке поняття «політична зрілість». Коли за плечима у кандидата -досягнення, професійний досвід, розуміння життя, високий стандарт людських якостей, красномовні вчинки, а не порожні слова, щирий намір допомогти людям і змінити на краще життя в країні. Це має стати головним мірилом. Не емоції, а розум мають приймати рішення!

І головне – кожен, хто прийшов до влади, повинен нести персональну відповідальність за свої обіцянки, рішення, вчинки. Має бути механізм, який дозволить «спитати» з депутата за його діяльність чи бездіяльність.

Лише тоді разом, об’єднавши сили, ми зможемо змінити Україну, розірвати павутиння корупції, створити умови, за яких наші люди, розумні, працьовиті, талановиті, матимуть змогу чесно заробляти у себе вдома, на своїй землі. Зможуть втілювати у життя найсміливіші мрії, прагнути більшого і нічого не боятися, знаючи, що закон один для всіх.

Настав час і словом, і ділом довести свою любов до Батьківщини!

 

Статья предоставлена лучшей газетой Никополя — "Проспект Трубников". Свежий номер "Проспекта" Вы можете приобрести в точках продажи прессы или оформив подписку.
AddThis Social Bookmark Button
 

Нам интересно Ваше мнение по затронутой выше теме. А что думаете Вы? Ваши мнения лягут в основу нашей дальнейшей работы. Лучшие высказывания будут опубликованы в "Проспекте Трубников".

     Свежий номер уже в продаже

53-01

Посмотреть предыдущие выпуски

О нас

Если Вы нашли ошибку или несовпадение, выделите текст и нажмите "Shift"+"Enter"

ПОСЛЕДНИЕ КОММЕНТАРИИ