НТМ - Новини Твого Мiста

  • leftlayout Layout
  • rightlayout Layout
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Главная Видеоновости Зберігаймо та розвиваймо народні вміння!
Зберігаймо та розвиваймо народні вміння! Печать E-mail
Рейтинг статьи: / 0
ХудшийЛучший 
17.12.2014 00:00

17 грудня, в день святої великомучениці Варвари, яка є покровителькою ремісників, нікопольські народні майстрині зустрілись з майстринями з Дніпропетровську, щоб обмінятись досвідом.


У день святої Варвари – покровительки ремісників та рукодільниць, народні майстрині Нікополя зібрались в краєзнавчому музеї для спілкування та обміну досвідом з майстринями Дніпропетровська.

Зібрались тут і вишивальниці, і гончарі, майстрині, що володіють лозоплетінням, пишуть писанки, займаються флористикою та інші. Усі прийшли зі своїми доробками, щоб показати колегам. Так наприклад, Людмила Валентинівна займається вишивкою бісером. Таке хобі має з дитинства, а останнім часом ускладнила його – і почала вишивати бісером ікони. На одну роботу жінка витрачає від одного місяця до року. А роботи свої – дарує.

Як хобі плетіння з бісеру обрала для себе ще одна майстриня – Наталя Миколаївна. Вийшовши на пенсію, жінка вже 6 років займає вільний час вишивкою або плетінням з бісеру прикрас. У цій справі, зізнається, найголовніше – старанність та уява.

А от хобі ще однієї майстрині з Нікополя - Наталі Євгенівни – вишивка хрестом. Вишиває рушники, але найбільше подобається вишивати картини. Схеми жінка бере в різноманітних журналах, а на її роботах – різноманітні відомі в світі міста. Таке хобі народна майстриня має вже 15 років, а долучилась до вишивання зовсім несподівано.

Член національної спілки народних майстрів України, наша гостя з Дніпропетровська Світлана Макаренко займається стародавньою вишивкою. Сама вона родом з Поділля. Зразки стародавньої української вишивки жінка шукає в музейних фондах та на старовинних фотографіях. Ось і в Нікополь завітала з надією побачити щось цікаве. Отримані знання Світлана Петрівна передає і молоді – вона керівник гуртка вишивки.

Наші пращури не просто вміли гарно обробляти землю, вирощувати хліб та захищати свою батьківщину. Вони робили все, що їх оточує, прекрасним. Народні майстрині міста й області зібрались для того, щоб подумати, як же зберегти та розвити різноманітні народні вміння.

 

Сюжет предоставлен телепрограммой «Новини Твого Міста». Смотрите нас в эфире ТРК «Кварц» (телеканал «ТЕТ») в понедельник в 18.00, со вторника по пятницу - в 6.30 и 7.10

AddThis Social Bookmark Button
 

Нам интересно Ваше мнение по затронутой выше теме. А что думаете Вы? Ваши мнения лягут в основу нашей дальнейшей работы. Лучшие высказывания будут опубликованы в "Проспекте Трубников".

     Свежий номер уже в продаже

45-01

Посмотреть предыдущие выпуски

О нас

Если Вы нашли ошибку или несовпадение, выделите текст и нажмите "Shift"+"Enter"

ПОСЛЕДНИЕ КОММЕНТАРИИ