НТМ - Новини Твого Мiста

  • leftlayout Layout
  • rightlayout Layout
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Главная Ассорти Пенсійний фонд інформує. Автоматичний перерахунок пенсії працюючим пенсіонерам
Пенсійний фонд інформує. Автоматичний перерахунок пенсії працюючим пенсіонерам Печать E-mail
Рейтинг статьи: / 0
ХудшийЛучший 
16.04.2019 10:27

pens-fond

Відділ з питань призначення та перерахунків пенсій №14 управління застосування пенсійного законодавства Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області повідомляє: частиною четвертою статті 42 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» визначено порядок проведення перерахунку пенсій, якщо особа після призначення (попереднього перерахунку) пенсії продовжує працювати.

Кожні два роки пенсіонери, які працюють, зверталися в територіальні управління Фонду з відповідною заявою. Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій» від 03.10.2017 №2148 в установлений порядок було внесено зміну, яка передбачає, що органи Пенсійного фонду щороку з 1 квітня без додаткового звернення проводять перерахунок пенсії особам, які на 1 березня року, в якому здійснюється перерахунок, набули право на проведення перерахунку, передбаченого абзацами першим–третім цієї частини, на найбільш вигідних умовах.

У квітні 2018 року такий автоматичний перерахунок пенсій проводився вперше. З квітня 2019 року також проведено автоматичний перерахунок пенсій особам, які станом на 1 березня 2019 року набули на нього право (особи набули 24 місяці страхового стажу або минуло два роки після призначення (попереднього перерахунку) пенсії).

Якщо набуто 24 місяці страхового стажу, визначається, чи варто залишити той заробіток, що був при призначенні (попередньому перерахунку) пенсії чи потрібно врахувати заробіток, який особа одержувала за роботу після призначення (попереднього перерахунку) пенсії (визначається чи зріс коефіцієнт заробітку особи).

Якщо ж після призначення (перерахунку) пенсії особа набула менше як 24 місяці страхового стажу, перерахунок пенсії проводиться не раніше як через два роки після призначення (попереднього перерахунку) пенсії з урахуванням страхового стажу, набутого після її призначення (попереднього перерахунку) пенсії. Заробітна плата для обчислення пенсії в такому разі не змінюється, тобто заробіток, який особа одержувала після призначення (попереднього перерахунку) пенсії, не враховується.

Водночас варто зазначити, що в разі якщо станом на 1 березня року, в якому здійснюється перерахунок, особа не набула права на проведення автоматичного перерахунку пенсії (якщо не минуло два роки після призначення (попереднього перерахунку) пенсії), такий перерахунок після настання права на нього можливо провести на підставі заяви пенсіонера.

При виникненні питань з пенсійного забезпечення рекомендуємо звертатися до Нікопольського відділу обслуговування громадян (сервісний центр), який знаходиться за адресою: м. Нікополь, пр. Трубників, 11Б.

Графік роботи: понеділок – четвер з 8.00 до 17.00, п’ятниця – з 8.00 до 16.45, перерва – з 12.00 до 12.45.

Номер телефону «гарячої» лінії сервісного центру: 69-17-83.

 

Г. ЧЕРЕВАНЬ,
заступник начальника відділу з питань призначення
та перерахунків пенсій №14.

 

Статья предоставлена лучшей газетой Никополя — "Проспект Трубников". Свежий номер "Проспекта" Вы можете приобрести в точках продажи прессы или оформив подписку.

AddThis Social Bookmark Button
 

Нам интересно Ваше мнение по затронутой выше теме. А что думаете Вы? Ваши мнения лягут в основу нашей дальнейшей работы. Лучшие высказывания будут опубликованы в "Проспекте Трубников".

     Свежий номер уже в продаже

21-01

Посмотреть предыдущие выпуски

О нас

Если Вы нашли ошибку или несовпадение, выделите текст и нажмите "Shift"+"Enter"

ПОСЛЕДНИЕ КОММЕНТАРИИ