НТМ - Новини Твого Мiста

  • leftlayout Layout
  • rightlayout Layout
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Главная Ассорти Позиція. Нікопольська «Батьківщина» – осередок громадськості і опора мешканцям
Позиція. Нікопольська «Батьківщина» – осередок громадськості і опора мешканцям Печать E-mail
Рейтинг статьи: / 0
ХудшийЛучший 
04.05.2020 16:18

Мешканці України переживають дуже непрості часи. Небезпечна пандемія у світі та нашій країні, зупинка підприємств, безробіття, падіння рівня життя, яке і без того у багатьох не легке. І усе це на фоні місцевих проблем, яких досить багато і у жителів Нікополя. В них добре обізнана Антоніна Миколаївна Ульяхіна. Адже вона є депутатом Дніпропетровської обласної ради від міста Нікополь, часто спілкується з людьми. Знає, хто з них потребує допомоги і якої саме. Про усе це ми сьогодні і поговоримо з Антоніною Миколаївною Ульяхіною.

ulyahina

Доброго дня, Антоніно Миколаївно! Раді вітати Вас у Нікополі. Ви – широко відомий громадський діяч. Багато років Ваше життя пов’язане з «Батьківщиною». Безумовно, тут присутня і сімейна складова, оскільки Юлія Володимирівна Тимошенко фактично є членом Вашої родини. Читачів «Проспекту Трубників» цікавлять подробиці – по можливості, звичайно...

– Дякую за запитання, хоча про особисті і сімейні стосунки я говорю вкрай рідко, але для «Проспекту Трубників» зроблю виняток.

Мої батьки родом із селища Перещепине – це на кордоні Дніпропетровської та Харківської областей. Вони були простими трудівниками. Народили двох дівчат – мене та мою сестру Людмилу. Вона старша за мене на 11 років. Саме ця різниця у віці і визначила одну дуже важливу обставину. Люда, коли ми вже жили в Дніпропетровську, дуже багато працювала. А я допомагала їй у вихованні її доньки, моєї племінниці Юленьки. Тобто Юлії Володимирівни Тимошенко. Все своє дитинство вона провела поруч зі мною. І знаєте, вже тоді проявились її лідерські якості – вона була ініціатором та організатором усіх шкільних і вуличних заходів, дуже активним підлітком. В школі вчилася гарно. Закінчила економічний факультет ДНУ, стала кандидатом економічних наук. Тому своєю вихованкою я пишаюся. Ми і зараз дуже близькі і регулярно спілкуємося.

Моя власна сім’я – велика і дуже дружна. У центрі уваги – двоє улюблених онуків і правнук. Внучка Христина – перспективний вчений, кандидат юридичних наук, завідує кафедрою в одному з вищих навчальних закладів. Онук Артем теж має вищу освіту. Правнучок уже пішов до школи, і саме він – опора і надія родини Ульяхіних.

І з упевненістю можу сказати, що міцна та дружна родина має дуже велике значення для кожної людини. Тож хочу побажати читачам «Проспекту Трубників» мати поряд надійну та дружню сім’ю, яка зможе підтримати за будь-яких обставин.

– Антоніно Миколаївно, зараз важкий для всіх нас час. Загальнодержавний карантин затягнувся. Коли він скінчиться – ніхто не знає. І кожну людину сьогодні турбує чи не єдине питання – що буде далі? Чи буде в них робота, чи буде їм чим годувати свої родини, на що громадянам України сподіватись? Ви є керівником обласної організації ВО «Батьківщина» та маєте більше інформації про стан справ у державі. Будь ласка, поділіться з нікопольцями своєю оцінкою ситуації.

– Так, зараз ми всі ізольовані у власних квартирах. Без змоги відвідати стареньких батьків чи свої дітей та онуків. Змушені ходити у масках і відкласти родинні справи. Утім, усе це обов’язково мине. Ми повернемося до звичного життя. І яким саме воно буде – залежатиме від кожного з нас.

Стосовно пандемії коронавирусу, котра вже призвела до чисельних проблем, хочу підкреслити, що практично з початку карантину партійні організації ВО «Батьківщина» допомогають жителям Дніпропетровської області, у тому числі і Нікопольщини, пережити ці важкі часи. Насамперед, особливої уваги потребують люди похилого віку, які не мають родичів. Саме тому Нікопольська міська ВО «Батьківщина», яку наразі очолює Олександра Федорівна Сотула, разом із Громадською спілкою «Нікопольці» ініціювала декілька важливих заходів.

