НТМ - Новини Твого Мiста

  • leftlayout Layout
  • rightlayout Layout
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Главная Ассорти Актуальне інтерв’ю. Олександра СОТУЛА власним прикладом залучає нікопольців до Всеукраїнського об’єднання «Батьківщина»
Актуальне інтерв’ю. Олександра СОТУЛА власним прикладом залучає нікопольців до Всеукраїнського об’єднання «Батьківщина» Печать E-mail
Рейтинг статьи: / 0
ХудшийЛучший 
13.03.2020 12:53

sotula-2Олександра Федорівна Сотула – вже доволі відома у Нікополі людина. Очолює міську партійну організацію ВО «Батьківщина», минулого року балотувалася до Верховної Ради по 35-му округу (м. Нікополь та Нікопольський р-н, м. Покров). Вона не стала народним депутатом, але Нікополь в особі Олександри Федорівни отримав активну громадську та партійну діячку, яка реально допомагає машканцям міста у вирішенні їхніх проблем.

Сьогодні ми говоримо з Олександрою Сотулою, аби висвітлити питання, які, без сумніву, актуальні для мешканців нашого міста.  

– Олександра Федорівна, розкажіть про себе. Читачам «Проспекту Трубників» будуть цікаві головні етапи вашої біографії. Як Ви потрапили до Нікополя?  

– Дякую за можливість розповісти про себе та свою діяльність. Мені насправді важливо, що мешканці Нікополя вже впізнають мене на вулицях та мають можливість звернутися за допомогою до офісу міської організації ВО «Батьківщина».

Трохи розкажу про себе. Народилась я на Тернопільщині, у невеликому мальовничому селі. Родина наша була багатодітна – крім мене, два брати та дві сестри. Я була найменшою. Тато і мама тримали велике господарство. І всі ми дружньо допомагали батькам поратися по господарству. Окрім працелюбності, батьки привчили нас поважати старших, цінувати та шанувати людей будь-якої професії та соціального статусу. Після закінчення школи я поїхала на Дніпропетровщину. Там жила та навчалася, водночас працювала. Отримала дві вищі освіти. Маю дорослу доньку. В мене є досвід у веденні бізнесу, але паралельно я займаюсь і громадською діяльністю.

Разом із колегою у 2010 році ми створили Громадську організацію «Центр захисту життя та сімейних цінностей». Основні напрямки її роботи – надання соціальної, психологічної, матеріальної допомоги жінкам та дівчатам, які опинились у складній життєвій ситуації. Юним вагітним і породіллям, більш старшим самотнім жінкам із дітьми, яких доля загнала у глухий кут. Чому в приоритеті у нас саме жінки? Бо ми добре розуміємо їхні проблеми і знаємо як саме можемо їх підтримати.

Такий досвід громадської діяльності допоміг мені зробити важливий висновок – більш ефективно допомагати людям можна лише у випадку, коли є реальні важелі впливу на владу. Саме тому я й пішла до регіональної політики. Коли вивчала цінності та прагнення різних політичних сил, найбільшу довіру в мене викликала ВО «Батьківщина». До Нікополя я приїхала за ініціативою обласного керівництва ВО «Батьківщина», аби зміцнити міську партійну організацію. Це було два роки тому.  

– Які були перші враження від нашого міста?  

– Насамперед, я побачила у Нікополя великий потенціал – це суттєвий міський бюджет, міцна промисловість, працелюбні жителі, славна історія козацького краю. З іншого боку, місто розвивалось і розвивається дуже повільно. За деякими напрямками взагалі нічого не робилось. У цьому була і певна провина міської організації ВО «Батьківщина», яка має депутатьску фракцію у міській раді.  

– Дуже добре, що Ви почали з самокритики. Але ж останнім часом у нікопольській ВО «Батьківщина» відбулися кардинальні зміни. Чи не могли б Ви детальніше про це розповісти? Це ж не таємниця?  

– Звичайно, не таємниця – ми відкриті перед громадою. Коли я почала вивчати ситуацію в середині міської партійної організації, дуже швидко зробила невтішні висновки. Старе керівництво нікопольської організації ВО «Батьківщина» та всіх п’ятьох депутатів міської ради від нашої партії вже не можна було назвати опозиційною силою.

