НТМ - Новини Твого Мiста

  • leftlayout Layout
  • rightlayout Layout
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Главная Видеоновости Встановили пам’ятний знак першій згадці про Нікополь
Встановили пам’ятний знак першій згадці про Нікополь Печать E-mail
Рейтинг статьи: / 0
ХудшийЛучший 
11.12.2014 00:00

6 грудня в Нікополі урочисто відкрили пам’ятний гранітний знак з зображенням фрагменту мапи «Запорожжя» відомого французького картографа Гійома де Боплана. Він присвячений 375-й річниці Нікополя. А сама мапа примітна тим, що на ній вперше позначено урочище Микитин Ріг – або сучасний Нікополь.


Французький картограф Гійом де Боплан став першою людиною, що позначила наше місто на мапі. Він мандрував українськими землями у середині 17-го сторіччя. У той час на місці сучасного Нікополя створювалась Микитинська Січ. Француз зробив позначку на мапі «Микитин Ріг» і рік заснування – 1639.

В 2000 році українська та європейська наукова спільнота відзначала 400 років з дня народження Гійома де Боплана. Саме тоді стало відомо, що оригінал мапи зберігається в науковій бібліотеці Польської Академії наук у Гданську. Трохи пізніше, у 2006 році, поляки передали в дар Нікопольському краєзнавчому музею сканокопію мапи «Запорожжя» та ще двох мап.

Враховуючи внесок Гійома де Боплана у розвиток української історичної та географічної науки, ще в 2010 році громадськість Нікополя звернулась до органів самоврядування з проханням створити пам’ятний знак картографу. Та втілити цю ідею в життя вдалось лише в 2014 році – до 375 річниці Нікополя. Пам’ятний знак першій мапі, на якій позначено наше місто, встановили біля будівлі міськвиконкому за ініціативи польської громади міста та при підтримці польського консульства.

Усі роботи зі створення пам’ятного знаку здійснені при підпримці народного депутата України Андрія Шипка. Автором проекту пам’ятника став архітектор Василь Повстюк, а виготовив його приватний підприємець Валентин Чередниченко. У монтажі та благоустрої території навколо надали допомогу депутат облради, гендиректор ПАТ «НЗФ» Володимир Куцін, депутат облради, гендиректор ВНЦ «Трубосталь» Олександр Фельдман та гендиректор «Сентравіс Продакшн Юкрейн» Юрій Атанасов.

 

 

Сюжет предоставлен телепрограммой «Новини Твого Міста». Смотрите нас в эфире ТРК «Кварц» (телеканал «ТЕТ») в понедельник в 18.00, со вторника по пятницу - в 6.30 и 7.10

AddThis Social Bookmark Button
 

Нам интересно Ваше мнение по затронутой выше теме. А что думаете Вы? Ваши мнения лягут в основу нашей дальнейшей работы. Лучшие высказывания будут опубликованы в "Проспекте Трубников".

     Свежий номер уже в продаже

45-01

Посмотреть предыдущие выпуски

О нас

Если Вы нашли ошибку или несовпадение, выделите текст и нажмите "Shift"+"Enter"

ПОСЛЕДНИЕ КОММЕНТАРИИ