НТМ - Новини Твого Мiста

  • leftlayout Layout
  • rightlayout Layout
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Главная Ассорти Відтермінування Закону «Про трансплантацію» через провальну роботу МОЗ
Відтермінування Закону «Про трансплантацію» через провальну роботу МОЗ Печать E-mail
Рейтинг статьи: / 0
ХудшийЛучший 
30.12.2018 21:17

Вshipko-photoерховна Рада була змушена внести пропозицію про відтермінування впровадження в дію Закону «Про трансплантацію» через абсолютно провальну роботу Міністерства охорони здоровя з цього питання. Про це заявив народний депутат України Андрій Шипко.

Він наголосив, що цей, без перебільшення, надважливий Закон був проголосований ще в травні і мав вступити в дію з 1 січня 2019 року. Але за сім місяців МОЗ не спромоглося підготувати навіть проекти підзаконних актів для створення нормативної бази, необхідної, аби нова система трансплантації запрацювала.

«Жодного документу, який стосується впровадження трансплантації, не напрацьовано, не винесено на громадське обговорення і не прийнято, а без цього – вже з початку нового року в Україні не можна буде проводити трансплантації, навіть ті, що робляться зараз!» – підкреслив Шипко.

За словами нардепа, щоб через халатність чиновників не залишити українців без можливості проведення життєво необхідних операцій, депутати в черговий раз рятують ситуацію, виконуючи роботу за МОЗ.

Так, не маючи іншого виходу, Комітет ВР з питань охорони здоров’я підтримав в цілому законопроект №9284 про відтермінування на рік Закону «Про трансплантацію», над яким більше року працювала робоча група з народних депутатів, фахівців у цій галузі та представників пацієнтських організацій.

«Якщо ми цього не зробимо, то люди, які зараз чекають навіть на родинну трансплантацію в Україні, у яких уже є родинний донор – залишаться з 1 січня без життєво необхідної операції!» – зауважив парламентар.

Нагадаємо, що в 2016 році тільки призначена в. о. міністра заявляла, що особисто докладе всіх зусиль, щоб закон про трансплантацію запрацював якнайшвидше, а натомість ми бачимо халатність, що ставить під загрозу людські життя.

Схожою за рівнем безвідповідальності депутат вважає і ситуацію з проведенням автономізації закладів охорони здоров’я. Станом на сьогодні далеко не всі лікарні встигли змінити статус, що теж потребує додаткового року часу, аби зробити це на пільгових умовах.

«Хтось має працювати у цій країні – і якщо виконавча влада не може, то ми, народні депутати, мусимо стати на захист людей!» – додав Шипко.

 

Статья предоставлена лучшей газетой Никополя — "Проспект Трубников". Подписывайтесь на газету в специальном разделе нашего портала -"ПОДПИСКА", а также во всех почтовых отделениях. Свежий номер "Проспекта" Вы сможете приобрести в точках продажи прессы.


AddThis Social Bookmark Button
 

Нам интересно Ваше мнение по затронутой выше теме. А что думаете Вы? Ваши мнения лягут в основу нашей дальнейшей работы. Лучшие высказывания будут опубликованы в "Проспекте Трубников".

     Свежий номер уже в продаже

25-01

Посмотреть предыдущие выпуски

О нас

Если Вы нашли ошибку или несовпадение, выделите текст и нажмите "Shift"+"Enter"

ПОСЛЕДНИЕ КОММЕНТАРИИ