НТМ - Новини Твого Мiста

 • leftlayout Layout
 • rightlayout Layout
 • Increase font size
 • Default font size
 • Decrease font size
Главная Ассорти Абітурієнту. Майбутнє в твоїх руках!
Абітурієнту. Майбутнє в твоїх руках! Печать E-mail
Рейтинг статьи: / 0
ХудшийЛучший 
20.06.2019 11:30

shevyakova

Незабаром стартує вступна кампанія. Нікопольський педагогічний коледж завжди серед лідерів за числом вступників на педагогічні спеціальності. Ми вирішили поспілкуватися з директором закладу, кандидатом психологічних наук Наталією Шевяковою та дізнатися більше про особливості вступу до навчального закладу у 2019 році. 

Наталіє Леонідівно, от-от розпочнеться вступна кампанія-2019. Ми знаємо: щорічно на вступ до коледжу претендує велика кількість абітурієнтів. Розкрийте секрети такої популярності.

– Сьогодні навряд чи знайдеться людина, яка б не чула про Нікопольський педколедж – престижний освітній центр Південного регіону, який готує конкурентоспроможних фахівців, інтелектуальних і духовно гармонійних особистостей. З міцними теоретичними знаннями, практичними навичками, морально-естетичними цінностями, переданими від мудрих наставників, тисячі студентів сміливо й упевнено відкривають для себе нові горизонти професійної діяльності.

За свою майже вікову історію навчальний заклад пройшов шлях становлення, має славетну історію й глибокі традиції, які ми постійно підтримуємо і збагачуємо. Змінювалися покоління викладачів і студентів, змінювалася назва, але незмінними залишилися високий професійний потенціал колективу, його постійний творчий пошук. Поряд із досвідченими педагогами свою діяльність розпочинають і молоді, більшість з яких у минулому випускники закладу, які продовжили навчання і повернулися до альма-матер уже в якості викладачів. Наразі освітній процес у коледжі забезпечують 45 викладачів, серед них: 4 кандидата наук, 25 – мають вищу кваліфікаційну категорію, 22 – педагогічні звання «викладач-методист» і «старший викладач», 2 – навчаються в аспірантурі Криворізького державного педагогічного університету.

Коледж сьогодні – це не лише якісний освітній процес, а й потужна сучасна навчально-матеріальна база, цікаве та корисне дозвілля: науково-пошукова робота, художня самодіяльність, волонтерська робота, гуртки, олімпіади, спортивні секції, креативні виховні заходи, зустрічі, екскурсії, майстер-класи, змагання, конкурси – і, звичайно, перемоги.

Наші студенти є постійними учасниками та призерами всеукраїнських і регіональних олімпіад, міжнародних мовно-літературних конкурсів, творчих фестивалів, обласних і міських конкурсів. Серед високих досягнень – перші місця в обласних етапах Міжнародного конкурсу з української мови ім. П. Яцика та Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді ім. Тараса Шевченка, ІІ місце у Всеукраїнському етапі Міжнародного конкурсу з української мови ім. П. Яцика.

Ми постійно розширюємо матеріальну та інформаційну базу, налагоджуємо нові зв’язки з освітніми закладами міста, області, України. Щорічно більше 83% випускників продовжують навчання на старших курсах відповідних факультетів вищих навчальних закладів ІІІ–ІV рівнів акредитації, таких як Київський національний педагогічний університет ім. М. П. Драгоманова, Мелітопольський державний педагогічний університет імені Богдана Хмельницького, Криворізький національний університет, Запорізький національний університет, Бердянський педагогічний університет тощо.

Які особливості цієї вступної кампанії?

– З 1 липня 2019 року розпочинає свою роботу приймальна комісія коледжу. Наказом МОН України №1082 від 10 жовтня 2018 року затверджено Умови прийому на навчання для здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня молодшого спеціаліста в 2019 році, на основі яких розроблені і затверджені педагогічною радою Правила прийому до коледжу, відповідно до яких і відбуватиметься вступ до навчального закладу.

На які спеціальності можуть подавати документи абітурієнти у 2019 році? Яким буде, на Вашу думку, обсяг державного замовлення?

