НТМ - Новини Твого Мiста

  • leftlayout Layout
  • rightlayout Layout
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Главная Ассорти Там, де козаки, там – сила!
Там, де козаки, там – сила! Печать E-mail
Рейтинг статьи: / 0
ХудшийЛучший 
30.07.2018 11:31

20 липня в Нікопольській районній адміністрації відбулося засідання оргкомітету з проведення Днів козацької слави кошового отамана Івана Сірка, яке вже стало традиційним на Нікопольщині. Очолив його голова райдержадміністрації Олег Кириченко. Ось що вирішили. 

kozaki-3

На початку 1990-х поблизу Капулівки на могилі кошового отамана Івана Сірка під час святкування 500-річчя запорозького козацтва народне віче постановило: проводити Дні слави кошового отамана Івана Сірка щорічно! З того часу не пропустили жодного року, а програма заходів набула більш масштабних розмірів. До нашого краю на початку серпня прибуває все більше люду з різних регіонів України. Дні козацької слави привертають увагу не тільки козацьких організацій і паланок, а й все більшої кількості художніх колективів і майстрів народної творчості, туристів, закоханих в історію України. В Олексіївській затоці багатьом іноземним громадянам у свій час поталанило побачити і покататися на справжній козацькій чайці, взяти участь у великому козацькому колі, переглянути реконструкцію бою XVI століття і кінні змагання. А головне – відчути атмосферу: там, де козаки, там – сила!

kozaki-2

Олег Кириченко

kozaki

Андрій Музичко та ОлександрШевченко готують свої пропозиції

Цьогоріч за традицією заходи пройдуть з 1 до 5 серпня. Програма теж буде традиційною. Основні дійства пройдуть 4 серпня. Розпочнеться свято о сьомій ранку з літургії на меморіальному комплексі. Її проводитиме керуючий Дніпропетровською єпархією УПЦ владика Симеон. Аби потрапити на літургію, о 6.30 від храму Петра Калнишевського (вул. Івана Богуна) буде відправлятися автобус.

З 9.00 дійства перенесуться на Співоче поле, де після забав, вільного спілкування і обіду організують Коло Війська Запорозького Низового.

О 14.00 всі повернуться до могили Івана Сірка, де покладанням квітів і щирими промовами вшанують його світлу пам’ять.

З усієї України на Дні слави на щорічний фестиваль народного мистецтва «Звідси воля розлилася» приїдуть художні колективи. Фестиваль проходитиме на Співочому полі. Тут же будуть показові виступи організацій бойових мистецтв, реконструкція козацького бою тощо. Сценарій дійств розроблено старшиною Війська Запорозького Низового під керівництвом сотника Чортомлицької сотні Василя Тирси.

О дев’ятій вечора на ще «теплій» від виступів аматорів сцені з’являться фронтмен і засновник гурту «Тінь Сонця», автор-виконавець власних пісень, засновник мистецько-просвітницького проекту «Видатні українці» Сергій Василюк та рок-виконавці Богдан Дощ і Богдан Кійко.

Дійства 4 серпня закінчаться пізно вночі дискотекою.

– Таборування на Співочому полі розпочнеться ще в перший день серпня, – говорить секретар Ради отаманів Війська Запорозького Низового Олександр Шевченко. – Юнь будуть навчати козаки зі стажем, а вже 4 серпня їх посвятять в джури. Всі святкові дні територію табору та меморіального комплексу будуть охороняти осавульська служба та поліція, аби жодного грама спиртного на дійствах не було. Територія буде вільною і від тютюну та злого слова. Це позиція козаків та організатора свята – Нікопольської районної державної адміністрації та голови оргкомітету Олега Кириченка. Нікополь – співучасник проведення Днів слави кошового отамана Івана Сірка. Місто залучає до дійств художні колективи і близько тридцяти майстрів прикладного мистецтва. До проведення свята приєдналися місцеві козацькі організації та наказний отаман Віталій Мандик. Запрошую на свято земляків! Запевняю, для всіх знайдеться цікава справа.

 

Наталя РАЗУВАЄВА,

Олександр КОСЕНКО.

 

 

Статья предоставлена лучшей газетой Никополя — "Проспект Трубников". Подписывайтесь на газету в специальном разделе нашего портала -"ПОДПИСКА", а также во всех почтовых отделениях. Свежий номер "Проспекта" Вы сможете приобрести в точках продажи прессы.

AddThis Social Bookmark Button
 

Нам интересно Ваше мнение по затронутой выше теме. А что думаете Вы? Ваши мнения лягут в основу нашей дальнейшей работы. Лучшие высказывания будут опубликованы в "Проспекте Трубников".

     Свежий номер уже в продаже

11-01

Посмотреть предыдущие выпуски

О нас

Если Вы нашли ошибку или несовпадение, выделите текст и нажмите "Shift"+"Enter"

ПОСЛЕДНИЕ КОММЕНТАРИИ