Ми з’ясували, що наші депутати брали активну участь у багатьох сумнівних, на нашу думку, рішеннях, які приймала міська влада. Окрім того, більшість напрямків внутрішньопартійної роботи були провалені.

У таких умовах ми вирішили повністю оновити всі керівні органи нікопольської організації ВО «Батьківщина», що цілком схвалили на обласному партійному рівні. У грудні 2019 року на конференції обрали новий склад бюро та керівника міської партійної організації. Цю високу посаду делегати довірили мені. Ми також створили та зареєстрували шість первинних осередків, які нині розгортають свою роботу. І я запрошую всіх нікопольців взяти участь у нашій діяльності на користь та задля розвитку громади.

«У грудні 2019 року на конференції обрали новий склад
бюро та керівника міської партійної організації.
Цю високу посаду делегати довірили мені»,
– говорить Олександра Федорівна

– Олександра Федорівна, ось Ви пропонуєте приєднатися до міської організації ВО «Батьківщина». Але ж багато хто з різних причин не надто лояльно ставиться до цієї політичної сили . Чим Ви можете залучити активних нікопольців? 

– Насамперед особистим прикладом. Я сама прийшла до ВО «Батьківщина» не так давно. Однак я впевнена, що зробила правильний вибір. Ми є системною партією, у якої були різні суперечливі періоди діяльності. Втім, по відношенню до ВО «Батьківщина» існує багато стереотипів. Більшість з яких виникли років десять тому. А між тим, багато чого в середині партії давно змінилось. І ми у Нікополі прагнемо досягти продуктивного результату – сформувати команду однодумців, об’єднаних любов’ю до нашого рідного краю. Які зможуть реально змінити ситуацію на краще. Для цього, звичайно, ми підемо на місцеві вибори до обласної та міської рад.

За останні півтора роки ми конкретними справами показали, що системним чином працюємо на користь та задля розвитку громади, беремо участь у вирішенні міських проблем та надаємо допомогу конкретним мешканцям міста, незалежно від їхніх політичних уподобань.

sotula-3

Олександра Сотула в День примирення (2019 рік) побувала на реконструкції бойових дій в часи Другої світової війни

– Розкажіть, будь ласка, більш детально про конкретні справи та акції, які провела міська організація ВО «Батьківщина» за 2018–2019 роки.

– Завдяки депутату Дніпропетровськоі обласної ради Антоніні Миколаївні Ульяхіній було дуже багато зроблено для м. Нікополь. Це прийняття на сесіях важливих рішень для розвитку міста, виділення коштів на капітальні та поточні ремонти важливих соціальних об’єктів. Аби перерахувати все, знадобиться з десяток таких інтерв’ю. А якщо про найголовніше: то у 2019 році ми виділили понад 450 тисяч гривень матеріальної допомоги мешканцям міста, які опинились у складній ситуації (насамперед – на оплату лікування). Ці кошти були виділені за квотою депутата обласної ради, кеірвника обласної організації ВО «Батьківщина» Антоніни Миколаївни Ульяхіної. Надавати матеріальну допомогу ми будемо і протягом 2020 року .

З самого початку роботи на 35-му окрузі були визначені головні напрямки діяльності та сформовано 17 соціальних проектів, які були відпрацьовані протягом всього часу і до сьогодні. Так, у рамках програми «Турбота про дітей» з подарунками регулярно відвідували дитячі заклади. Почали опікуватися дитячим будинком сімейного типу (батьки-вихователі Сичеви), для якого придбали та встановили сучасний електричний котел опалення. Для учнів школи мистецтв з Києва привезли у подарунок дорогий унікальний рояль «Ямаха». Це професійний інструмент, яких в Україні є лише чотири. Тепер обдаровані діти Нікополя мають можливість удосконалювати свою майстерність.

Міська парторганізація ВО «Батьківщина» регулярно надавала допомогу нікопольцям похилого віку, людям з інвалідністю, чорнобильцям, дітям, батьки яких загинули в зоні АТО, безкоштовну юридичну допомогу, дуже багато інших добрих справ було зроблено за цей період. Наприклад, міська організація людей з інвалідністю «АКВА» отримала чималу матеріальну допомогу та подарунок – ноутбук. Регулярно ми робимо внески і до міських благочинних фондів, працюємо для людей і для покращення рівня їхнього життя.