Для Нікопольського територіального центру соціального обслуговування, де мешкають пенсіонери, тричі передавалися комбіновані набори продуктів та необхідних речей – медичні маски, пральний порошок, засоби дезінфекції, одяг та засоби гігієни.

Протягом останніх трьох тижнів актив міської парторганізації ВО «Батьківщина» працює в дуже напруженому режимі. Ми сформували досить вагомі продуктові набори, котрі отримали приблизно 100 пенсіонерів та інвалідів, що самостійно не в змозі відвідувати магазини міста. Частково фінансування забезпечили саме члени міської організації «Батьківщини», за рахунок особистих коштів.

Не лишили ми поза увагою і медиків. Я особисто передали захисні медичні маски на адресу амбулаторії загальної практики сімейної медицини №7 м. Нікополь. Адже саме ці люди зараз знаходяться на передовій по боротьбі з COVID-19.

– Тож, сподіваємось на краще. Антоніно Миколаївно, наші читачі хочуть більше дізнатися про Вас і Вашу депутатську діяльність. Чому саме нікопольцям Ви приділяєте досить багато уваги?

У 2015 році мене вдруге обрали депутатом Дніпропетровської обласної ради. І балотувалася я у Нікополі. Виборці серед усіх інших кандидатів надали перевагу саме мені, за що я їм дуже вдячна і намагаюся виправдати їхню довіру. Протягом дев’яти років я очолюю фракцію «Батьківщина» в Дніпропетровській обласній раді, зараз я є заступником голови постійної комісії з питань соціально-економічного розвитку області, бюджету та фінансів. Для мене є важливим, аби при формуванні бюджету до фінансування потрапляли об’єкти, які мають найбільше соціальне значення для мешканців області взагалі і Нікопольщини зокрема. А це і завершення ремонту дитячої лікарні, і будівництво дитячого садочка «Світанок» та спортивно-оздоровчого комплексу з басейном у м. Нікополі, відновлення сільського клубу в с. Шевченкове та завершення капітального ремонту дитсадка в с. Павлопілля у Нікопольському районі та багато інших, необхідних людям об’єктів по всій області.

Підкреслю, що накази виборців Нікопольщіни для мене завжди є пріоритетними.

– Останнім часом про роботу «Батьківшини» у Нікополі насправді чути дуже багато. Хоча ще декілька років тому депутати від вашої політичної сили майже не звертали увагу на виборців. Через що відбулися такі кардинальні зміни?

Наприкінці 2018 року ми вирішили повністю оновити усі керівні органи нікопольської організації ВО «Батьківщина». Діючого голову нікопольського осередку партійної організації було звільнено, виконуючим обов’язки ми призначили Сотулу Олександру Федорівну. Вони майже не займались внутрішньопартійною роботою. З виборцями не працювали, тож не могли реагувати на нагальні проблеми людей.

Переформатування міської парторганізації тривало майже рік і у грудні 2019 року на партійній конференції ми обрали новий склад бюро та керівника нікопольської міської партійної організації ВО «Батьківщина». Цю високу посаду делегати довірили Олександрі Федорівні Сотулі. За короткий термін їй вдалося створити та зареєструвати шість первинних партійних осередків, які нині розгорнули свою роботу. У міську «Батьківщину» прийшли нові люди – це і активна молодь, і досвідчені авторитетні фахівці.

Наша мета визначена чітко – добробут мешканців Нікопольщини. І користуючись нагодою, я запрошую всіх небайдужих нікопольців взяти участь у діяльності партії задля розвитку своєї Громади. Ми відкриті для всіх для спільної плідної роботи.

– Це насправді дуже цікаво і вкотре доводить, що багато у нашому житті залежить саме від людей і від тих, хто стоїть у керма. Не лише держави, але й на місцевому рівні. Розкажіть, будь ласка, чому саме Олександрі Федорівні Ви довірили таку важливу справу, як відродження «Батьківщини» у Нікополі? Адже, наскільки нам відомо, донедавна Олександра Сотула не була навіть політиком.

