НТМ - Новини Твого Мiста

  • leftlayout Layout
  • rightlayout Layout
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Главная Новости Никополя Відлуння події. Життя, присвячене рідному краю
Відлуння події. Життя, присвячене рідному краю Печать E-mail
Рейтинг статьи: / 0
ХудшийЛучший 
16.04.2018 08:07

В середній школі №20 відбувся захід, присвячений пам’яті видатної людини нашої сучасності, відомому історику та краєзнавцю, письменнику Павлу Михайловичу Богушу. 24 березня минуло вже 15 років, як він пішов з життя у віці 81 року. Святкуючи своє 80-річчя і зустрічаючи ювілей в колі своїх друзів та високопосадовців міста, які і організували це свято, Павло Михайлович був ще повний сил та наснаги і обіцяв, що обов’язково житиме ще довго і буде святкувати наступні ювілеї. Але, на жаль, не судилося…

Весь цей час Павла Михайловича згадують і пам’ятають. На його наукових роботах, книжках та історичних довідках вчиться молодь, перевидаються його публікації, створюється збірник його статей та розповідей. Вже багато років до святкування професійного свята Дня журналіста заснована номінація «Люби і знай свій рідний край», яка присвячена пам’яті Павла Богуша. Засновником номінації виступив і весь цей час є її спонсором генеральний директор «НВО «Трубосталь» Олександр Фельдман, який, до речі, товаришував з Богушом і багато в чому його підтримував.

Пам’ятний захід у СШ №20 відбувся також з ініціативи його друзів та шанувальників. Започаткував цю ідею голова правління Нікопольської організації НСЖУ Володимир Глядченко, він звернувся до директора школи Наталі Юркевській, щоб організувати цей захід, бо саме в СШ №20 більше 20 років Павло Богуш працював вчителем, там і досі працюють вчителі, які добре знали Павла Михайловича. Крім учнів школи №20, на захід запросили учнів середніх шкіл №2, №10 та №24. Велика актова зала школи була заповнена молоддю. Головною метою зібрання було залучити учнів старших класів до ознайомлення зі спогадами людей, які добре знали Павла Богуша. Своїми розповідями про видатну людину поділилися голова організації НСЖУ Володимир Глядченко, директор телеканалу «КВАРЦ» Іван Кравченко, директор Нікопольського краєзнавчого музею Олександр Кушнірук, директор школи №20 Наталя Юркевська, яка ще молодою вчителькою співпрацювала з Богушем. Спогадами ділилися друзі та сестра Павла Михайловича. Також учням показали невеликій відеофільм, який був створений телекомпанією «Січ» для програми «Новини твого міста», авторкою якого є журналіст, член спілки НСЖУ Альона Матвійчук. Фільм розповідає про життєвий шлях Павла Богуша і присвячений спогадам про нього, його історичні та творчі здобутки.

bogush-vidlunnya-3

bogush-vidlunnya-2

Сьогодні дуже важливо виховувати в молодому поколінні повагу до видатних постатей, які жили і працювали в нашому регіоні, донести до молоді правду про своє історичне минуле, якомога більше розповідати про людей, які присвятили своє життя вивченню минулого держави та свого рідного краю. Саме такою постаттю і був Павло Михайлович Богуш.

В пам'ять про нього на вході до будівлі школи №20 декілька років тому з ініціативи Нікопольської організації НСЖУ та за фінансової підтримки трубного підприємства ІНТЕРПАЙП НІКО ТЬЮБ була встановлена меморіальна дошка з написом та зображенням Павла Богуша.

Після закінчення пам’ятного заходу голова Нікопольської організації НСЖУ Володимир Глядченко подарував учням, представникам шкіл, цікаві історичні книжки, які написав Павло Богуш: «Тарас Шевченко на Нікопольщині, рік 1843» і «Нікопольщина – столиця п’яти Запорозьких Січей». Сподіваємось, що ці історичні матеріали стануть учням при нагоді у вивчанні історії свого рідного краю і завжди нагадуватимуть про нашого видатного та поважного земляка Павла Михайловича Богуша.

bogush-vidlunnya

 

Юлія БІЛИК,
заступник голови правління
Нікопольської організації НСЖУ.

 

 Статья предоставлена лучшей газетой Никополя — "Проспект Трубников". Подписывайтесь на газету в специальном разделе нашего портала -"ПОДПИСКА", а также во всех почтовых отделениях. Свежий номер "Проспекта" Вы сможете приобрести в точках продажи прессы.

AddThis Social Bookmark Button
 

Нам интересно Ваше мнение по затронутой выше теме. А что думаете Вы? Ваши мнения лягут в основу нашей дальнейшей работы. Лучшие высказывания будут опубликованы в "Проспекте Трубников".

     Свежий номер уже в продаже

11-01

Посмотреть предыдущие выпуски

О нас

Если Вы нашли ошибку или несовпадение, выделите текст и нажмите "Shift"+"Enter"

ПОСЛЕДНИЕ КОММЕНТАРИИ