Також ми взяли участь у відкритті регіонального центру гемодіалізу – подарували великий телевізор для більш комфортного проходження пацієнтами тривалих процедур. Цей перелік можна продовжувати, і надалі ми будемо нарощувати свою активність у вирішенні міських проблем та наданні допомоги громадянам.

sotula

На зустрічі з мешканцями Нікопольского району

– Дякуємо за ці добрі справи. Олександро Федорівно, нещодавно Ви посіли керівну посаду в обласній організації ВО «Батьківщина». Як це може вплинути на Вашу діяльність у Нікополі?

– Вже майже півроку я виконую обов’язки заступника керівника обласної партійної організації. Звичайно, часу для Нікополя тепер менше. Але з іншого боку, з’явилися додаткові можливості для вирішення більш глобальних проблем міста Нікополя, Нікопольського району та м. Покров. Зараз в Нікополі працює потужна команда професіоналів, яким можна довірити всю поточну роботу. Та навіть в умовах великого дефіциту часу я майже щотижня відвідую Нікопольщину.

– Наближаються вибори до обласної та міської рад. Коли, на Вашу думку, вони відбудуться, і яким чином ВО «Батьківщина» буде формувати команду кандидатів у депутати Нікопольської міської ради?

– Без сумніву, від якості депутатського корпусу залежить вирішення багатьох проблем Нікополя. Ми будемо підходити до підбору кандидатів дуже ретельно. За новим Виборчим кодексом у Нікополі, як у місті з кількістю виборців понад 90 тисяч, кандидатів у депутати можуть висувати лише політичні партії. Тому кожен, хто хоче взяти участь у виборах, має обрати конкретну політичну силу.

Я запрошую авторитетних, чесних та сміливих людей балотуватися від міської організації ВО «Батьківщина», які дійсно вболівають за розвиток свого міста та громади. Лише завдяки сильній фракції в обласній та міській радах ми зможемо припинити нецільове використання місцевих бюджетів і вирішити більшість проблем Нікополя. Будемо робити все, аби міські гроші були спрямовані на розвиток міста. Саме тому ми будемо уважно вивчати кожного кандидата і балотуватися від ВО «Батьківщина» будуть найгідніші.

Відносно термінів проведення виборів: я впевнена, що вони пройдуть у відповідності до Конституції України – у жовтні 2020 року.

sotula-4

Олександра Федорівна не залишила в біді ветерана АТО Олександра Трубчанінова

– Олександро Федорівно, на жаль, формат газетного інтерв’ю не дає змоги поставити Вам усі питання, які цікавлять нікопольців. Де і коли читачі «Проспекту Трубників» можуть поспілкуватися з Вами особисто чи з іншими керівниками міської організації ВО «Батьківщина»?

– Наша приймальня знаходиться у місті Нікополі на вул. Трубченка, 6-а (біля школи №13). Поки що ми приймаємо нікопольців по вівторках та п’ятницях. Але скоро збільшимо кількість приймальних днів. Приходьте, ми готові вислухати кожного та надати посильну допомогу. Ми відкриті для співпраці з усіма конструктивними силами!

– Олександро Федорівно, дякую за відповіді. Вони було дуже цікавими та змістовними. Сподіваюся, у майбутьому Ви продовжите спілкування з читачами нашої газети.

– Я буду дуже рада більш детально розповісти про свою діяльність та роботу міської організації ВО «Батьківщина». Сподіваюся, що разом із жителями міста нам вдасться змінити життя кожної людини і цілого міста на краще. До нової зустрічі!

 

Наталя БОРИСОВА.

 

 

Статья предоставлена лучшей газетой Никополя — "Проспект Трубников". Свежий номер "Проспекта" Вы можете приобрести в точках продажи прессы или оформив подписку.

AddThis Social Bookmark Button
 

Нам интересно Ваше мнение по затронутой выше теме. А что думаете Вы? Ваши мнения лягут в основу нашей дальнейшей работы. Лучшие высказывания будут опубликованы в "Проспекте Трубников".

     Свежий номер уже в продаже

53-01

Посмотреть предыдущие выпуски

О нас

Если Вы нашли ошибку или несовпадение, выделите текст и нажмите "Shift"+"Enter"

ПОСЛЕДНИЕ КОММЕНТАРИИ