НТМ - Новини Твого Мiста

  • leftlayout Layout
  • rightlayout Layout
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Главная Новости Никополя В єдності сила, в силі – перемога! (Продовження. Початок в №21 від 24 травня 2018 року)
В єдності сила, в силі – перемога! (Продовження. Початок в №21 від 24 травня 2018 року) Печать E-mail
Рейтинг статьи: / 0
ХудшийЛучший 
04.06.2018 15:46

Травень – місяць проведення першого етапу (на рівні районів, об’єднаних територіальних громад та міст) Всеукраїнської юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл-Джура». На загальнонаціональному рівні вона проводиться з 2012 року, щоправда, тоді дещо іншою була назва – «Козацькими стежками». Після 2015 року гра вже мала теперішню назву і була включена до Стратегії національно-патріотичного виховання дітей та молоді (Указ Президента України від 13 жовтня 2015 року №580).

Гра «Сокіл-Джура» – форма позакласної роботи з патріотичного та морально-етичного виховання школярів, засіб формування патріотичної свідомості, спортивно-оздоровчої роботи тощо. Проводиться за сприяння Міністерства освіти і науки України.

Гра в Червоногригорівських плавнях 

dzhura

dzhura-2

Перший тур Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл-Джура» пройшов на території нещодавно створеної Червоногригорівської об’єднаної територіальної громади (надалі – ОТГ), до якої увійшли села Кам’янське, Придніпровське, Борисівка, Дмитрівка, Привільне і селище Червоногригорівка. Відповідно, в змаганнях взяли участь джури шкіл з цих населених пунктів. Організовані місцевою владою на чолі з головою Червоногригорівської ОТГ Миколою Матюком змагання проходили в живописних Червоногригорівських плавнях.

В грі були ті ж протокольні змагання, що і в місті, єдина різниця – джури змагалися лише один день.

dzhura-3

– Це перші змагання джур на землях Червоногригорівської ОТГ, проте, на мій погляд, пройшли вони на високому рівні, – ділиться враженнями головний суддя, начальник відділу освіти, культури, охорони здоров’я та соціальної політики Андрій Думанський. – Велику допомогу в організації надала селищна рада – все було під особистим контролем керівника ОТГ Миколи Степановича Матюка. Для шкіл закуплені нові палатки та необхідний інвентар. Окрім хорошого настрою і святкової атмосфери, всі команди-учасники отримали набір м’ячів та інший туристичний інвентар. Одним словом, перший «млинець» не виявився «комом». Вже маючи досвід організації гри «Сокіл-Джура», наступного року будемо намагатися зробити змагання дво- чи триденними, як у місті. Пісні біля вечірньої ватри запам’ятовуються на все життя! В нелегкій боротьбі перемогу здобули джури з рою «Козацька звитяга». Це – Придніпровська школа. На змаганнях вона була кращою. Друге місце посіла команда «Кам’янський рій» (село Кам’янське), а на третій сходинці опинилися червоногригорівці – рій «Січ». Проте, як кажуть в таких випадках, перемогла дружба.

– Ця гра – не просто конкурс, це набагато більше, аніж можна собі уявити. Вона здатна об’єднати людей в одне ціле, подружити, скріпити дух, загартували волю, запалати в серцях добро. Ми стали справжньою бойовою командою, яка здатна долати будь-які труднощі та перешкоди, – в один голос запевняли мене джури Володимир Тур (ройовий команди «Січ») та Алевтина Камерда. 

dzhura-4

Три неперевершені дні змагань і спілкувань 

Цього року міський етап гри проходив 21–23 травня на базі відпочинку заводу феросплавів. У грі взяли участь 25 роїв (команди з 25-ти шкіл міста). У кожному рої – по 8 чоловік.

Протягом трьох діб юні козачата змагалися в конкурсах «Впоряд», «Перетягування линви (канату. – Прим. авт.)», «Рятівник», «Ватра», в інтелектуальній грі-вікторині «Відун», творчо-мистецькому звіті «Добре діло». А ще – долали смугу перешкод, стріляли, розбирали та збирали автомат, в’язали вузли та орієнтувалися на місцевості. Зібрані до першого етапу посилки діти направили в зону бойових дій.

dzhura-5

dzhura-6

dzhura-8

Проте, перш-наперш, було таборування, під час якого джури роїв ставили намети та готували територію для комфорту триденного перебування. Під час заліку конкурсу «Таборування», серед іншого, враховувалися дисципліна і вміння захистити свою територію від «диверсантів». Вночі за порядком в таборі слідкувала осавульська служба…

В перший день біля ватри провели Козацьке коло, на якому учасники поміж себе обрали отамана – ним став ройовий школи №13 Олександр Бучок, старшин та берегиню.

А перед відбоєм… запальна дискотека.

dzhura-9

dzhura-10

dzhura-12

Змагання були запеклими, а відпочинок – різноманітним і цікавим. І ось підбиті підсумки – головним суддею був вчитель фізичної культури школи №23 Сергій Коломоєць. Третє місце посів рій «Козак Еней» зі школи №26; на другій сходинці – «Побратими» (школа №2), а лідерами виявилися джури рою «Козацька ватра» школи №13. До речі, це вже третя поспіль перемога учнів школи №13. Лідери і будуть представляти Нікополь на обласній грі «Сокіл-Джура», яка пройде в Дніпрі 20 червня.

– Це було насичене домашнє свято з позитивною аурою в стосунках, – говорить депутат міськради, керівник постійної депутатської комісії з питань освіти Павло Андрощук. – У мене єдине побажання – дарувати юним козачатам не м’ячі з казанками, хоча це теж необхідні речі, а вишиванки. То буде їм пам’ять на все життя. Хоча у нас є офіційне свято вишиванки, проте слушно було б у вишиванку одягати школярів і в день останнього дзвоника. Це – в тему патріотичного виховання української молоді.

До речі, щодо депутатського корпусу – велику допомогу у проведенні гри надав депутат міськради Володимир Плашихін.

Є побажання на майбутнє і у похідного отамана першого міського етапу військово-патріотичної гри «Сокіл-Джура» Олександра Шевченка: проводити гру джур у максимально наближених до життя козаків умовах – степових. Хоча йому і зрозумілі побоювання батьків за здоров’я своїх дітей.

dzhura-13

dzhura-14

dzhura-15

 

Олександр КОСЕНКО,
фото автора та з Інтернету.


 

Статья предоставлена лучшей газетой Никополя — "Проспект Трубников". Подписывайтесь на газету в специальном разделе нашего портала -"ПОДПИСКА", а также во всех почтовых отделениях. Свежий номер "Проспекта" Вы сможете приобрести в точках продажи прессы.

AddThis Social Bookmark Button
 

Нам интересно Ваше мнение по затронутой выше теме. А что думаете Вы? Ваши мнения лягут в основу нашей дальнейшей работы. Лучшие высказывания будут опубликованы в "Проспекте Трубников".

     Свежий номер уже в продаже

22-01

Посмотреть предыдущие выпуски

О нас

Если Вы нашли ошибку или несовпадение, выделите текст и нажмите "Shift"+"Enter"

ПОСЛЕДНИЕ КОММЕНТАРИИ