НТМ - Новини Твого Мiста

  • leftlayout Layout
  • rightlayout Layout
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Главная Ассорти Пенсійний фонд повідомляє. Як змінилися пенсійні виплати у липні 2019 року
Пенсійний фонд повідомляє. Як змінилися пенсійні виплати у липні 2019 року Печать E-mail
Рейтинг статьи: / 0
ХудшийЛучший 
18.07.2019 15:20

pens-fond

Законом України «Про Державний бюджет України на 2019 рік» з 1 липня 2019 року розмір прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, підвищено з 1497,00 грн. до 1564,00 грн. У зв’язку з цим органами Пенсійного фонду України проведено відповідні перерахунки пенсій.

Крім того, постановою Кабінету Міністрів України від 26.06.2019 №543 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України» (надалі – постанова №543) розширено коло осіб, що мають право на призначення пенсії, виходячи з п’ятикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня відповідного року відповідно до пункту 91 Порядку обчислення пенсій особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23.11.2011 №1210 «Про підвищення рівня соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи». До кола таких осіб належать військовослужбовці, зокрема, військовозобов’язані, призвані на військові збори, які брали участь у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи, інших ядерних аварій та випробувань, військових навчаннях із застосуванням ядерної зброї під час проходження військової служби (військових зборів) і внаслідок цього стали особами з інвалідністю.

Для перерахунку пенсій застосовується мінімальна заробітна плата станом на 1 січня 2019 року – 4173 грн.

З 1 липня поточного року проведено перерахунок щомісячної державної адресної допомоги інвалідам війни та учасникам бойових дій.

Постановою №543 внесено зміни до абзацу другого пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України від 28.07.2010 №656 «Про встановлення щомісячної державної адресної допомоги до пенсії особам з інвалідністю внаслідок війни та учасникам бойових дій».

Підтвердженням статусу «інваліда війни» та «учасника бойових дій» є наявність в пенсійній справі відповідного посвідчення.

Щомісячна державна адресна допомога до пенсії призначається в разі, коли щомісячний розмір пенсійних виплат (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткових пенсій, цільової грошової допомоги, сум індексації та інших доплат до пенсій, установлених законодавством, крім пенсій за особливі заслуги перед Україною) не досягає для осіб з інвалідністю внаслідок війни та учасників бойових дій:

10 166,00 грн (650% х 1564,00 грн) – для осіб з інвалідністю I групи;

8211,00 грн (525% х 1564,00 грн) – для осіб з інвалідністю II групи;

5630,00 грн (360% х 1564,00 грн) – для осіб з інвалідністю III групи.

Щомісячна державна адресна допомога до пенсії розраховується по пенсійних справах, по яких нараховуються підвищення, передбачені законами України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», «Про жертви нацистських переслідувань», з одночасним встановленням цільової грошової допомоги.

З 1 липня 2019 року встановлено доплату до пенсії особам, які отримують пенсію (незалежно від факту роботи), призначену відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», мають страховий стаж, для жінок – 30 років, для чоловіків – 35 років, розмір якої станом на 1 липня 2019 року з урахуванням передбачених законодавством надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, сум індексації та інших доплат до пенсії (крім пенсії за особливі заслуги перед Україною) не досягає 2000 грн.

Тобто розмір доплати визначається як різниця між розміром пенсійної виплати (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, сум індексації та інших доплат до пенсії, крім пенсії за особливі заслуги перед Україною) станом на 01.07.2019 та 2000 грн.

Перерахунок пенсій з 01.07.2019 органами Пенсійного фонду України проведено в автоматизованому режимі. Розмір підвищення пенсії кожній особі визначається індивідуально. Інформацію щодо механізму проведення перерахунку пенсій особи зможуть отримати в органах Фонду за місцем перебування на обліку.

 

Юрій КОЗАК,

начальник Головного управління

Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області.

 

Статья предоставлена лучшей газетой Никополя — "Проспект Трубников". Свежий номер "Проспекта" Вы можете приобрести в точках продажи прессы или оформив подписку.

AddThis Social Bookmark Button
 

Нам интересно Ваше мнение по затронутой выше теме. А что думаете Вы? Ваши мнения лягут в основу нашей дальнейшей работы. Лучшие высказывания будут опубликованы в "Проспекте Трубников".

     Свежий номер уже в продаже

53-01

Посмотреть предыдущие выпуски

О нас

Если Вы нашли ошибку или несовпадение, выделите текст и нажмите "Shift"+"Enter"

ПОСЛЕДНИЕ КОММЕНТАРИИ