Дійсно, Олександра Сотула – людина у політиці нова. Утім, тривалий час вона справами доводила, що не байдужа до проблем людей. У неї є великий досвід у веденні бізнесу, паралельно тривалий час вона активно займається громадською діяльністю. У 2010 році вона разом з колегою створила Громадську організацію обласного рівня – «Центр захисту життя та сімейних цінностей». Мета діяльності Центру – надання соціальної, психологічної та матеріальної допомоги жінкам і дівчатам, що опинились у складній життєві ситуації, юним вагітним та породіллям, більш старшим самотнім жінкам із дітьми, яких доля загнала у глухий кут. Тут слід підкреслити, що у пріоритеті громадської діяльності А. Ф. Сотули стали саме жінки. У цьому немає нічого дивного: адже лише жінка як ніхто розуміє жіночі проблеми і знає, як саме можна підтримати тих, хто опинився у складній життєвій ситуації.

З самого початку роботи на 35-му окрузі Олександра Федорівна Сотула
визначила головні напрямки діяльності. Разом з колегами сформувала
17 соціальних проектів, які діють і по нині

І звичайно, такий досвід громадської роботи неоціненний у партійній діяльності. Цей досвід дає змогу більш ефективно допомагати людям. Особливо, коли громадський діяч або політик має реальні важелі впливу на владу. Саме тому Олександру Федорівну ми побачили як активну громадську діячку, знання та досвід якої є корисними для регіональної політики. Тим більше, що її особисті цінності та прагнення співпали з цінностями ВО «Батьківщина».

У Нікополі були наочні проблеми у партійній роботі і задля зміцнення нашої міської партійної організації, за моєю ініціативою, Олександра Сотула і приїхала до Нікополя два роки тому. Вже зараз з упевненістю можу сказати, що тоді я не помилилась.

– А що дає Вам змогу бути впевненою у своєму рішенні? Адже два роки – це не такий великий термін, аби виправити ситуацію на місцях. Тим більше, коли у ВО «Батьківщина» були різні суперечливі періоди діяльності. Навколо партії існує багато стереотипів – це факт. Чи вдалося вже щось змінити?

На це питання із задоволенням можу відповіти – так! Штаб Нікопольської окружної партійної організації, в складі якої є місто Нікополь, Нікопольський район та місто Покров, розпочав свою роботу 1 липня 2018 року. Відтоді міська «Батьківщина» під керівництвом Олександри Сотули конкретними справами показала, що можна системно працювати на користь громади Нікополя, брати участь у вирішенні міських проблем та надавати допомогу конкретним мешканцям міста, незалежно від їхніх політичних уподобань.

Але про все – поступово. З самого початку роботи на 35-му окрузі Олександра Федорівна Сотула визначила головні напрямки діяльності. Разом з колегами сформувала 17 соціальних проектів, які діють і по нині. У рамках усіх цих програм наші нікопольські партійці з подарунками регулярно відвідують дитячі заклади, почали опікуватися дитячими будинками сімейного типу. Під особливою увагою були і лишаються учні школи мистецтв. Наша мета – аби обдаровані діти Нікополя мали можливість удосконалювати свою майстерність.

Міська парторганізація ВО «Батьківщина» регулярно надає допомогу нікопольцям похилого віку, громадським організаціям інвалідів, чорнобильцям, дітям загиблих в зоні АТО. А також тісно співпрацює з місцевими громадськими огранізаціями. Практично всі верстви населення регулярно отримували і отримують зараз безкоштовну юридичну допомогу. І це лише частина планів, які вдалося втілити в життя за два рокі.

Мешканці міста отримали також і вагому матеріальну допомогу. Якщо говорити мовою цифр – протягом 2018–2019 років за моєю квотою депутата обласної ради на потреби мешканців Нікопольщини було виділено 650 тис. грн. Їх розподілили за зверненнями громадян. Вирішено низку актуальних питань щодо розвитку інфраструктури, капітальних та поточних ремонтів у місті, та багато іншого. І на цей рік вже виділені кошти, які ми почали розподіляти за зверненнями громадян.

sotula

Олександра Сотула як керівник «Центру захисту життя та сімейних цінностей» допомагає сім’ям, які цього потребують

– Зроблено чимало. І це вражає. Наскільки я розумію, паралельно з цим у Нікополі вдається розвивати і саму партійну організацію? 

