НТМ - Новини Твого Мiста

  • leftlayout Layout
  • rightlayout Layout
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Главная Ассорти Пенсійний фонд інформує. Перерахунок пенсій у зв`язку зі зміною мінімальної заробітної плати
Пенсійний фонд інформує. Перерахунок пенсій у зв`язку зі зміною мінімальної заробітної плати Печать E-mail
Рейтинг статьи: / 0
ХудшийЛучший 
12.02.2019 09:37

pensii

Відділ з питань призначення та перерахунків пенсій №14 управління застосування пенсійного законодавства Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області повідомляє.

Статтею 28 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" (далі - Закон 1058) встановлено, що з 1 січня 2018 року для осіб, які досягли віку 65 років, мінімальний розмір пенсії за віком за наявності в чоловіків 35 років, а в жінок 30 років страхового стажу встановлюється в розмірі 40% від мінімальної заробітної плати, визначеної законом про Державний бюджет України на відповідний рік, але не менше за прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність, визначений законом.

Звертаємо увагу, що згідно з частиною третьою статті 42 Закону 1058 у разі збільшення розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, визначеного законом, а також у разі збільшення розміру мінімальної заробітної плати, визначеної законом про Державний бюджет України на відповідний рік, підвищується розмір пенсії, обчислений відповідно до статті 28 цього Закону (крім пенсіонерів, які працюють (проводять діяльність з отримання доходу, що є базою нарахування єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування)).

Пенсіонерам, які працюють (проводять діяльність з отримання доходу, що є базою нарахування єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування), після звільнення з роботи або припинення такої діяльності пенсію перераховують з урахуванням прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність/мінімальної заробітної плати, визначених законом на дату звільнення з роботи або припинення такої діяльності.

З 1 грудня 2018 року розмір прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність становить 1497 грн.

Законом України "Про Державний бюджет України на 2019 рік" з 1 січня місячний розмір мінімальної заробітної плати встановлено на рівні 4173 грн.

Таким чином, право на перерахунок пенсії з 1 січня 2019 року мають непрацюючі особи, які досягли віку 65 років та мають страховий стаж: чоловіки - 35 років, жінки - 30 років та розмір пенсійних виплат зазначеній категорії осіб не може становити менше 1669,20 грн. (4173 х 40%).

При виникненні питань з пенсійного забезпечення рекомендуємо звертатися до Нікопольського відділу обслуговування громадян (сервісний центр), який знаходиться за адресою: м. Нікополь, пр. Трубників 11 Б.

Графік роботи: понеділок - четвер з 8.00 до 17.00, п`ятниця - з 8.00 до 16.45, перерва - з 12.00 до 12.45.

Номер телефону "гарячої" лінії сервісного центру - 691783.

 

Галина ЧЕРЕВАНЬ,
Заступник начальника відділу з питань

призначення та перерахунків пенсій №14

 

Статья предоставлена лучшей газетой Никополя — "Проспект Трубников". Подписывайтесь на газету в специальном разделе нашего портала -"ПОДПИСКА", а также во всех почтовых отделениях. Свежий номер "Проспекта" Вы сможете приобрести в точках продажи прессы.

AddThis Social Bookmark Button
 

Нам интересно Ваше мнение по затронутой выше теме. А что думаете Вы? Ваши мнения лягут в основу нашей дальнейшей работы. Лучшие высказывания будут опубликованы в "Проспекте Трубников".

     Свежий номер уже в продаже

31-01

Посмотреть предыдущие выпуски

О нас

Если Вы нашли ошибку или несовпадение, выделите текст и нажмите "Shift"+"Enter"

ПОСЛЕДНИЕ КОММЕНТАРИИ