НТМ - Новини Твого Мiста

  • leftlayout Layout
  • rightlayout Layout
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Главная Ассорти Відповіді на актуальні питання з пенсійного законодавства
Відповіді на актуальні питання з пенсійного законодавства Печать E-mail
Рейтинг статьи: / 0
ХудшийЛучший 
16.10.2018 14:17

pens-fondЗапитання 1: У 2020 році мені виповниться 60 років. Чи матиму я право на пенсію за віком у 60 років, якщо вже зараз маю 32 роки страхового стажу та до досягнення пенсійного віку не працюватиму?

Відповідь: Відповідно до статті 26 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» право на призначення пенсії за віком мають особи після досягнення 60 років. Для призначення пенсії після досягнення зазначеного віку в 2020 році потрібно мати не менш як 27 років страхового стажу.

Пенсію за віком призначають незалежно від факту роботи на час призначення пенсії.

Запитання 2: У період з квітня 2005 року до листопада 2015 року проходив військову службу. У листопаді поточного року досягаю пенсійного віку. Чи буде зараховано до страхового стажу зазначений період служби та враховано грошове забезпечення?

Відповідь: Страховий стаж територіальні органи Пенсійного фонду обчислюють відповідно до вимог Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» (далі – Закон) за даними, що містяться в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування (далі – Реєстр), а за періоди до впровадження системи персоніфікованого обліку – на підставі документів та в порядку, визначеному законодавством, що діяло до набуття чинності Закону.

У разі, якщо за період з 1 липня 2000 року до 31 грудня 2016 року в Реєстрі відсутні відомості, які необхідні для призначення пенсій військовослужбовцям (окрім військовослужбовців строкової військової служби), поліцейським, особам рядового і начальницького складу відповідно до Закону, страховий стаж і зарплата (дохід) обчислюються на підставі довідки про проходження військової служби, нараховані суми грошового забезпечення та сплачені страхові внески.

Форму довідки про проходження військової служби, нараховані суми грошового забезпечення та сплачені страхові внески наведено в додатку 2 постанови правління Пенсійного фонду України №11-1 від 23.05.2018 р., зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 15.06.2018 р. за №724/32176 «Про затвердження Змін до деяких постанов правління Пенсійного фонду України».

 

У разі виникнення питань з пенсійного забезпечення рекомендуємо звертатися до Нікопольського відділу обслуговування громадян (сервісний центр), який знаходиться за адресою: м. Нікополь, пр. Трубників 11Б.

Графік роботи: понеділок – четвер з 8.00 до 17.00, п’ятниця – з 8.00 до 16.45.

Номер телефону «гарячої» лінії сервісного центру: 69-17-83.

 

Тетяна Карабешкіна,
начальник відділу з питань призначення
та перерахунків пенсій №14.

 

 


Статья предоставлена лучшей газетой Никополя — "Проспект Трубников". Подписывайтесь на газету в специальном разделе нашего портала -"ПОДПИСКА", а также во всех почтовых отделениях. Свежий номер "Проспекта" Вы сможете приобрести в точках продажи прессы.

AddThis Social Bookmark Button
 

Нам интересно Ваше мнение по затронутой выше теме. А что думаете Вы? Ваши мнения лягут в основу нашей дальнейшей работы. Лучшие высказывания будут опубликованы в "Проспекте Трубников".

     Свежий номер уже в продаже

11-01

Посмотреть предыдущие выпуски

О нас

Если Вы нашли ошибку или несовпадение, выделите текст и нажмите "Shift"+"Enter"

ПОСЛЕДНИЕ КОММЕНТАРИИ