НТМ - Новини Твого Мiста

 • leftlayout Layout
 • rightlayout Layout
 • Increase font size
 • Default font size
 • Decrease font size
Главная Новости Никополя ТОРТ "СКІФІЯ" СТАВ ГАСТРОНОМІЧНИМ СУВЕНІРОМ МІСТА
ТОРТ "СКІФІЯ" СТАВ ГАСТРОНОМІЧНИМ СУВЕНІРОМ МІСТА Печать E-mail
Рейтинг статьи: / 1
ХудшийЛучший 
19.06.2018 14:45

ЗАЙНЯВШИ 1 МІСЦЕ В НОМІНАЦІЇ "НІКОПОЛЬСЬКИЙ ТОРТ" РЕГІОНАЛЬНОГО КОНКУРСУ КОНДИТЕРСЬКОЇ МАЙСТЕРНОСТІ «ЧАРІВНІ СМАКОЛИКИ»

tort

16 червня у Палаці урочистих подій пройшов фінальний другий тур регіонального конкурсу кондитерської майстерності «Чарівні смаколилки». Цього разу переможців обирали лише в одній номінації, а саме гастрономічний сувенір міста - «Нікопольський торт». Спонсором та ініціатором спеціальної номінації виступив фонд «Нікополь туристичний». Окрім грошового призу у 100 Євро переможець отримав можливість із налагодження масового виробництва торта за власним рецептом в співробітництві з фондом.

У конкурсі взяли участь 10 учасників, які презентували публіці 14 тортів - кожен із своєю концепцією та родзинкою:

 • Фурман Павло - торт "Булава" та "Крила Ніки",
 • Нагорна Олена - торт "Козаки" та "Золото скифів",
 • Худяк Любов - торт "Пектораль",
 • Скачеєва Олена - торт "Нікопольська вишиванка",
 • Нікопольський хлібокомбінат - торт "Борисфен",
 • Кабак Олександра - торт "Чарівний Нікополь" та "Святковий Нікополь",
 • Череп Світлана - торт "Микитин Ріг",
 • Оверко Ольга - торт "Золота Пектораль",
 • Попова Ірина - торт "Козацький край" та "Смак перемоги",
 • Зоріна Олена та Житарєва Олександра - торт "Скіфія".

Серед учасників професійна конкурсна комісія обрала єдиного переможця – торт «Скіфія» авторства Олександри Житаревої та Олени Зоріної (кондитерська "Pudra bakery"). Окрім призу від фонду, що вручив виконавчий директор БФ «Нікополь туристичний» Олег Фельдман переможці отримали грамоту від міського голови, яку вручила його заступник Ольга Коник.

tort-4

tort-5

Наприкінці церемонії глядачі мали змогу продегустувати конкурсні вироби.

Олег Фельдман поділився планами на майбутнє щодо «Нікопольського торту»:

- Торт, що ми обрали, насправді смачний і цікавий. Попереду – розробка упаковки та оформлення патенту на рецепт, реклама, дистрибуція і серійний випуск! Фонд «Нікополь туристичний» бере «Нікопольський торт» під своє крило. Наша мета - щоб Нікополь можна було спробувати на смак, взяти з собою, вирушаючи в гості або повертаючись з нашого міста до себе додому! Такі туристичні гастрономічні сувеніри є у Києва, Одеси, Ужгорода, Миколаїва, Відня, Праги та інших міст. Сподіваємося, торт буде популярним і в Нікопольському регіоні, зокрема в м.Покров, поруч з яким була знайдена Золота скіфська пектораль! Тема скіфів актуальна для нашого краю, який був серцем Великої Скіфії! Доречі, 2018 - проголошений в Україні роком гастрономічного туризму...

tort-2

tort-3

Одна із авторок торту Олена Зоріна розповіла про свій виріб:

- Наш торт складається з: бісквіту на чорному шоколаді, хрусткого шару з меренги і волоських горіхів, ганашу з молочного та білого шоколадів (із кавової ноткою), вафельної картинки, глазурі (з молочного шоколаду і какао масла). Ми намагалися вибрати прості і доступні інгредієнти, так як це було однією з умов конкурсу. Як відомо у нас в місті проходить щорічний керамічний симпозіум вогняної скульптури "Скіфія: Скіф та Я" - це і стало натхненням для назви і оформлення торта з ефектом старовини і скіфського золота в оформленні! Попереду ще багато роботи з фондом "Нікополь туристичний" і ми будемо намагатися зробити "Нікопольський торт" гідним нашого прекрасного міста!

Організаторами конкурсу «Чарівні смаколики» стали Асоціація "Нікопольська комерційно-індустріальна палата" (президент - Сергій Горгіладзе) та Нікопольська міська рада, важливу роботу зробив також оргкомітет і конкурсна комісія. Заходи такого формату є досить новими для нашого міста, але враховуючи те, що конкурс проходив у два тури і зібрав досить не малу кількість учасників та глядачів можна сказати, що тема кондитерського мистецтва є для Нікополя досить актуальною і сподіваємось в майбутньому будуть проходити ще більші за масштабом солодкі свята і вуличні фестивалі їжі.

Як скуштувати «Нікопольський торт» у фонді "Нікополь туристичний" повідомлять окремо у найближчий час, слідкуйте за новинами на нашій сторінці - facebook.com/niktourism/ 

 

 

Статья предоставлена лучшей газетой Никополя — "Проспект Трубников". Подписывайтесь на газету в специальном разделе нашего портала -"ПОДПИСКА", а также во всех почтовых отделениях. Свежий номер "Проспекта" Вы сможете приобрести в точках продажи прессы.

AddThis Social Bookmark Button
 

Нам интересно Ваше мнение по затронутой выше теме. А что думаете Вы? Ваши мнения лягут в основу нашей дальнейшей работы. Лучшие высказывания будут опубликованы в "Проспекте Трубников".

Если Вы нашли ошибку или несовпадение, выделите текст и нажмите "Shift"+"Enter"

ПОСЛЕДНИЕ КОММЕНТАРИИ