НТМ - Новини Твого Мiста

  • leftlayout Layout
  • rightlayout Layout
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Главная Ассорти Тарифи на комунальні послуги мають відповідати доходам українців
Тарифи на комунальні послуги мають відповідати доходам українців Печать E-mail
Рейтинг статьи: / 0
ХудшийЛучший 
26.11.2018 13:53

shipko-photoВартість комунальних послуг обов’язково має відповідати доходам громадян. Про це під час ефіру на телеканалі «Прямий» заявив народний депутат України Андрій Шипко, зауваживши, що підвищення тарифів та одночасне скорочення субсидій – це справжній комунальний терор, бо люди не мають змоги платити навіть по старим тарифам.

Він підкреслив, що обіцяючи українцям європейське майбутнє, влада в першу чергу має прагнути привести у відповідність співвідношення розмірів середніх зарплат і витрат на комуналку до показників розвинених країн.

«Сьогодні в Швейцарії та Ісландії за житлово-комунальні послуги люди сплачують лише 3% від середньої зарплати, в Норвегії, Франції та Іспанії – 6%, в Польщі, Угорщині та Словаччині – від 20–25%, Грузія – 27%, і лише в Україні – 40 %!» – зазначив парламентар.

За словами Шипка, щоб в нашій країні люди не продавали житло, яке не підпадає під субсидію, не відмовлялися від нормального харчування та лікування, не тікали на заробітки закордон, прожитковий мінімум повинен зрости до 4500 грн, а мінімальна зарплата до 10–12 тисяч гривень. Тільки за таких умов розмір цін на газ та послуги ЖКГ відповідатиме реальним можливостям українців та не ставитиме їх перед вибором – купити ліки чи заплатити за газ.

Відповідні поправки до Державного Бюджету на 2019 рік щодо збільшення прожиткового мінімуму та розміру мінімальної зарплати були подані народним депутатом.

«Україні потрібна чітка державна програма, завдяки якій плата за комунальні послуги не перевищуватиме 20% рівня прибутку родини. Держава повинна стримати апетити монополістів, і в першу чергу виконувати свою основну функцію – соціальну!» – додав народний депутат.

Окрім того, Шипко висловив обурення введенням інструменту примусового стягнення заборгованості по ЖКГ, починаючи від пені і закінчуючи колекторами з конфіскацією житла, та наголосив, що ціни на послуги ЖКГ в Україні не є економічно обґрунтованими та протирічать якості послуг.

 

Статья предоставлена лучшей газетой Никополя — "Проспект Трубников". Подписывайтесь на газету в специальном разделе нашего портала -"ПОДПИСКА", а также во всех почтовых отделениях. Свежий номер "Проспекта" Вы сможете приобрести в точках продажи прессы.

AddThis Social Bookmark Button
 

Нам интересно Ваше мнение по затронутой выше теме. А что думаете Вы? Ваши мнения лягут в основу нашей дальнейшей работы. Лучшие высказывания будут опубликованы в "Проспекте Трубников".

     Свежий номер уже в продаже

03-01

Посмотреть предыдущие выпуски

О нас

Если Вы нашли ошибку или несовпадение, выделите текст и нажмите "Shift"+"Enter"

ПОСЛЕДНИЕ КОММЕНТАРИИ