НТМ - Новини Твого Мiста

  • leftlayout Layout
  • rightlayout Layout
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Главная Ассорти Є така думка. «Головне завдання влади – полегшити, а не ускладнити роботу малому та середньому бізнесу!»
Є така думка. «Головне завдання влади – полегшити, а не ускладнити роботу малому та середньому бізнесу!» Печать E-mail
Рейтинг статьи: / 0
ХудшийЛучший 
24.10.2019 10:03

zakoni

Кожного разу кожна нова влада вважає за необхідне виконати танець на граблях, намагаючись знищити малий та середній бізнес в Україні. Не треба думати, що нова команда вигадала якийсь передовий шлях – законопроекти №1053-1 та №1073 є забрудненою калькою ініціатив урядів Азарова та Яценюка. І у 2010, і у 2015 роках такий «танець» закінчувався Податковим майданом та Майданом проти так званих реєстраторів розрахункових операцій. Однак великий бізнес, який і є головним вигодонабувачем від впровадження таких ініціатив, не полишає спроб знищити спрощену систему оподаткування, наслідком чого стане значне зменшення частки малого та середнього підприємництва в країні. Про цю небезпеку нагадує голова партії ВО «Батьківщина» Юлія Тимошенко.

За даними Державної регуляторної служби, з прийняттям законопроектів 1053-1 та 1073 показники втрат підприємців-спрощенців, що працюють на 2 та 3 групах, на адміністрування процесів з застосування касових апаратів (РРО) складатимуть 22,35 млрд. грн. При цьому потрібно мати на увазі, що, згідно з розрахунками експертів, втрати бюджету від заниження оборотів фізичними особами – підприємцями на спрощеній системі оподаткування складають менше 2,5 млрд.грн.

Ці цифри свідчать про те, що кінцевою метою впровадження законодавчих ініціатив є зовсім не виведення з тіні малого та середнього бізнесу, а його цілковите знищення, зачищення бізнес-середовища під великі монополії.

Малі та середні підприємства, які зачищає влада, складають основу соціально-економічних моделей всіх, підкреслюємо, всіх розвинутих держав світу. В країнах ЄС на їх долю приходиться 2/3 зайнятих і 60% доданої вартості. Що залишиться від вітчизняного малого та середнього бізнесу після «ліберальної» реформи влади, яка проголосила своєю ідеологією лібертаріанство – питання риторичне. Менше підприємців – більше великого бізнесу, що буде відігравати домінуючі позиції на ринках, монопольно встановлювати ціни на товари та послуги, які простий українець не в змозі буде сплатити, як зараз не в змозі сплачувати комунальні тарифи.

Всі ліберальні реформи починались не з тиску на бізнес, а з демонополізації. У нас все відбувається навпаки.

Якщо влада дійсно прагне економічного розвитку, то вона, перш за все, має зосередитись на довготермінових позитивних змінах правого середовища, зокрема, поновлення кредитування малого та середнього бізнесу, реформуванні судової системи, на створенні сприятливого бізнес-клімату та дерегуляції, а не підвищенні фіскального та адміністративного тиску на підприємців. Результатом непродуманої політики завжди є згортання бізнесу та його втеча за кордон.

В економічній стратегії, запропонованій «Батьківщиною», передбачено, що податки мають бути компенсаційною платою за суспільні послуги, отримані платником. Скажіть, які компенсації передбачають законопроекти 1053-1 та 1073 підприємцям? Послуги зі знищення? У «Батьківщині» наголошують, що потрібно терміново радикально знизити податковий тягар для бізнесу та змінити філософію оподаткування. Тільки такий шлях, який розробила ця політична у «Новому курсі України», призведе до економічного зростання. Всі інші ведуть до занепаду… 

 

Андрій ПАВЛЕНКО.

 

  Статья предоставлена лучшей газетой Никополя — "Проспект Трубников". Свежий номер "Проспекта" Вы можете приобрести в точках продажи прессы или оформив подписку.
AddThis Social Bookmark Button
 

Нам интересно Ваше мнение по затронутой выше теме. А что думаете Вы? Ваши мнения лягут в основу нашей дальнейшей работы. Лучшие высказывания будут опубликованы в "Проспекте Трубников".

     Свежий номер уже в продаже

25-01

Посмотреть предыдущие выпуски

О нас

Если Вы нашли ошибку или несовпадение, выделите текст и нажмите "Shift"+"Enter"

ПОСЛЕДНИЕ КОММЕНТАРИИ