НТМ - Новини Твого Мiста

  • leftlayout Layout
  • rightlayout Layout
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Главная Видеоновости Вшанували ліквідаторів аварії на ЧАЕС
Вшанували ліквідаторів аварії на ЧАЕС Печать E-mail
Рейтинг статьи: / 0
ХудшийЛучший 
16.12.2014 13:56

14 грудня Україна вшановувала учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській атомній електростанції. Напередодні цієї дати в Нікополі згадали хронічки трагедії, ліквідаторів та їх героїчний вчинок.

 

26 квітня 1986 року відбулась одна з найбільших трагедій на атомних електростанціях – аварія на Чорнобильській АЕС.  Був повністю зруйнований реактор четвертого енергоблоку, а в навколишнє середовище потрапила велика кількість радіоактивних речовин. Більше 115 тисяч чоловік були евакуйовані з 30-кілометрової зони. Більше 600 тисяч людей брали участь в ліквідації наслідків аварії.

30 листопада 1986 року було закінчено будівництво саркофагу над зруйнованим четвертим енергоблоком Чорнобильської АЕС.  А за два тижні, 14 грудня, в центральних виданнях СРСР надрукували інформацію про те, що був прийнятий в експлуатацію комплекс захисних споруд четвертого енергоблоку ЧАЕС. Саме дата публікації цього повідомлення і стала Днем вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС. Або, як цю дату називають самі чорнобильці, Днем ліквідатора.

У ліквідації аварії на ЧАЕС взяли участь тисячі нікопольців. Багатьох з них вже немає в живих. Проте їх героїчний вчинок не забувається.

Голова організації «Союз Чорнобиль» Микола Потейчук побажав колегам-ліквідаторам міцного здоров’я. та поділився приємною новиною – на міжнародному фестивалі «Чорнобильські мотиви» нікопольці зайняли призові місця.

Микола Потейчук вручив переможцям грамоти та невеличкі подарунки від організації. Нікпольцям-ліквідаторам продемонстрували документальну хроніку будівництва саркофагу над четвертим енергоблоком. Делегацію чорнобильців відправили для покладання квітів до пам’ятного знаку.

 

Сюжет предоставлен телепрограммой «Новини Твого Міста». Смотрите нас в эфире ТРК «Кварц» (телеканал «ТЕТ») в понедельник в 18.00, со вторника по пятницу - в 6.30 и 7.10

AddThis Social Bookmark Button
 

Нам интересно Ваше мнение по затронутой выше теме. А что думаете Вы? Ваши мнения лягут в основу нашей дальнейшей работы. Лучшие высказывания будут опубликованы в "Проспекте Трубников".

     Свежий номер уже в продаже

45-01

Посмотреть предыдущие выпуски

О нас

Если Вы нашли ошибку или несовпадение, выделите текст и нажмите "Shift"+"Enter"

ПОСЛЕДНИЕ КОММЕНТАРИИ