НТМ - Новини Твого Мiста

  • leftlayout Layout
  • rightlayout Layout
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Главная Новости Никополя МИКИТИНСЬКА СІЧ В НІКОПОЛІ - 13 ВТРАЧЕНИХ РОКІВ: ВІД ЕСКІЗУ ДО БІЛОЇ ПЛЯМИ В ПРОЕКТІ..
МИКИТИНСЬКА СІЧ В НІКОПОЛІ - 13 ВТРАЧЕНИХ РОКІВ: ВІД ЕСКІЗУ ДО БІЛОЇ ПЛЯМИ В ПРОЕКТІ.. Печать E-mail
Рейтинг статьи: / 0
ХудшийЛучший 
20.04.2018 15:11

В цьому році виповнюється 13 років із дня закладки першого каменю, що мав ознаменувати початок будівництва Микитинської Січі в парку Перемоги у Нікополі (fakty.ua/56608-v-nikopole-nachato-vosstanovlenie-nikitinsko…).

Спонсором тоді хотіла стати компанія "Інтерпайп", яка профінансувала ескізний 3D проект і цю відеоінсталяцію.

На відео ми бачимо як саме має виглядати Січ у парку (згідно розкопок музею саме там знаходилася Микитинська Січ). Компанія "Інтерпайп" планувала вкласти 500 тис.грн у фінансування розкопок у всьому Придніпров`ї і 500 тис.доларів у будівництво Січі у Нікополі. Але цього, нажаль, на сталося.

За підрахунками, що були зроблені вже у 2010 році, на будівництво Січі необхідно було 16 млн.грн.

Важлива деталь! Національному заповіднику "Хортиця" знадобилось від початку будівництва комплексу «Запорізька Січ» до його завершення 4 роки: почали у 2005 р., закінчили у 2009 р.

Тим часом - Нікополь продовжує забалакувати тему вже 13 років. На жаль - всі ці роки нічого не відбувається!

Навіть при проектуванні реконструкції всього парку Перемоги у проекті була передбачена "біла пляма для Січі" і все! Проектанти не схотіли відобразити у проектно-кошторисній документації вже готові ескізні напрацювання, що були виконані "Нікопольгражданпроектом" ще у 2005 році! А УЖКГ та управління архітектури і не наполягали...

Міськи депутати заклали у бюджеті на цей рік лише строку (!) про розробку проектно-кошторисної документації, але грошей не заклали! Може буть, якщо міська влада буде наполягати, гроші ще закладуть до кінця 2018 році, а може і ні...

Тож як бачимо, поки Хортиця приймає сотні тисяч туристів, Нікополь продовжує бути містом втрачених, невикористаних можливостей, в якому латання криш важливіше стратегічної перспективи розвитку як історичного і туристичного центру п`яти козацьких Січей і Першої гетьманської столиці. А тим часом у 2018 році виповнюється 370 років із дня обрання у Микитинській Січі (на території сьогоднішнього Нікополя) гетьманом Української Козацької Держави - Богдана Хмельницького...

Час йде, нічого не робиться, поки ми стоїмо на місці - інші міста випереджають нас у всьому: від благоустрію до розвитку туризму та економіки. 24 туристи створюють 1 нове робоче місце.

Прийнята у 2011 р. міськими депутатами концепція(!) 60-мільйонної програми "Перша гетманська столиця", що мала стати державною програмою і зокрема профінансувала би будівництво Січі - так і "застрягла" у обладміністрації та облраді (https://bit.ly/2qJMYLr) і, нажаль, не була направлена до Кабміну і ВР (https://bit.ly/2qLrnkH та https://bit.ly/2Hvrziu).

Чи довго ще чекати? 

Закликаємо депутатів міськради закласти на найближчій сесії нарешті гроші на ПКД, відвести землю під майбутньою Микитинською Січю. Тільки тоді буде відкритий шлях для пошуку фінансування на будівництво Січі - як з державного бюджету (зокрема з Фонду регіонального розвитку Кабміну), так з обласного, міського бюджетів, а також від інвесторів і міжнародних фондів.

Далі буде?

sich-2

sich-3

sich-4

sich-5

 

 

Олег Фельдман,
виконавчий директор фонду «Нікополь туристичний»,
підприємець

 

Статья предоставлена лучшей газетой Никополя — "Проспект Трубников". Подписывайтесь на газету в специальном разделе нашего портала -"ПОДПИСКА", а также во всех почтовых отделениях. Свежий номер "Проспекта" Вы сможете приобрести в точках продажи прессы.

AddThis Social Bookmark Button
 

Нам интересно Ваше мнение по затронутой выше теме. А что думаете Вы? Ваши мнения лягут в основу нашей дальнейшей работы. Лучшие высказывания будут опубликованы в "Проспекте Трубников".

     Свежий номер уже в продаже

11-01

Посмотреть предыдущие выпуски

О нас

Если Вы нашли ошибку или несовпадение, выделите текст и нажмите "Shift"+"Enter"

ПОСЛЕДНИЕ КОММЕНТАРИИ