– Дійсно, без цього ніяк. Адже саме завдяки небайдужим до рідного краю мешканцям і вдається робити так багато. За останній рік Олександра Федорівна змогла налагодити роботу за усіма напрямками – і соціальним, і політичним тощо. По суті, їй вдалося залучити до ВО «Батьківщина» активну молодь. Завдяки грамотній масово-політичній роботі тільки за останні два місяці до лав нікопольської організації ВО «Батьківщина» вступили декілька сотень городян. І ми сподіваємося на подальшу активну позицію нових членів партії.

Як підсумок, вже зараз можу сказати, що у Нікополі нам вдалося створити потужну команду однодумців, результати роботи якої люди неодмінно побачать та відчують найближчим часом. Останні місяці наочно вказали на позитивні зрушення: навколо нікопольської ВО «Батьківщини» гуртуються конструктивні сили. Якщо можливо провести таку аналогію, то я б сказала, що міська парторганізація – це центр прогресивної громадськості Нікополя. Ми проводимо системну роботу щодо боротьби з корупцію, підвищення ефективності використання бюджетних коштів, прозорості дій міської влади. Все це – задля забезпечення добробуту нікопольців.

– Антоніно Миколаївно, а щодо виборів, які мають відбутися цієї осені. Які у Вас плани? І чи не завадить проведенню виборів пандемія коронавірусу? 

Я сподіваюсь, що вибори таки відбудуться у відповідності до Конституції України – у жовтні 2020 року. І до цього часу світ впорається з пандемією, а в Україні не буде обмежень. Тому ми б хотіли бачити у своїх лавах авторитетних, чесних і сміливих людей, які б могли балотуватися від міської організації ВО «Батьківщина». Адже ще раз хочу наголосити на тому, що багато залежить саме від тих, хто отримає реальні політичні важелі впливу на ситуацію у країні в цілому та на місцях зокрема. Неможливо проводити ефективні реформи, боротися з корупцією, находячись поза органів владних повноважень.

Тому ми будемо найактивнішим образом брати участь у виборчій кампанії у масштабах усієї України. І хоча поки наші приймальні через карантин не можуть приймати громадян у звичному режимі, ми намагаємось тримати зв’язок з усіма, хто потребує нашої допомоги.

А щойно скінчиться карантин – раді будемо бачити нікопольців у нашої приймальні ВО «Батьківщина», яка знаходиться у місті Нікополі на вул. Трубченка, 6 (біля школи №13). А особисто я також буду чекати на жителів Нікополя за цією адресою. Сподіваюсь, що відновити звичайний графік прийомів ми зможемо вже найближчим часом.

– Дякую за таку цікаву розмову. І насправді, усі ми сподіваємось найближчим часом повернутись до звичного життя. Що Ви хотіли б наостанок побажати нашим читачам? 

Перш за все – трохи терпіння. І все неодмінно налагодиться. Хоча після світової пандемії нам доведеться докласти чимало зусиль, аби відновити економіку. Це зараз найбільший виклик усім нам. На жаль, ситуація в Україні досить критична. Відкритий і зухвалий тиск з боку міжнародних фінансових організацій став причиною прийняття антинародного закону про продаж української землі. Однак боротьба ще не закінчилась. Я прошу всіх нікопольців активно протестувати та відстоювати права наших дітей та онуків, які опиняться найманими працівниками, котрі вже ніколи не зможуть хазяйнувати на українських чорноземах.

Бажаю нікопольцям міцного здоров’я! Адже життя та здоров’я – це найбільші цінності. І разом з вами ми усе подолаємо! Вірю у людей та у «Батьківщину».

 

Марина ТАРАСОВА.

 

Статья предоставлена лучшей газетой Никополя — "Проспект Трубников". Свежий номер "Проспекта" Вы можете приобрести в точках продажи прессы или оформив подписку.

AddThis Social Bookmark Button
 

Нам интересно Ваше мнение по затронутой выше теме. А что думаете Вы? Ваши мнения лягут в основу нашей дальнейшей работы. Лучшие высказывания будут опубликованы в "Проспекте Трубников".

     Свежий номер уже в продаже

43-01

Посмотреть предыдущие выпуски

О нас

Если Вы нашли ошибку или несовпадение, выделите текст и нажмите "Shift"+"Enter"

ПОСЛЕДНИЕ КОММЕНТАРИИ