Цього року запрошуємо молодь на навчання за такими спеціальностями:

013 ПОЧАТКОВА ОСВІТА

Кваліфікація: вчитель з початкової освіти

Спеціалізації (на вибір):

 • вчитель англійської мови в початкових класах;
 • вчитель інформатики в початкових класах;
 • організатор соціально-педагогічної допомоги

012 ДОШКІЛЬНА ОСВІТА

Кваліфікація: вчитель з дошкільного виховання

Спеціалізації (на вибір):

 • вихователь з правом навчання англійської мови;
 • організатор фізичного виховання в дошкільному закладі;
 • вихователь логопедичних груп

Важливо наголосити, що державне (регіональне) замовлення цього року збільшено на 20 осіб. А це значить, що більша кількість абітурієнтів може претендувати на навчання за кошти обласного бюджету. Тож раджу скористатись цим шансом.

На що ще варто звернути увагу вступникам?

– Насамперед на те, що прийом для здобуття вищої освіти за освітньо-кваліфікаційним рівнем молодшого спеціаліста 2019 року буде останнім. Згідно із Законом України «Про вищу освіту», з 2020 року плануємо набір МОЛОДШИХ БАКАЛАВРІВ за нашими спеціальностями.

Для здобуття ОКР молодшого спеціаліста в 2019 році прийматимуться особи, які здобули базову або повну загальну середню освіту, а також випускники професійних ліцеїв, які мають рівень кваліфікованого робітника. Уже декілька років поспіль у нас здобувають другу вищу освіту (вчителя з дошкільного виховання) молодші спеціалісти, бакалаври, спеціалісти та магістри з інших спеціальностей. Конкурсний відбір для вступників на основі базової загальної середньої освіти (9 класів) буде здійснюватися у формі вступних іспитів з української мови та математики з урахуванням середнього бала документа про базову загальну середню освіту. Випускники 11 класів подаватимуть сертифікати ЗНО з української мови і літератури (обов’язковий) та історії України, біології або математики (на вибір). Випускники професійних ліцеїв, молодші спеціалісти, бакалаври, спеціалісти та магістри з інших спеціальностей складатимуть фаховий іспит.

Коли розпочнеться і протягом якого часу триватиме прийом заяв та документів від вступників на основі базової середньої освіти?

– Прийом документів для випускників 9 класів розпочнеться з 1 липня й триватиме до 13 липня. Вступні іспити заплановані з 14 до 21 липня. За результатами випробувань 23 липня будуть оприлюднені рейтингові списки вступників із зазначенням рекомендованих до зарахування.

На що необхідно звернути увагу вступникам на основі повної загальної середньої освіти (11 класів)?

– Випускники 11 класів подаватимуть електронні заяви з 10 до 29 липня 2019 року, а рейтингові списки із зазначенням рекомендованих до зарахування будуть оприлюднені 1 серпня 2019 року. Але перед цим їм необхідно створити з 1 липня електронні кабінети, завантаживши в них необхідні документи. Якщо абітурієнт не має змоги самостійно створити електронний кабінет, він може звернутися за допомогою до консультаційного пункту нашого закладу.

Також хочу звернутися до абітурієнтів, котрі планували вступати до закладів вищої освіти ІІІ–ІV рівнів акредитації. Якщо ви склали ЗНО з української мови і літератури та ще з одного навчального предмета й отримали 100 і більше балів, то маєте можливість вступити до коледжу.

Що б Ви побажали абітурієнтам 2019 року?

– Насамперед хочу побажати міцного здоров'я, терпіння та сил у подоланні перепон на шляху до здійснення найзаповітніших мрій при вступі до закладу вищої освіти. Не помиліться, зробіть правильний вибір! Нікопольський педагогічний коледж чекає на вас!

 

На фото: Наталя Шевякова, директор Нікопольського педагогічного коледжу, кандидат психологічних наукСтатья предоставлена лучшей газетой Никополя — "Проспект Трубников". Свежий номер "Проспекта" Вы можете приобрести в точках продажи прессы или оформив подписку.

AddThis Social Bookmark Button
 

Нам интересно Ваше мнение по затронутой выше теме. А что думаете Вы? Ваши мнения лягут в основу нашей дальнейшей работы. Лучшие высказывания будут опубликованы в "Проспекте Трубников".

     Свежий номер уже в продаже

45-01

Посмотреть предыдущие выпуски

О нас

Если Вы нашли ошибку или несовпадение, выделите текст и нажмите "Shift"+"Enter"

ПОСЛЕДНИЕ КОММЕНТАРИИ